Astronomowie odkryli tajemniczy obiekt na ciemnej stronie Księżyca

Kategorie: 

Źródło: Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna

Chiński łazik Yutu-2 zauważył dziwny obiekt w kształcie sześcianu, skrywający się w kraterze Von Kármán po niewidocznej z Ziemi stronie Księżyca. Łazik znajduje się około 80m od rozmytego obiektu.

 

Zespół naukowców z Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej, wyraził duże zainteresowanie obiektem i oczekuje się, że Yutu 2 spędzi następne 2-3 dni księżycowych (2-3 miesięcy ziemskich) przemierzając regolit księżycowy i unikając kraterów, aby przyjrzeć się mu bliżej,. Już wkrótce, możemy spodziewać się aktualizacji.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Our Space obiekt nosi obecnie nazwę „tajemniczej chaty”. Jest to oczywiście, jedynie nazwa zastępcza, a nie dokładny opis. Najprostszym wyjaśnieniem tegj anomalii, wydaje się możliwość, że jest to duży głaz, który znalazł się w tym miejscu, w wyniku uderzenia meteorytu o powierzchnię naszego satelity. Czy jednak najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, okaże się tym prawdziwym?
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Czarek

Przecież to paranoja jakas,

Przecież to paranoja jakas, jest 80 metrów podobno od obiektu a obraz jak z lat 60tych. Na dodatek 2-3 miesiące zajmie mu dojazd Hahaha. Albo jak zwykle autor zrobił błąd z tymi metrami albo to kit żeby tylko zainteresować i gadać o tym yutu 

Skomentuj