Bałtyckie UFO może się okazać strukturą manipulowaną przez ludzi

Kategorie: 

Widok z sonaru przedstawiający kształt obiektu

Pojawiły się nowe informacje na temat tak zwanego "Bałtyckiego UFO". Przypomnijmy, że w lipcu 2011 roku poszukiwacze zatopionych w Morzu Bałtyckim skarbów, odkryli za pomocą sonaru anomalie na dnie, która wyglądała jak dyskoidalny pojazd.

 

Od czasu odkrycia tej anomalii, jej odkrywcy Denis Asberg i Peter Lindberg z grupy Ocean X, zdołali zorganizować wyprawę i zanurkować tam, aby dokonać penetracji hipotetycznego wraku. Znalezisko ma około 60 metrów średnicy i znajduje się 90 metrów pod wodą.

[ibimage==17812==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Podczas wyprawy działy się dziwne rzeczy. Najpierw w okolicy znaleziska nagle pojawiły się amerykańskie i rosyjskie okręty wojenne, które rzekomo odbywały tam wspólne manewry a potem pogorszyła się nagle pogoda. Jednak odkrywcom udało się zejść na dół i zrobić kilka zdjęć. Zadziwiające było tez to, że obiekt zdawał się emitować promieniowanie, które zakłócało pracę kamer. Ostatecznie konkluzja była taka, że nie wiadomo, co tam się znajduje, ale wydawało się, że obiekt pokryty jest jakąś spaloną powłoką.

 

Pobrane próbki zostały wysłane do kilku laboratoriów i w końcu udało się potwierdzić, czym była ta tajemnicza warstwa. Jak pisze szwedzka gazeta Expressen, izraelscy naukowcy potwierdzili, że w próbkach znajdują się związki metalu, konkretnie limonit i getyt. Naukowiec z Tel Awiwu, profesor Steve Weiner uważa, że struktura taka nie mogła powstać naturalnie.

[ibimage==17811==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Innego zdania jest szwedzki specjalista, Martin Jakobsson z Uniwersytetu Sztokholmskiego. Uważa on, że taka regularna struktura go nie dziwi i z dużym prawdopodobieństwem jest to twór naturalny. Dodatkowo zwraca on uwagę na to, że na szczycie tej struktury znaleziono granitowe kamienie. Według niego obiekt znajduje się tam przynajmniej 14 tysięcy lat. To ponad dziesięciokrotnie mniej niż w poprzednich szacunkach, ale nadal jest to dosyć stara struktura i z pewnością nie jest to nazistowskie urządzenie do zakłócania komunikacji okrętów podwodnych, bo i takie teorie się zdarzały.

Pojawiła się też hipoteza, wedle której struktura ta mogła być w jakiś sposób manipulowana przez ludzi jeszcze przed Epoką Lodowcową. Wtedy obszar dzisiejszego Bałtyku był jeszcze lądem a ta cyrkularna struktura mogła się znajdować na brzegu skonsumowanego potem przez morze jeziora.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika rodax64

drogi BACO równouprawnienie

drogi BACO równouprawnienie wedłóg Ciebie może znaczyć co innego ,niż wedłóg mnie....to po pierwsze.Po drugie,nie osądzaj innych ludzi.Nie masz pojęcia dokąd zmierza ich podróż.Podobno drogi kiedys zejdą
sie....no ale podobno.    

Portret użytkownika Emanuel Kantujący

Czy naiwnie myśli ktoś, że

Czy naiwnie myśli ktoś, że dowie się prawdy?Oczywistym jest, że ów podwodny obiekt zostanie zakwalifikowany jako naturalny, szczególnie gdy już zniknie w laboratoriach rosyjskich i amerykańskich.
Czy warto przekazywać prawdę większości łasej na hamburgery i Dodę? Postawcie się w roli decydentów, czy szacunkiem dażylibyście większość, nie chcącą prawdy a dobrej zabawy?

Portret użytkownika baca

no to chyba wszystko jasne

no to chyba wszystko jasne dzieciaczki żydowski naukowiec mówi jedo czyli na tak, a szwedzki drugie, czyli odrzuca te brednie -
gdyby nie narodowość można by się nawet nabrać a tak wiadomo ze ufo szopka jest nierozerwalnie związania z syjonizmem - wnosząc z ilości "ufo" na starożytnych obrazach, jaskiniach i tak dalej wcale nie oznacza to ze jakieś tam ufo przyleciało na Ziemię, ok?
to oznacza że dawniejsi neandertale żenili ten sam kit ówczesnej ludzkości - gdyby jakies ufo z kosmosu bylo zydy by strzegli go jak oka w glowie i wszedzie sie tym chwalili,  straszyli i tak dalej - a co mamy?
mamy tylko ich przechwalki, i ZERO namacalnego dowodu ze ufo kiedykolwiek przybylo na Ziemie.

Portret użytkownika caponetti

To tak jak dwuch

To tak jak dwuch niekoniecznie wrogich sąsiadów. Chwali się taki co to nie ma w garażu. A tak naprawde nic nie ma. Ale za to wzbudza strach(bądź i śmiech) sąsiada obok, oraz przechodniów. Do tego jeszcze postanowił sąsiad pokazać rzekome dowody na swoje cacko. Pokazuje więc zdjęcia wycięte z filmu S-F, oraz w nocy kiedy jest mgła wychodzi na dwór z odpaloną kosiarką i latarką w celu zmylenia głupca za miedzy.
 
Chodzi o to że to jUFO to takie iluzje w głowie głupich sąsiadów.

Portret użytkownika b@ron

baca...niby namacalnych

baca...niby namacalnych dowodów nie ma...masz rację ,ale też dużo rzeczy niewyjaśnionych, jak ta z artykułu naprzykład...nie wierzysz że tam gdzieś daleko w kosmosie coś jest żywego i inteligentniejszego?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj