Astrofizycy wskazali gdzie może się znajdować Planeta X

Kategorie: 

Źródło: twitter

Dwóch amerykańskich naukowców, Matthew Holman i Matthew Payne z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, opublikowało informacje na temat ewentualnej przybliżonej lokalizacji odkrytej niedawno Planety X. Nowe dane zebrane przez znacząco zawęża niż wcześniejsze szacunki.

 

Astrofizycy po dokonaniu odpowiednich obliczeń na podstawie ruchu transneptunowców, wskazali na mapie nieba przybliżoną lokalizację tak zwanej Planety X. Naukowcy stwierdzili, że obecnie przechodzi w okolicy gwiazdozbioru Wieloryba, który sąsiaduje z gwiazdozbiorami Barana i Ryb. Jest to wycinek nieba o promieniu 20 stopni.

 

Nadal nie ma też pewności co do tego czym właściwie jest to ciało niebieskie o wyraźnie potężnej grawitacji wpływające na okoliczne obiekty w obłoku Oorta. Zobaczenie tego obiektu będzie bardzo trudne, ponieważ nie jest znana jego charakterystyka. Być może ta rzekoma planeta będzie nawet większa od Jowisza i wtedy byłby to tak zwany brązowy karzeł, nieudana gwiazda.

Bardzo możliwe, że wkrótce naukowcy zaproponują powrót do dawno zapomnianej teorii o bliźniaku naszego Słońca, tak zwanym Nemezis. Większość gwiazd odkrytych we Wszechświecie występuje w grupie, albo przynajmniej układzie podwójnym. Samotne Słońce byłoby wielką anomalią, trudną do wyjaśnienia. Odkrycie nieudanego "rodzeństwa" naszej dziennej gwiazdy byłoby zatem elementem rozwiązującym tę zagadkę.

 

Artykuł na temat rzekomej lokalizacji Planety X został opublikowany na łamach arxiv.org i w New Scientist.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika igor vovka

jak ktoś chętny zobaczyć

jak ktoś chętny zobaczyć gdzie jest planeta x to polecam zobaczyć zrzuty z satelity soho. przełom 2014/09/25- 2014/11/24. niech nie piszą ci pseudo naukowcy, że domyslają się gdzie jest. Dobrze wiedzą, ale milczą ponieważ znają skutki takiego przelotu i nie chcą siać paniki, bo rozwiązania nie ma

 

Portret użytkownika plejada 2

Jeśli wiedzą gdzie i w jakim

Jeśli wiedzą gdzie i w jakim obszarze nieba szukać i piszą o promieniu 20 stopni to dobra wiadomość  , mają dużą szase ją znaleść bo Księżyc w pełni zajmuje powierzchnię jednej czwartej stopnia kwadratowego....co przy szacunku odległość od Słońca /200-1000 j.a/ jest dobrym namiarem.

Portret użytkownika ajas

w związku z przechodzeniem

w związku z przechodzeniem planety X jeden "jasnowidz" z "salonu" tak wieszczy:

"ten kraj przejdzie przez trzy kataklizmy. Własny- wojenny- i wodno-ostateczny.
ciężko będzie przetrwać pierwszy, drugi będzie niewyobrażalnie chory- ale ostatni kataklizm będzie graniczył na poziomie cudu. 
z tego kraju odejdzie na tułaczkę dużo - i -bardzo dużo ludzi polaków. wielu z nich nie przetrwa trudów bo nie będą w ogóle na to przygotowani. Zostaną niczym słupy solne po drodze, szron ich dopadnie kolejno.

Przybędzie tu bardzo dużo żydów i rodzin żydowskich będą odprawiać swe gusła czuć się ponad innych i tak się panoszyć. a potem, wszyscy oni będą pływać do góry brzuchami.
Stąd z tego kraju już nie zwieją nigdzie bo stąd już nie da się uciec, nie będzie gdzie, ani którędy.......
Polska jest jak stadion z jednym wejściem.
Tu zapanują choroby o jakich dziś zapomnieli , tyfus, dur, cholera, czerwonka, ospa gruźlica......
Żniwa będą wielkie.
Kostucha będzie miała co robić.
Woda przejdzie dolinami tatr Karpatami i Sudet i tam z tamtej strony też będą do góry pępkiem się kiwać."

 

Portret użytkownika Polluks

W naszym układzie słonecznym

W naszym układzie słonecznym pełno jest obiektów na których rok trwa setki lat ziemskich. Niedawno odryto planetę karłowatą o nazwie Goblin której czas obiegu wokół słońca trwa 20.000 lat ziemskich tzn że w ciągu pół roku na tamtej planecie od momentu budowy piramid doszlibyśmy do obecnego poziomu cywilizacji. W jakimś innym układzie znaleziono planetę której rok trwa setki tysięcy ziemskich lat. Całkiem możliwe więc że co kilkadziesiąt tysięcy lat pojawia się tutaj jakaś nieznana nam planeta której przyciąganie może powodować np gigantyczne przypływy mylone z potopem  czy też trzęsienia ziemi.

Strony

Skomentuj