Arka Noego miała kształt piramidy

Kategorie: 

Źródło:AI

We fragmencie tekstu ze Zwojów znad Morza Martwego naukowcy znaleźli opis Arki Noego i zdziwili się, że jest ona opisana w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Tekst sprzed 2000 lat opisuje arkę jako mającą kształt piramidy.

 

Pasterz beduiński wrzucał kamień do jaskini i słyszał, jak kamień uderzył w gliniany dzban i rozłupał go. W ten sposób odkryto Zwoje znad Morza Martwego. Zwoje zawierały 800 starożytnych rękopisów. Ponad 200 z nich to kopie hebrajskiego tekstu Biblii. Od tego czasu laboratorium Izraelskiego Urzędu Starożytności zeskanowało dziesiątki tysięcy fragmentów zwojów, a zaawansowana technologia pozwoliła naukowcom odczytać nawet nieczytelne litery i słowa.

 

Nowa interpretacja fragmentów zmieniła nasze rozumienie Arki Noego. Dzięki skanowaniu zrozumiałe stały się nieczytelne słowa po wyrażeniu „na wierzchu arki”. Nowe skany pokazały, że po nich pojawiło się słowo „zebrano”. Oznacza to, że żebra arki zostały połączone w górnej części w formie piramidy.

 

Trudno nazwać to odkrycie naukowców sensacją, po prostu potwierdzili to, co było znane wcześniej, ale po prostu nie zostało uznane przez naukę. Fakt, że Arka Noego miała kształt piramidy, wspominany był także w innych źródłach historycznych, a także na obrazach starożytnych artystów. Arka wielokrotnie była przedstawiana jako piramida. Na przykład na baptysterium florenckim autorstwa Lorenza Ghibertiego, który żył w latach 1370-1455.

Noe po potopie. 1425-52 Lorenza Ghibertiego. Brama wschodnia. Baptysterium, Florencja

Nie ma wątpliwości, że jest to Arka Noego, wyraźnie widać, jak wychodzą z niej ludzie i zwierzęta. Podstawa tej piramidy-arki jest pokryta piaskiem, a ściany są gładkie. W źródłach arabskich z XII wieku mówi się, że piramidy zbudował król Surid, aby przetrwać powódź. Ta wersja jest interesująca, ponieważ opisuje egipskie piramidy nie tylko jako grobowce faraonów, ale jako konstrukcje stworzone, aby uciec przed powodzią.


Jest jeszcze jeden fresk przedstawiający budowę Arki Noego. Tutaj arka jest również przedstawiona w formie piramidy. Podobne postrzeganie Arki Noego, można zobaczyć w licznych przykładach sztuki sakralnej.

 

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni postrzegać Arkę jako statek. Według Biblii Noe otrzymał wskazówki dotyczące budowy arki od samego Boga.

 „Zbuduj sobie arkę z drewna, zrób w arce przegrody i przykryj ją smołą wewnątrz i na zewnątrz, i zrób tak: długość arki wynosi 300 łokci, jej szerokość 50 łokci, a jej wysokość 30 łokci. I zrób w arce dziurę i sprowadź ją na łokieć w górę, i wykonaj drzwi w arce z boku, i umieść w niej dolne, drugie i trzecie mieszkanie.”

Ale gdzie jest gwarancja, że ​​nikt starannie nie poprawił tego tekstu Biblii we właściwym kierunku? Może instrukcja była o wiele bardziej skomplikowana i zawierała wskazówki dotyczące budowy piramidy, która wytrzymałaby potop? Ale nawet w dostępnych obecnie tekstach jest wystarczająco dużo informacji wskazujących, że Arka była właśnie piramidą.

Teksty biblijne szczegółowo opisują życie Noego, jego żony i trzech synów wraz z żonami wewnątrz arki. Ponieważ jedna część zwierząt w arce prowadziła dzienny, a druga nocny tryb życia, aby nakarmić je na czas, rodzina Noego musiała obejść się prawie bez snu przez cały rok, ale dziwna rzecz - prawie nie odczuwali zmęczenia.

 

Pewnego dnia Noe spóźnił się z karmieniem lwa. Bestia wpadła w szał i zraniła Noego w nogę tak, że pozostał kulawy do końca życia. Ale ogólnie rzecz biorąc, podczas życia w arce nawet drapieżniki straciły swoją zwykłą agresywność i dobrze dogadywały się z roślinożercami. Jedzenie w arce nie psuło się, a wszystkie sadzonki i nasiona roślin pozostały świeże. Wyjaśnienia tych cudów być może należy szukać w samej formie arki – piramidzie.

 

Liczne eksperymenty umieszczania ludzi, zwierząt i roślin w przestrzeni w kształcie piramidy potwierdzają, że czas płynie „jakoś inaczej” wewnątrz piramidy, człowiek zaczyna potrzebować znacznie mniej godzin na sen. Jednocześnie odczuwa niezwykłą pogodę ducha, jasność myślenia i jest w zrównoważonym nastroju. Ziarna roślin umieszczone w piramidzie mogą być przechowywane przez niezwykle długi czas bez innych specjalnych warunków.

 

Ale w instrukcjach danych Noemu przez Boga wymiary arki są zbyt małe, aby pomieścić każde stworzenie w parach, ale według starożytnych tekstów jest wzmianka, że ​​​​arka Noego w środku była znacznie większa niż na zewnątrz. Pomogło to Noemu umieścić w nim ogromną liczbę gatunków zwierząt. 

 

Biblia nie podaje dokładnej liczby zwierząt, które Noe zabrał na swoją arkę, ale według niektórych tradycyjnych interpretacji, było to po jednym parze każdego gatunku zwierząt, który mógł się rozmnażać. Inni uważają, że Noe zabrał na arkę nie tylko pary zwierząt, ale również ich potomstwo i żywność dla nich.

 

Niezależnie od tego, jakie dokładne liczby przyjmiemy, należy pamiętać, że arka Noego była ogromna. To duża powierzchnia, która mogła pomieścić wiele zwierząt, ale na pewno nie wszystkie. Opowieść o Noem i jego arce jest jednym z mitów biblijnych i jest traktowana jako metafora lub symbol, a nie dosłownie jako opis historycznego wydarzenia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj