Badania dowodzą, że można osiągnąć orgazm, używając tylko umysłu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donosi nowe badanie, 33-letnia kobieta z pochwicą nauczyła się spontanicznego orgazmu, używając tylko swojego umysłu.

Pochwica to stan, który występuje, gdy dno miednicy kurczy się mimowolnie. Może powodować wiele bólu podczas stosunku, ale to nie znaczy, że osoby z pochwicą nie mogą doświadczać przyjemności seksualnej. Chociaż wiele kobiet osiąga orgazm poprzez dotknięcie swoich stref erogennych, istnieje inna droga do tego, która jest często pomijana.

 

Na przykład podczas snu nasz mózg może doprowadzić nas do orgazmu poprzez sny, a niektórzy ludzie twierdzą, że mogą osiągnąć szczyt, po prostu fantazjując na jawie. Fantomowe orgazmy są również często zgłaszane przez mężczyzn i kobiety z paraplegią. Jak każdą inną ścieżkę rozwoju mózgu, łatwiej to osiągnąć dzięki praktyce. Wcześniejsze badania wykazały, że joga i medytacja tantryczna mogą zwiększyć podniecenie seksualne, pożądanie i orgazm poprzez zwrócenie uwagi na umysł i ciało.

 

Przykładem tego, jak skuteczne może być takie szkolenie, jest kobieta z tego badania. Po dziesięciu latach praktykowania jogi tantrycznej udowodniła, że ​​potrafi nie tylko osiągnąć orgazm kiedy tylko chce i przy pomocy samego umysłu, ale także kontrolować czas trwania błogiego stanu do 10 minut.

 

Ostatnio jej umiejętności zostały przetestowane w praktyce. W eksperymencie poproszono kobietę, aby położyła się na stole do badań i albo doświadczyła 10 minut ciągłego orgazmu, 5 minut ciągłego orgazmu, albo 10 minut czytania książki. Orgazm osiągano albo przez dotykanie siebie, albo poprzez jej świadomość.

 

Naukowcy mogli obiektywnie określić, że kobieta przeżywała orgazm na podstawie ilości znacznika znanego jako prolaktyna we krwi. Prolaktyna jest hormonem wytwarzanym przez przysadkę mózgową, a jej poziom we krwi znacznie wzrasta po orgazmie. Wielkość tego przypływu zbiega się również z tym, ile przyjemności odczuwa dana osoba.

 

Sprawdzając krew uczestnika przed i po badaniu, naukowcy zauważyli wyraźne zmiany. W tym przypadku poziom prolaktyny we krwi kobiety po 5 minutach orgazmu bez stymulacji narządów płciowych (NGSO) wzrósł o 25 proc., a po 10 minutach orgazmu bez stymulacji narządów płciowych – o 48 proc.

 

Ten przypadek jest oczywiście niezwykły, choć nie bezprecedensowy. Naukowcy od dziesięcioleci badają ludzi, którzy potrafią osiągnąć orgazm na samą myśl przez dziesięciolecia i prawdopodobnie można się tego nauczyć, chociaż kobiety odnoszą większe sukcesy w swoich próbach. Powinno to dać nadzieję kobietom, którzy cierpią na pochwicę lub tym, którzy nie mogą lub nie chcą angażować się w seks z penetracją. Przy odpowiednim treningu mózgu przyjemność seksualna nie musi być przenikliwa ani bolesna. Być może nie będziesz musiał nawet ruszać mięśniami.

 

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Sexual Medicine.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj