Badacze udokumentowali niezidentyfikowane światła widziane nad szczytem Brown Mountain

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Pasmo górskie Brown Mountains w Karolinie Północnej jest znane z legendarnych obserwacji UFO. W ciągu ostatnich 100 lat tysiące świadków zgłaszało w tym rejonie obecność tajemniczych świateł. Fizyk z uniwerystetu Appalachian State, Daniel Caton, wraz ze swoim zespołem od kilku lat próbował udokumentować zjawisko i ostatecznie badaczom udało się osiągnąć cel.

Na początku tego roku, wiele miesięcy oczekiwań nareszcie przyniosło upragniony efekt i badaczom udało się zarejestrować tajemnicze światła. Daniel Caton opublikował w serwisie YouTube ponad 11-minutowe nagranie, lecz najbardziej intrygujące zjawiska są dostrzegalne od 52 sekundy filmu.

 

Aby uzyskać powyższy materiał, Caton i jego zespół ustawili dwie kamery na dachu domu z widokiem na Brown Mountains i bezprzewodowo przesyłali materiał do swojego laboratorium w Uniwersytecie Appalachian State. Przez ostatnie 4 lata badacze każdego dnia przeglądali nagrania z poprzedniej nocy, lecz nie dostrzegali niczego, czego nie dałoby się łatwo wytłumaczyć (np. spadające gwiazdy, światła samochodowe czy błysk aparatu fotograficznego).

 

Jeśli coś pojawiało się tylko na jednej kamerze, zespół zakładał, że był to jedynie rozbłysk obiektywu lub jakaś inna anomalia elektroniczna. Na powyższym materiale po raz pierwszy udało się uchwycić te same dziwne światła na obu aparatach jednocześnie. Caton i jego koledzy dokonali dokładnej analizy obrazów i nie byli w stanie znaleźć żadnego logicznego wytłumaczenia dla tajemniczych świateł.  Czy region Brown Mountains jest regularnie nawiedzany przez obcą cywilizację? A jeśli tak, to w jakim celu? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Snake

Zrezygnujcie z tych filmików

Zrezygnujcie z tych filmików bo dla osób z branży zabezpieczeń to śmiech na sali, otóż jak prawie wszystkie kamery sprzedawane obecnie jest ona wyposażona w podświetla z podczerwieni i ewidentnie widać że jakiś ciuciek został tak podświetlony, polecam pooglądać deszcz przy załączonym podświetleniu, kusz unoszący się w powietrzu, pojedynczą pajęczynę lub tez jakiego mikroba co ma przechadzkę przed obiektywem

 

Skomentuj