Astronomowie twierdzą, że obcy mogą poruszać pozaziemskimi planetami systemów gwiezdnych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Planetolog Matthew Clement z Earth and Planetary Laboratory należącym do Carnegie Institution i jego koledzy twierdzą, że kosmici mogą nam sygnalizować swoją obecność, przesuwając planety.

 

Eksperci twierdzą, że obca cywilizacja może organizować całe układy planet. Mogą również bombardować asteroidami księżyce i planety, aby zmienić ich orbity i zaznaczyć swoją obecność. W niedawnym artykule w Miesięcznym Zawiadomieniu Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego, Clement i jego koledzy sugerują, że wystarczająco potężna i zmotywowana obca cywilizacja może stworzyć całe układy słoneczne z planetami.

 

Planetolodzy uważają, że można to zrobić za pomocą obiektu wielkości asteroidy. Aby to zrobić, wystarczy skierować go na właściwy kurs, aby oddziaływać grawitacyjnie na inne planety, stopniowo przenosząc je na inne orbity.

„To się naprawdę dzieje”, mówi Clement w wywiadzie dla Inverse. „Jesteśmy przekonani, że gigantyczne planety Układu Słonecznego znacznie się poruszały od czasu ich powstania, ponieważ wielokrotnie zderzały się z szczątkami i obiektami takimi jak Pluton”.

Naukowcy uważają, że nie jest to całkowicie z dziedziny science fiction. Clement mówi, że istnieją już silne spekulacje na temat wykorzystania wstrząsów grawitacyjnych z innego małego obiektu, aby skierować asteroidę na bliższą orbitę górniczą. I już używamy tej samej zasady, aby wystrzelić statki kosmiczne na bardziej odległe orbity (lub wysłać je poza dany system).

„Zajęłoby to miliony lat, zanim pojedyncza asteroida lub kilka asteroid przemieściłaby planetę tak daleko” – mówi Clement. "To o rząd wielkości dłużej niż istnieje nasz gatunek. Ale jeśli jesteś bardziej zaawansowaną cywilizacją, możesz myśleć w kategoriach milionów lat”.

Zaawansowana technologicznie kultura obcych może znaleźć sposób na przyłożenie grawitacji do całej planety, aby zmienić jej orbitę. Chociaż trudno nam sobie wyobrazić, jak to zrobić, Clement mówi, że jeśli chodzi o zapotrzebowanie na czystą energię, każda cywilizacja wystarczająco doświadczona technologicznie, aby wykorzystać większość lub całą energię swojej gwiazdy, mogłaby to zrobić w ciągu nieco ponad dwóch ziemskich lat.

 

@innemedium Astronomowie twierdzą, że obcy mogą poruszać planetami! #nauka #astronomia #obcy #kosmici #dlaciebie #Polska ♬ dźwięk oryginalny - innemedium

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pasikonik

Cobra kontaktowiec mówi o tym

Cobra kontaktowiec mówi o tym że Plejady będą nowym domem dla ludzkości
http://2012portal.blogspot.com/2022/07/a-new-cobra-interview.html
tak samo mówi Aron jasnowidz że ludzie zostaną przeniesieni
Tylko to ma sens dla urodzonych Kosmitów na ziemi Dzieci Indygo Starseeds wspieranie ludzi aż do zabrania
Putin kontaktuję się z Plejadianami dostaję technologię https://youtu.be/MUnRD_cyoRw Słowiańskie
Planeta ma być wyzwolona przez Białych Kosmitów i objęcie przez nich władzy wraz z ludźmi i Ruchem Oporu Pozytywnymi Wojskami kontaktujące się z Kosmitami odejście negatywnych wojsk, Odejście wrogów Słowian wtedy może złączenie się wszystkich krajów Słowiańskich w jedno z Rosją bezpiecznie na zbyt potężne Niemcy żeby zostawać rozdrobnionymi krajami przez Rzym oni ustalili granicę naszych państw

Skomentuj