Badanie sugeruje, że w naszej galaktyce istnieją cztery wrogie cywilizacje obcych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przez lata wysłaliśmy w kosmos wiele sygnałów, niektóre z nich specjalnie zaprojektowane, aby informować inteligentnych kosmitów o naszym istnieniu i gdzie nas znaleźć. Krytycy, w tym nieżyjący już Stephen Hawking, argumentowali, że jeśli przypadkowo przyciągniemy uwagę wyjątkowo paskudnej obcej rasy, może to być katastrofalne. Nowe badanie próbuje oszacować, ile inteligentnych cywilizacji obcych stanowi zagrożenie.

Ale ile wrogich cywilizacji pozaziemskich może istnieć w Drodze Mlecznej? W nowym badaniu doktorant Alberto Caballero próbuje odpowiedzieć na to pytanie na podstawie analizy „inwazji” na Ziemi (kraje najeżdżające inne kraje) oraz danych dotyczących szacowanej liczby planet pozasłonecznych w Drodze Mlecznej. W końcu otrzymał odpowiedź – 4.

 

Dodatkowo naukowiec ustalił, że prawdopodobieństwo, że taka cywilizacja nas zaatakuje i zniszczy, jest niezwykle małe – nawet niższe niż prawdopodobieństwo, że Ziemia zostanie zniszczona przez uderzenie asteroidy. Tak więc prawdopodobieństwo inwazji pozaziemskiej cywilizacji, na której planetę wysyłamy wiadomość, jest o dwa rzędy wielkości niższe niż prawdopodobieństwo zderzenia z zabójczą asteroidą.

 

Ten sposób prowadzenia badań, ma swoje ograniczenia, ponieważ nie wiemy, jakie byłyby obce inteligencje. Po prostu nadal nie wiemy nic o pozaziemskich cywilizacjach, które mogą istnieć, a opieranie ich działań na tym, co wiemy o społeczeństwie ludzkim, jest najprawdopodobniej daremnym ćwiczeniem. Nie wiemy też jak myślą kosmici. Obcy mogą mieć inną chemię mózgu i mogą nie mieć naszej empatii lub mieć bardziej psychopatologiczne zachowania.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj