Astrofizyk odkrył powiązanie Drogi Mlecznej z religią w starożytnym Egipcie

Kategorie: 

Źródło:

Najnowsze badanie analizuje powiązanie Drogi Mlecznej z mitologią starożytnego Egiptu, a w szczególności z boginią nieba Nut. Opiera się ono na dogłębnej analizie kluczowych tekstów starożytnoegipskich, takich jak Teksty Piramid, Teksty Sarkofagów i Księga Niebiańskiej Krowy, w zestawieniu z nowoczesnymi symulacjami nocnego nieba w tym regionie.

 

Badania przeprowadzone przez dr. Or Graura, profesora nadzwyczajnego astrofizyki na Uniwersytecie w Portsmouth, wykazały, że Droga Mleczna była postrzegana przez starożytnych Egipcjan jako boska obecność Nut - kobiety usianej gwiazdami, pochylającej się nad bogiem ziemi Gebem. Taka interpretacja pełniła kluczową rolę w cyklu słonecznym i wierzeniach dotyczących przejścia zmarłych do zaświatów.

 

Ponadto, w ramach badań dokonano porównań międzykulturowych, ukazując podobieństwa w sposobie, w jaki różne społeczeństwa, takie jak ludy Ameryki Północnej i Środkowej czy kraje bałtyckie, interpretowały Drogę Mleczną. Wykazano, że wierzenia Egipcjan wpisują się w szerszy kontekst globalnych wyobrażeń na temat tej kosmicznej struktury.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj