Badania DNA mogą wskazywać na to, że Yeti jest spokrewniony z ludźmi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dr Melba Ketchum, teksańska lekarz weterynarii, prowadziła badania w firmie, DNA Diagnostics i jak twierdzi złamała kod genetyczny ponad 100 próbek DNA pobranych z miejsc rzekomych spotkań z Wielką Stopą. Jej wstępne odkrycia zostały ogłoszone jeszcze w 2012 roku ale ich względne nagłośnienie zawdzięczamy nie środowisku naukowemu a raczej mieszkańcowi miasta Fresno Jeffreyowi Gonzalezowi, założycielowi Sanger Paranormal Society, prowadzącego cotygodniowe internetowego show.

 

Badanie DNA trwało blisko 5 lat i pozwoliło rzekomo określić, że Yeti jest krewnym człowieka a odgałęzienie się tego gatunku miało mieć miejsce 15.000 lat temu. Naturalnie należy zachować pewną dozę sceptyzmu jeśli chodzi o te odkrycia. Nie wolno nam zapominać, że zaproponowano już wiele rodzajów stworzeń, które mogłyby wyjaśnić zarówno obserwacje Yeti i jego domniemany wygląd.

Środowisko naukowe, zazwyczaj przypisuje obserwacjom tego stworzenia łatkę oszustwa lub błędnej identyfikacji znanych zwierząt. Tymczasem zwyczajowym wyjaśnieniem kryptozoologów na Wielką Stopę jest przedstawienie jej jako nieznany rodzaj małpy bądź nawet jako brakujące ogniwo w ludzkim łańcuchu ewolucyjnym. Niektórzy wierzący w istnienie Yeti łączą jego obserwację ze zjawiskiem UFO i innymi paranormalnymi zjawiskami.

Wyjaśnienie zaproponowane przez Dr Melby Ketchum definitywnie wpłynęłoby na nasze postrzeganie tematyki Yeti i bez wątpienia ze świata kryptozoologii stworzenia te trafiły by wprost na listę zagrożonych gatunków. Nie należy jednak zapominać, że historia tego odkrycia przewija się w mediach już od 2011 roku i okazjonalnie wypływa ona na powierzchnie za pośrednictwem jakichś mediów internetowych. Bez jakichkolwiek wyników badań bardzo trudno jest sie do niego ustosunkować, a fakt, że opowieści o tym odkryciu nie zostały jeszcze przekute w oficjalny artykuł naukowy, ale raczej są one głownie propagowane poprzez tak zwaną metodę whistle blowingu jest w dwójnasób zastanawiający.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Edgar

DNA człowieków jest

DNA człowieków jest najbardziej zbliżone do świńskego. Genetyka to krawiectwo. Krawcom chwała! 

Yahoo

Dobrze, że na tej fotce podpisane co kto jest, i że ona to ona - coby nie pomylić. Smile

 

Portret użytkownika b@ron

i oto są całe "badania

i oto są całe "badania naukowe" "pobrała próbki z miejsc rzekomych spotkań z wielką stopą" jak mniemam, spotkanie ludzi z wielką stopą, a więc próbki mogły być ludzkie... no chyba że złapała rzekomą wielką stopę i poprosiła o próbkę DNA Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj