Artysta stworzył rzeźbę anioła z noży będących narzędziami zbrodni

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Twórca Alfie Bradley skonstruował wspaniałą rzeźbę anioła. Na stworzenie posagu wybrał bardzo nietypowy materiał – noże, które policja brytyjska skonfiskowała przestępcom, jak również te, które wydobyto z zasztyletowanych ciał ofiar.

 

 

Statua składa się ze 100 tys. noży. Przed użyciem na potrzeby sztuki, każde ostrze sterylizowano i stępiano. Nie wszyscy krewni ofiar są entuzjastami przedsięwzięcia, choć większość wyraża aprobatę. Niektórzy poprosili, aby wygrawerować imiona i nazwiska pomordowanych na głowniach oraz uchwytach sztyletów.

 

Anioł ma niespokojny wyraz twarzy, przypominający oblicze cierpiącego Jana Pawła II, i skrywa wewnętrzny ból. Wydaje się, że zadaje pytanie – „dlaczego?”.

 

Alfie Bradley chce swoim posągiem zwrócić uwagę władz na problem zbrodni, popełnianych w Anglii, w celu podjęcia niezbędnych środków zapobiegania przemocy. Kampania realizowana jest pod hasłem „Ratuj życie, oddaj swój nóż" .

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

To ładnie noży w plecy wbili

To ładnie noży w plecy wbili ludziom te czarne anioły śmierci,a to jeszcze nie wszystko,ile jeszcze nowych rzeź dokonają,mojej energii nie dostaną,zabieram ją sobie,od tej energii pomieszanej obraz wygląda jak by był nagrywany z pierwszych kamer, takie na kolbkę

Portret użytkownika sandrax

Już ci zabrali energie

Już ci zabrali energie,zużyłeś ją na malowanie kresek i kwadratów.Twarze ją zabrały,wyrzuć mazaki do kosza.Kup worek piasku i gryzmol paluchem,zrób se babke i bedzie oki.

Portret użytkownika baca

niezbyt głęboko upośledzony

niezbyt głęboko upośledzony artysta Alfi z Anglii zrobił rzeźbę z noży - anioł z miną jana pawła pytający: dlaczego? to pozytywna wiadomość inspirujaca do głębszych przemyśleń...

po analizie tego osobliwego zjawiska nasuwa się myśl żeby artysta Alfi wyżebrał od nowych brytyjczyków pare tysięcy maczet i wyrzeźbił mahometa z miną matki boskiej pytającego anioła z miną jana pawła: what the fuck? 

Skomentuj