Australia odtajniła swoje archiwa UFO z lat 1957-1971

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Australijski Departament Obrony odtajnił archiwa wywiadu dotyczące badań UFO. Dokumenty zatytułowane "Wywiad naukowy. Niezidentyfikowane obiekty latające" obejmują okres od 1957 do 1971 (58 stron). 

Co ciekawe, wiele krajów rozpoczęło odtajnianie swoich tajnych archiwów programów badań UFO, którym zaprzeczali, że istniały przez co najmniej 70 lat. Po rozpoznaniu przez Stany Zjednoczone realności zjawiska UFO, stosunek do tego wcześniej wyśmiewanego tematu zmienił się diametralnie i kraje takie jak Francja i Australia otworzyły swoje tajne archiwa. 

 

Inicjatorzy zmiany postaw wobec problemu UFO - Stany Zjednoczone, ograniczyli się do niezrozumiałego raportu dla Kongresu USA, w którym praktycznie nie ma informacji, ale najważniejsze - uznanie obecności UFO w atmosferę ziemską i możliwość, że są to pozaziemskie statki powietrzne. Szkoda, że ​​odtajnione archiwa dotyczące badań UFO są nadal publikowane w niewielkich ilościach i obejmują odległe od nas okresy historyczne, ale najważniejsze jest to, że takie programy badania UFO zostały rozpoznane.

 

Jeśli chodzi o sam raport, który przez tyle lat był klasyfikowany jako „tajny”, nie zawiera on nic sensacyjnego i wydaje się, że został sklasyfikowany tylko z jednego powodu – w związku z polityką zaprzeczania UFO. W rzeczywistości jest to notatka przygotowana przez wywiad w sprawie UFO. Ponadto w aktach zgromadzonych w raporcie znajdują się również dobrze znane przypadki kontaktów z UFO poza Australią.

 

Ten raport został odtajniony i jest teraz dostępny do czytania w Narodowych Archiwach Australii.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj