Badania naukowe potwierdzają autentyczność „mumii obcych”, które pokazano w meksykańskim parlamencie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niedawne badania nad dwoma niezwykłymi zwłokami, które nazwano "meksykańskimi kosmitami", wstrząsnęły światem naukowym i paranormalnym. Te 60-centymetrowe szkielety, które przyciągnęły uwagę Kongresu Meksykańskiego, prezentowane przez ufologa o nazwisku Jaime Maussan, stawiają pod znakiem zapytania to, co dotychczas wiedzieliśmy o naszym pochodzeniu.

 

Kiedy te mumie obcych zostały po raz pierwszy ukazane publiczności w Meksyku, naukowcy natychmiast wypowiadali się sceptycznie, twierdząc, że są to jedynie mistyfikacje, złożone z różnych części innych istot. Jednak dokładniejsze badania obaliły te wstępne domysły.

 

Specjalistyczne badania przeprowadzone przez lekarzy w Meksyku, w tym prześwietlenia rentgenowskie i tomografia komputerowa, nie wykazały żadnych śladów manipulacji czy montażu. José de Jesús Zalce Benítez, dyrektor Instytutu Badań nad Zdrowiem, nawet potwierdził, że szkielety były jednolite i nie były kombinacją kości zwierzęcych czy ludzkich.

 

Maussan opisał te ciała jako "istoty nieludzkie, które nie mają swojego miejsca w naszej ziemskiej historii ewolucji". Jego zdaniem mogą one być dowodem na istnienie innych inteligentnych stworzeń, które kiedyś mogły współistnieć z ludzkością.

 

Choć można by przypuszczać, że odkrycie takie sugeruje ich pozaziemskie pochodzenie, wielu naukowców wstrzymuje się z takimi twierdzeniami. Dan Evans, z NASA, podkreślił potrzebę racjonalnego podejścia i unikania spekulacji.

 

O ironio, chociaż Maussan przedstawił to odkrycie jako przełomowe, został on obecnie postawiony w stan oskarżenia przez rząd peruwiański. Zarzuca się mu prowadzenie "nielegalnych wykopalisk starożytnych pochówków". Mimo to, ufolog obstaje przy swojej niewinności, obiecując ujawnić prawdziwe źródło swojego odkrycia.

To fascynujące zjawisko wzbudziło zainteresowanie na całym świecie i ponownie rozpoczęło dyskusję o możliwości istnienia życia pozaziemskiego.

 

Jest oczywiste, że jeśli te mumie zostałyby oficjalnie uznane za kosmitów, miałoby to ogromne konsekwencje dla naszego postrzegania świata i historii ludzkości. Czy to dlatego niektórzy są tak zdecydowani, by podważyć autentyczność tych zwłok?

Kto wie, co przyniesie przyszłość? Czy prawda zostanie ostatecznie ujawniona? Czy też, jak wiele innych tajemnic naszej historii, zostanie ukryta w cieniu teorii spiskowych, gdzie badacz może nagle zniknąć, a dowody zostaną zniszczone w tajemniczym pożarze? 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj