Astronauta twierdzi, że kosmici zapobiegli wojnie nuklearnej na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Wyobraź sobie moment, kiedy na scenę wchodzi postać o niepodważalnej reputacji, były astronauta NASA i szósty człowiek na Księżycu - Edgar Mitchell. Mitchell nie jest tylko jednym z nielicznych ludzi, którzy mieli przywilej stanąć na powierzchni naszego naturalnego satelity, ale także osobą, która uważa, że kosmici odegrali kluczową rolę w zapobieganiu wojnie nuklearnej podczas zimnej wojny. Brzmi nieprawdopodobnie? Spróbujmy się przyjrzeć bliżej tym rewelacjom.

 

Edgar Mitchell, jako astronauta misji Apollo 14, spędził ponad 30 godzin na powierzchni Księżyca razem ze swoim dowódcą Alanem Shepardem. Zbierali próbki księżycowe, które przyczyniły się do naszej wiedzy na temat kosmosu. Ale to nie te naukowe osiągnięcia przyciągają dzisiaj naszą uwagę. To twierdzenia Mitchella na temat obcych i ich domniemanego wpływu na naszą historię, które wzbudzają zainteresowanie i kontrowersje.

 

Mitchell uważał, że obce cywilizacje odwiedziły Ziemię z określonym celem - zapobiec globalnej katastrofie, jaką była potencjalna wojna nuklearna między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Według niego, kosmici byli zaniepokojeni naszymi technologicznymi możliwościami, które mogły prowadzić do samozniszczenia.

W wywiadzie udzielonym dla Mirror Online, Mitchell zdradził więcej szczegółów na temat swojej teorii. Zwrócił uwagę na poligon rakietowy White Sands w Nowym Meksyku, gdzie w 1945 roku Stanów Zjednoczone przeprowadziło test pierwszej bomby atomowej - Trinity. Być może, to właśnie ta działalność skierowała uwagę obcych na naszą planetę.

 

Co więcej, Mitchell podkreślał, że oficerowie Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych zwierzyli mu się, że wielokrotnie zdarzało się, że ich pociski były unieszkodliwiane lub zestrzeliwane przez niezidentyfikowane obiekty latające, czyli tzw. UFO.

 

Twierdzenia Mitchella są bez wątpienia kontrowersyjne i fascynujące. Trudno jest jednak zweryfikować ich prawdziwość. Faktem jest, że zimna wojna nie przerodziła się w globalny konflikt nuklearny. Czy obcy rzeczywiście odwiedzili naszą planetę i interweniowali, aby zapobiec takiej katastrofie? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj