Archeolodzy odkryli w kościele szkielety trzech mężczyzn i ciężarnej kobiety

Kategorie: 

Fot. Dailymail.co.uk

Podczas wykopalisk archeologicznych, które miały miejsce w kościele Wszystkich Świętych w angielskim York, odkryto 700 - letni szkielety trzech mężczyzn i kobiety w ciąży.

 

Podczas wykopalisk archeologicznych w kaplicy Panny, która znajduje się w Kościele Wszystkich Świętych, archeolodzy natknęli się na szokujące odkrycie - grób ze szczątkami trzech mężczyzn i ciężarnej kobiety. Po tym jak badacze wydobyli kości z gleby, chemicy pobrali próbki i okazało się, że ludzie zostali pochowani w trzynastym wieku.

Według archeologów, zakopani pod posadzką mężczyźni w południowej części kościoła, byli jak gdyby niedbale wrzuceni do grobu. Spoczywali  jeden na drugim być może po to, aby zrobić miejsce dla kolejnych pochówków. Kobietę znaleziono z kośćmi martwego płodu. Pochowano ją oddzielnie w północnej części świątyni.

„Rozpoczęliśmy prace wykopaliskowe w celu przywrócenia blasku kaplicy Panny, aby lepiej zrozumieć, jak wyglądała i funkcjonowała wiele wieków temu” - powiedział w rozmowie z Mail Online dr Robert Richards. „Oczywiście, odkrycie szczątków ludzkich było dla nas wielką niespodzianką. Nie spodziewaliśmy się tego, że natkniemy się podczas wykopalisk na duży grób. Po analizie chemicznej i przebadania szkieletów, zwróciliśmy szczątki na miejsce, tak aby mogli je zobaczyć zainteresowani naszym znaleziskiem goście."

Oprócz kości, archeolodzy znaleźli też fragmenty ceramiki i osadzony na nagrobku rysunek w kształcie płatków. Naukowcy uważają, że takie oznakowanie było rodzajem talizmanu, przynoszącego szczęście i odpędzającego złe duchy.

„Tak, mamy pewne przypuszczenia. Tak więc uważamy, że na nagrobku wyryto symbol solarny, który jest znakiem regeneracji i odrodzenia. Pochowani w kościele ludzie byli niedaleko od najbardziej prestiżowej lokalizacji tj. ołtarza, więc może mieli bardzo wysoki status społeczny" – powiedział dr Melanie Giles, archeolog na Uniwersytecie w Manchesterze.

„Grób prawdopodobnie oznaczał koniec rodu” – powiedział z kolei dr Robert Richards. „Pomimo wszystkich wysnutych teorii, dokładne okoliczności śmierci i pochówku ciężarnej kobiety i trzech mężczyzn, prawdopodobnie pozostaną tajemnicą" - dodał.

Dziennikarzy poinformowano, że wszyscy zainteresowani znaleziskiem archeologów mogą odwiedzać kościół Wszystkich Świętych w Yorku 19 lipca 2014.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

  Dziś by "budynek dobrze

 
Dziś by "budynek dobrze stał" wmurowuje się weń "kamień wegielny" czyli taką rytualną intencjonalną ofiarę dla demona yahwe i jego syna zębiastego jezusika. Ale to się czyni dziś bo MORDOWANIE LUDZI jest spenalizowane. Kiedyś wyznawcy religi żydowskiej i wszelcy wyznawcy odżydowskich sekt jako "kamień węgielny" zakopywali zwyczajnie żywcem ludzi i to tym więcej im ważniejsza była "poswięcana" tak budowla. Pod podowę bluźnicy salomona złożono ich żywcem w ofierze jakieś kilka tysięcy na przykład. To co wykopano w artykule to pozostałość tych satanistycznych wierzeń. Takie karmienie demona .... pod pozorem wiary objawionej... 

Portret użytkownika Takitam

Generalnie stare kościoły

Generalnie stare kościoły zawsze były cmentarzami - więc co w tym dziwnego że w XIII wiecznym kościele znaleziono pod posadzką zwłoki ?. Jakby rozkopano całą posadzkę to było by ich ze trzydzieści a nie tylko trzy.

Portret użytkownika andy V

Do tego można dodać że

Do tego można dodać że pierwsze "kościoły" w Rzymie mieściły się ze względu na prześladowania chrześcian- w katakumbach pod miastem. Katakumby nie były niczym innym jak cmentarzami.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Strony

Skomentuj