Astronomowie odkryli tajemniczy obiekt na ciemnej stronie Księżyca

Kategorie: 

Źródło: Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna

Chiński łazik Yutu-2 zauważył dziwny obiekt w kształcie sześcianu, skrywający się w kraterze Von Kármán po niewidocznej z Ziemi stronie Księżyca. Łazik znajduje się około 80m od rozmytego obiektu.

 

Zespół naukowców z Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej, wyraził duże zainteresowanie obiektem i oczekuje się, że Yutu 2 spędzi następne 2-3 dni księżycowych (2-3 miesięcy ziemskich) przemierzając regolit księżycowy i unikając kraterów, aby przyjrzeć się mu bliżej,. Już wkrótce, możemy spodziewać się aktualizacji.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Our Space obiekt nosi obecnie nazwę „tajemniczej chaty”. Jest to oczywiście, jedynie nazwa zastępcza, a nie dokładny opis. Najprostszym wyjaśnieniem tegj anomalii, wydaje się możliwość, że jest to duży głaz, który znalazł się w tym miejscu, w wyniku uderzenia meteorytu o powierzchnię naszego satelity. Czy jednak najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, okaże się tym prawdziwym?
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Czarek

Przecież to paranoja jakas,

Przecież to paranoja jakas, jest 80 metrów podobno od obiektu a obraz jak z lat 60tych. Na dodatek 2-3 miesiące zajmie mu dojazd Hahaha. Albo jak zwykle autor zrobił błąd z tymi metrami albo to kit żeby tylko zainteresować i gadać o tym yutu 

Skomentuj