Archeolodzy odkryli mumię czterometrowego egipskiego boga Sobeka

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Egipt to jedno z najbardziej znanych miejsc dla stanowisk archeologicznych i zaskakujących odkryć, jeszcze nie w pełni wyczerpanych, mając na uwadze jego sekrety i tajemnice. W północnej części prowincji Kina niedaleko Nag Hammadi na wschodnim brzegu Nilu, naukowcy badali groby, należące do najznakomitszych rodów społeczeństwa oraz świątynie, zlokalizowane nad rzeką. Dokonano tam niesamowitego odkrycia w postaci zmumifikowanych głów ptaków i innych zwierząt oraz krokodyli, których długość przekraczała metr.

 

 

Najważniejszym znaleziskiem okazała się jednak czterometrowa mumia egipskiego boga Sobeka w postaci gigantycznego krokodyla, pochowanego z odpowiednimi honorami i umieszczona w specjalnej komorze.

 

Odkrycie to stało się bardzo ważne dla badaczy starożytnej kultury egipskiej, ponieważ dotychczas uważano, że w tej dziedzinie ludzie nie oddawali czci gadom. Poza tym przy zmumifikowanym stworzeniu naukowcy odkryli dobrze zachowane instrumenty do balsamowania i tkaniny, w które zawijano ciała.

Ocena: 

4
Średnio: 3.4 (5 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Są doniesienia archeologiczne

Nie mam najmniejszej wątpliwości, że ziemska cywilizacja wegetarian została starta z powierzchni tej planety. Najlepiej widać to na starych fotografiach gdzie pozostałości świata Noego widoczne są jako zgliszcza wydobyte na światło dzienne przez zapalonych archeologów szukających odpowiedzi na rodzące się ciągle i od początku pytanie o naszą przeszłość ! Nie jest ona szara jak ewolucyjna zupa, z której rzekomo miała wydobyć się małpa by dzięki cudowi nieznanej siły przeobrazić się w człowieka !

Ile to metrów musiano odkopać żeby dotrzeć do starych pokładów ?

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Sio

Niestety homoerektusie

Niestety homoerektusie cywilizacja wegetarian całkiem dobrze się ma. Nigdy ci nie przyszło do głowy jełopie, że ten który zniszczył cywilizację to nikt inny jak diabeł aby rozpocząć swoją nową cywilizację mięsożernych demonów? To religiom nie podoba się historia zakazana bo religie to kompletne fiasko i wszystko co było przed nimi było zaprawdę dobre a to co religie stworzyły to jedynie mroczne pobojowisko. Dobry Bóg zniszczy wszystkie religie i nie pozostanie po nich śladu.

Skomentuj