Archeolodzy opublikowali zdjęcie człowieka z Pompei, który zmarł w dwuznacznej pozycji

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/PersianRose1/status/881330662321655808

Pracownicy parku archeologicznego starożytnego rzymskiego miasta Pompeje opublikowali w sieci obraz, który wywołał mocną reakcję w Internecie. W obiektyw aparatu wpadło ciało mieszkańca, który zmarł w wyniku erupcji Wezuwiusza w 79 roku p. n. e. Z uwagi na pozę postać zyskała przydomek onanisty z Pompei.

 

 

Starożytne rzymskie miasto Pompeje, położone w pobliżu Neapolu, zostało pogrzebano pod warstwą popiołu wulkanicznego po wybuchu Wezuwiusza 24 sierpnia 79. Teraz na miejscu katastrofy pracują archeolodzy, a turyści mogą podziwiać ruiny budynków miasta, malowidła, a nawet szczątki zmarłych. Zdjęcie jednego z nieboszczyków spowodowało lawinę rubasznych żartów, pisze Mirror.

 

Natychmiast pojawiły się dowcipne komentarze typu „śmierć była szybsza niż orgazm” i „przynajmniej próbował”.

 

Według wulkanologa Pier Paolo Petroniego, założenie, że mieszkaniec Pompei w trakcie erupcji Wezuwiusza został zaskoczony przy samozadowoleniu, nie jest bezpodstawne.

 

„Ciała zmarłych ludzi w Pompejach leżą często w dziwnych pozach, a to za sprawą szoku termicznego i zatrucia gazem. Następnie zmarłych pokryła warstwa popiołu i dzięki temu ciała zachowały się w takim stanie po dziś dzień…”- powiedział naukowiec.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj