Archeolodzy odkryli kto zbudował Stonehenge

Kategorie: 

Źródło: Frédéric Vincent

Kto zbudował Stonehenge? Jest to jedna z największych zagadek Wysp Brytyjskich nad którą to rozmaici naukowcy zastanawiali od wielu lat. Teraz, jak twierdzą udało im się zbliżyć do prawdy na temat tego kamiennego kręgu. Dzięki znalezionym w jej okolicy szczątkom na prowadzenie wysuwa się jedna teoria - może się okazać, że to antyczni walijczycy stworzyli ten niezwykły megalit.

Najnowsze badania przeprowadzone przez zespół doktora Christopha Snoecka potwierdzają, że Stonehenge było miejscem pochówku 25 ludzi z okresu neolitu. Choć wiedza ta nie jest nowa, odkryto, że blisko połowa z nich żyła daleko od monumentu. 10 kości czaszek zostało bez wątpienia skremowane na zachodzie Wielkiej Brytanii, a 5 z nich najpewniej w południowej Walii - tego samego miejsca, z którego pochodzą dziwne skały, z których składa się krąg.

Kremacja pozwoliła na zachowanie się izotopów, na podstawie których udało się określić pochodzenie ludzi. Co ciekawe, naukowcy twierdzą, że walijskie ciała skremowano jeszcze przed wyruszeniem ekspedycji - dowodzą tego dwa rodzaje węgla, występujące w okolicy gęstych lasów, popularnych w Walii.

Tym samym udzielono właśnie odpowiedzi na jedno z pytań. Póki co, nie wiadomo jednak jak udało się przenieść skały na odległość blisko 200 kilometrów. Lub co chyba ważniejsze dlaczego walijczycy mieliby transportować zarówno siebie jak i ciężkie surowce tak daleko od domu? Z naszej perspektywy wydaje się to nie mieć sensu, choć może tamtejsi ludzie wiedzieli więcej niż my, czy też otrzymali od kogoś polecenie by udać się w podróż? Transport skał na taką odległość przez prymitywnych ludzi mógł wymagać pomocy od kogoś bardziej rozwiniętego choć ta kwestia pozostaje bez odpowiedzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

W XX w. to restaurowali,

W XX w. to restaurowali, czyli ustawiali na nowo, bo wieki wcześniej kościółek świnty y jedyny wmówił, z typowym dla siebie "miłosierdziem Chrystusowem" dla innych kultur, ogłupionym przez siebie niepiśmiennym baranom bożym, że to "pogańskie plugastwo łode diaboła Merlina" no i ci nabożnie krąg rozdupcyli Sad . Leżał tam sobie jako ch***, d*** i kamieni kupa, aż ludzkość (z wyjątkiem zacofanych przygłupów) odejszła od mordowania innych za Zwabiciela naszygo i Najświntszo Panienkie, wynalazła naukę a potem dźwigi, i jakoś poszło. Krąg po wiekach znowu stoi, a przenajśfintsze kościółki albo pustoszeją albo zamieniają się na meczety - karma wraca, jak ongiś słusznie zauważył Baca Smile

 

Portret użytkownika Ola

Dokladnie, budowniczymi

Dokladnie, budowniczymi Stonhenge byli robotnicy z dźwigami, bo przecież nie ma żadnego historycznego dokumentu wspominającego cokolwiek o tej magiczne budowli. Byłam tam kilk razy i żadnej mocy nie czułam - po prostu "puste kamienie". Kto nie wierzy - proszę jechać, tylko to trochę daleko od większych miast i busem w taką słoneczną pogodę nie polecam się wybierać.

Portret użytkownika Sromolotnik

W internecie i na youtube

W internecie i na youtube można znaleźć stare czarnobiałe zdjęcia pokazujące jak naukowcy budują Stonehenge. Więc nie starożytni to budowali ale nasi z naszego wieku, jest to tzw. debunked !!!

Skomentuj