Badania genetyczne potwierdzają, że Słowianie są starożytnym ludem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Archeolodzy są w szoku po wynikach badań genetycznych, które podważają uznawane dotychczas za najbardziej prawdopodobne teorie, że Słowianie przywędrowali w te okolice, w których żyjemy we wczesnym średniowieczu.

 

Wyniki badań genetycznych wskazują na to, że my Słowianie jesteśmy ludem autochtonicznym, a nie napływowym. Na takie konkluzje wskazują wyniki badań genetycznych przeprowadzonych przez prof. Tomasza Grzybowskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu M. Kopernika w Bydgoszczy.

 

Badania trwały w sumie aż 10 lat. Naukowcy przebadali materiał genetyczny od 2,5 tysiąca osób z różnych populacji narodów słowiańskich. Wyniki wskazują na to, że nasi przodkowie mieszkali tutaj n tej ziemi nie tylko 4000 lat temu, czyli w epoce brązu, ale nawet 7000 lat temu, czyli właściwie w Neolicie.

[ibimage==21753==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wyniki badań są bardzo interesujące, ponieważ potwierdzają teorie o naszej wyjątkowości i o utraconej słowiańskiej tożsamości. Czym jest dwa tysiące lat ostatniej historii w obliczu historii dłuższej niż chińska, o której niemal zupełnie nic nie wiemy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Miriam

            Ludzkość zawsze

            Ludzkość zawsze lubiła podziały....Każdy naród na tej planecie-jest wybrany.My tu się spieramy o drobiazgi,kto skąd się wywodzi,kto jest lepszy a kto gorszy???!!!Zacznijmy się w końcu szanować- wszyscy razem jesteśmy Ziemianami,to jest nasza wspólna planeta!!!!!!! Za nim się ogarniemy,będziemy niewolnikami jakiejś dziwnej kosmicznej rasy-która myśli,że jest tak jak my WYBRANA........do rządzenia nami!!! I marzenia o złotej erze Ziemi,nie spełnią się nigdy!!! Zajmijmy się ratowaniem tej planety,przed...ludzkością-bo ją zadepczemy!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika paolo

droga(i) Miriam , nie warto

droga(i) Miriam , nie warto się tak irytować , to że jesteśmy ciekawi naszych korzeni nie jest niczym zdrożnym . Śmieszą mnie natomiast tytuły artykułów obok - ' ludzie i dinozaury żyli w tym samym czasie ' itp. masakra ...

 

Portret użytkownika Seth

Te badania nie są wiarygodne

Te badania nie są wiarygodne bo badacze chyba zapomnieli, że dzisiejsi Polacy nie są słowianami tylko mieszanką rożnych narodowości, zapomnieli chyba też o kolonizacji germańskiej na terenie naszego kraju i o tym, że przez wieki byliśmy najeżdżani przez różne narody i ludność się wymieszała, 4 tys - 7 tys tereny Polski zamieszkiwały rozne ludy, zarówne te przybyłe z Azji jak i te, które dzisiaj utożsamiane są z germanami, więc nie dziwne, że takie wyniki wyszły w tych badaniach, każdy z nas ma w sobie pozostałości po germanach. Kolebka słowian jest na terenach Białorusi i Ukrainy, kultury Zarubienicka i Kijowska najbardziej pasuja do Słowian pod względem prdukowanej ceramiki i budowanych chat (ziemianki z piecem w rogu) zaden inny lud takich chat nie budował, podczas gdy w neolicie  i czasach późniejszych kultury na terenie Polski budowały duże i długie chaty oraz lepiły zróżnicowaną ceramikę, nie ma w tych kulturach zadnego powiązania z kulturą słowian.

Portret użytkownika jakisja

radze dowiedzieć sie troche o

radze dowiedzieć sie troche o historii Polski nie tylko tej po chrzcie w 966r. ale tej wcześniejszej, co racja to racja teraz nigdzie na świecie nie ma czystych ras no ale zawsze jest przewaga tej jednej w genetyce człowieka

Portret użytkownika iWO

geniusz się odezwał -

geniusz się odezwał - genetyka może stwierdzić jak stare są geny i skoro sięgają 7 tysięcy lat wstecz (do czasu kiedy to żadnych german nie było) to oznacza że mimo najazdów i mieszania się stary rdzeń słowiański pozostał.

Do tego twoi "dzisiejsi Polacy" mogli się chyba delikatnie przez ostatnie 2 tysiące lat przemieścić deczko na zachód skoro w 8 wieku sięgali po Łabę - stąd Słowianie Połabscy (którzy zostali wchłonięci przez niemców).

Twój argument o nierzetelności jest deczko nierzetelny, bym rzekł.

Strony

Skomentuj