Brutalne rytuały pogrzebowe po dziś dzień praktykowane przez fanatyków religijnych

Kategorie: 

vmirechudes.com

Wydaje się, że w progresywnych czasach 21 wieku już dawno zniknęły ślady fanatyzmów religijnych z przeszłości. Na całym świecie nadal istnieje jednak wiele plemion, których rytuały nie wiele mają wspólnego ze spokojem i nieszkodliwą medytacją. Cechuje je przemoc i bestialstwo, które u przeciętnego Europejczyka podnoszą ciśnienie krwi.

 

Pogrzeb pod niebem, zwany także yahtor, gdzie trupy wystawia się na pastwę sepów, praktykowany jest przez niektórych buddystów w Tybecie. Według ich wierzeń, dusza człowieka odlatuje, aby odrodzić się w nowej formie. Śmiertelne powłoka w postaci ciała ma być zniszczona przez ptaki drapieżne. Bywa, że korpus ćwiartowany jest na małe kawałki, aby sępy szybciej uporały się z nieboszczykiem.

 

Madagaskar ma swoje własne, nie mniej dziwne rytuały z martwymi, tj. taniec z trupem i kopanie ciała. Podczas święta famadihana mieszkańcy wsi kopią i okładają trupy krewnych i tańczą z nimi. Ludzie wierzę, że zmasakrowane zwłoki szybciej ulegną rozkładowi, a dusza znajdzie spokój. Dzieje się tak nawet przez kilka lat, bo pochowany zmarły jest wielokrotnie wyjmowany z grobu.

 

Wieśniacy z Bunlap z Vanuatu na Pacyfiku obchodzą rytuał zwany gkol. Jego istota polega na tym, że zwłoki wnoszone są na wcześniej zbudowaną wieżę. Potem przywiązuje się długi sznur do nóg nieboszczyka i rzuca się go w dół. Wygląda to, jak skok na bungee, ale bungee zapewnia bezpieczeństwo skaczącemu. Mieszkańcy Bunlap nie zawsze prawidłowo obliczają długość liny i zwłoki rozbijają się na ziemi. Z im większej wysokości spadną, tym lepiej dla nich.

Krwawy ceremoniał samobiczowania nie szokuje tak bardzo, jak wyżej opisane przypadki, ale jest niewątpliwie także przejawem fanatyzmu religijnego. Każdego roku, podobny rytuał odbywa się w czasie świętego miesiąca Muharram wśród szyickiej sekty islamu. Zwolennicy okładają się łańcuchami po plecach. Spektakl naprawdę jest przerażający.

 

Nekrofagia to przypadłość hinduistycznej sekty w Varanasi Aghora. Wiadomo, że jej wyznawcy zjadają martwych ludzi. Ci, którzy w tradycyjnym hinduizmie nie mogą być poddani kremacji po śmierci, tj. kobiety w ciąży, trędowaci, dzieci, a także ludzie uznani za świętych (lub niedopalone zwłoki) – wrzucani są do Gangesu i płyną w dół rzeki z prądem. Przedstawiciele sekty wyłapują szczątki, a następnie je zjadają.

 

 

 

Źródło: vmirechudes.com

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

A tzw. eucharystia u

A tzw. eucharystia u żydo-chrześcijan????? Msza to żydowski rytuał rodem z Afryki i Ameryk. Zabija się wroga Żydów, przy okazji składając go jako ofiarę, a następnie po zabiciu pije się jego krew, aby jego dusza nie zagrażała zabójcom, lecz aby w nich zamieszkała i w ten sposób zapewniła im pokój, spokój, obronę i dobrobyt, oraz zjada się nieco jego ciała (serca), aby w ten sposób przejąć jego moc. (rozgłaszane przypadki, kiedy to podczas komunii świętej, w ustach wiernego, opłatek zamienia się w ludzkie mięso, tkankę pochodzącą z serca konającej, ludzkiej ofiary) Czyż nie o tych faktach "przyjęcia" ciała i krwi zabitego zbawiciela, oraz o skutkach tego "przyjęcia", czyli zamieszkaniu zbawiciela w ciałach i duszach uczestników eucharystii, jak i o przejęciu jego mocy, oraz jego opieki i obrony na skutek tych czynności nie mówi katecheza ?????????? Czy nie w podobnym celu istnieje "Koronka do najświętszego serca" mająca ogromną moc po przyjęciu komunii???? Czy nie takie rytuały pokazują płaskorzeźby dzikich Azteków i im podobnych, którzy wyrywają serca konającym, żywym jeszcze jeńcom składanym w ludzkiej ofierze na kamiennych ołatarzach-stołach dokładnie takich samych, jak kamienne (kamienne to bezwzględny warunek!), ołtarne stoły do składania "ofiary" podczas mszy w kościołach????? Czy "chrześcijański kapłan" ,podczas eucharystii, nie unosi w dłoniach ku niebu symbolu wyrwanego zabijanej przez niego ofierze serca, dokładnie tak samo, jak to czynił kapłan Majów, czy Azteków ????? Czy nie pije jako pierwszy krwi zabitej przez siebie ofiary i nie zjada jako pierwszy kawałka jej serca ???? Przyjrzyjcie się dokładniej i obiektywnie tzw. "eucharystii", oraz czynnościom i gestom podczas niej, a ujrzycie ociekającego krwią indiańskiego kapłana-zabójcy sprzed setek lat z Ameryki. Przyjrzyjcie się katolickim świątyniom a ujrzycie dokładnie takie same motywy zdobnicze, co w dawnych świątyniach Majów itp., tzn motywy rzędów ludzkich głów na ścianach wewnątrz lub na zewnątrz, oraz głowy demonów-smoków. To samo jest po drugiej stronie Atlantyku w takich samych obiektach sakralnych. Tych "religijnych" analogii jest mnóstwo! Nie trzeba rozglądać się po szerokim świecie i jego zadupiach i szukać jakichś zapyziałych, gołych dzikusów, aby zobaczyć przerażający w dzisiejszych czasach, starożytny, dziki rytuał prymitywnych ludzi, stosowany dzisiaj na codzień w nowoczesnej Europie dzięki jej wspaniałym, "żydo-chrześcijańskim, dzikim korzeniom". Nic, tylko rzec - alleluja!

Portret użytkownika MiterMann

Na Filipinach wieszają trumny

Na Filipinach wieszają trumny na skalach i wisza tam sobie setki lat...
W Mongoli zwlokami karmia swoje zwierzeta.....
W Rumuni  pomniki zmarlych to ich pamietniki z zycia.... cmentarz niczym wystawa sztuki I-m so happy
W Ghanie chowaja zmarlych w trumnie ktora najbardziej obrazuje zycie zmarlego... np zeglarz chowany jest w statku a rybak w rekinie.... heh jak ktos o czym marzyl i tego nie mial za zycia to w tym go chowaja (symbolicznie) bo wiadomo ze rozmiary sa do zwlok dostosowane... Blum 3
W Gruzji nie zapala sie zniczy tylko stawia butelke wina na stoliku obok nagrobka... W Polsce zapewne stalyby puste Biggrin
W Iranie zwloki sie zostawia na polu jako prezent dla padlinozercow Biggrin
A z kolei w Tadzykistanie samo znalezienie cmentarza to slepe szczescie Biggrin choc obecne, są zakamulfowane w takich zadupiach ze poprostu trzeba wiedziec gdzie i czego szukac....
a w ameryce ? czasami tylko jedna osoba wie gdzie lezy cialo lub co sie z nim stalo Biggrin 
tradycji jest mnostwo praktycznie co kraj to obyczaj
Tallin jak zwykle głebią tresci artykulu  szalu nie robi..... bo sam tematu nie wymysla i w tym lezy jego problem Smile ale sie stara i nastepnym razem pokaze klase Wink

Portret użytkownika dąb

Czy nie widzicie podobieństwa

Czy nie widzicie podobieństwa między różnymi plemionami w ich wierzeniach? Czy nie potraficie zauwazyć że oni nie wierzą w jednego Boga ale w dobre i złe duchy , w demony ? A czy np.dążenie do spowodowania szybszego rozkładu czy nawet kanibalizm nie jest wynikiem błędnego zrozumienia "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" na zasadzie zabawy w głuchy telefon przez setki czy tysiące lat przekazywanych wierzeń ? A jak opisać dzisiejszą nowoczesność za kilkaset lat , że w XX i XXIw. była moda na zabijanie nienarodzonych dzieci  albo nieuleczalnie chorych starców otruwano poddając eutanazji . W czym my jesteśmy lepsi od prymitywnych plemion skoro tylko w Polsce wg CBOS od 4 do ok 6 milionów kobiet usunęło ciążę ? Oni kopią zwłoki bo taki ich zwyczaj ale nigdy by nie zabili dziecka , bo dziecko dla nich jest największym skarbem w przeciwieństwie do nas ludzi XXIw.

Portret użytkownika Odważniak

Leiej jak zjadają, niż

Leiej jak zjadają, niż zapakowane w szczelny worek lakierowanych trumienek ma się rozkładać na jad trupi... Albo te kremacje z wielkim zużyciem energii. Wodę by choć podgrzewali, cement robili za jednym zamachem, szkło, czy inne pieczywo.

Portret użytkownika Sio

W Polsce też się zjada ciała

W Polsce też się zjada ciała zwierząt - to to samo.
Dla naukowca człowiek to zwierzę z gatunku naczelnych.
A dla religijnych ludzi to naczynie duszy.
Nie wiem co za idiota wymyślił zmartwychwstanie, ale po co to jak dusza moze sobie przybrać nowe wspaniałe ciało zamiast szukać szczątek i molekuł po robakach, pleśniach i cmentarzach i ożyć z padliny itd. Dla mnie zmartwychwstanie to VOODOO w które judaizm, chrześcijanie i muzułmanie wierzą na zabuj

Portret użytkownika Sio

Dokładnie Trzcina. A nawet

Dokładnie Trzcina. A nawet spożywa się ciało i krew mesjasza i to na czarnej mszy codziennie w każdej wsi i mieście.
A w czasie świąt wielkanocnych ofiarowuje się bogu kiełbasę tzn jakieś mięso w kiszce po g.....e. Jak bóg może być święty jedząc czy akceptując coś takiego?
Co to za bóg? Ta polska to takie demoniczne państewko., które krwawymi rytuałami przywołuje krwawe demony.

Portret użytkownika Sio

Nie znam ortodoksów Trzcina.

Nie znam ortodoksów Trzcina. Ale kilku żydów znam i wielu jest wegetarianami.
Wielu miało korzenie w Polsce pomimo,że żyją w Anglii USA, Niemczech, Izraelu czy Australii.
Wszyscy mają dla mnie respekt jako Polaka. Jedna tylko w Londynie próbowała mnie wkręcić w jakieś szamańskie sztuczki i stosować czarną magię bo gdzieś jej anioł(demon) powiedział, że mam coś z antysemityzmem. Owszem grałem niewielką rolę w Liscie Shindlera jako SSman, i to jej się nie spodobało ale też cos innego. Zawsze byłem przeciwnikiem teorii, że Jahve był bogiem, ponieważ to nie bóg. To była czysta forma Gabriela, którego instrumentem był Abraham. Każdy kto przychodzi poraz pierwszy na ziemię posiada taką formę. Tylko nie każdy moze funkcjonować w pierwszym czasie bez ciała i nie każdy może mieć takie medium.Raczej rodzi się jako celebryta lub nim się staje w przyszłości jako król, książę, artysta papież itd
Kobieta ta chciała mnie podmienić duszami z jej synem cierpiącym na autyzm albo pozbawić mnie świadomości. Nie udało to się jej bo trochę się na tym znam.
Oni jak coś chcą dla siebie zrobia każdą krzywdę chociaż nie fizycznie. Dlatego mają takie problemy bo używają trików. W domu mam wiele ksiąg jak Zohar (nie moich) Wszystko to manipulanctwo ocierające sie o magie i demony i techniki jekich podobno Solomon używał do okiełznania demonów.
Brudne sprawy - władza, pieniądze i siła i ochrona ich samych na wszelkich poziomach.
Jak sie ktoś nie zna to nawet ni zipnie i wyssą cała energię
 
 

Portret użytkownika amy

  A tak na poważnie sio, to

 
A tak na poważnie sio, to Ty chyba nie wiesz na czym polega zwyczaj święconek wielkanocnych. Ludzie przychodzą do kościoła z koszyczkami nie po to ażeby ofiarować je Bogu, ale po to, żeby Bóg pobłogosławił ich jadło za pośrednictwem kapłanów. Jak już coś piszesz na jakiś temat, to najpierw się dokształć.

Portret użytkownika Sio

Amy jesteś żałosnym cymbałem

Amy jesteś żałosnym cymbałem i nic nie wiesz.
Jedz nawet g...o jak chcesz ,ale nie mieszaj w to Najwyższego, który nic o zmysłach ludzkich nie wie.
Bo kierowanie się zmysłami to nic boskiego i to nawet w tych dennych religijnych pisemkach jest wyszczególnione.
Człowiek to podobno wyzsza istota na ziemi a żre jak brudny wieprz bez ograniczeń.
Jest coś takiego jak współczucie i miłosierdzie - ty nic o tym nie wiesz bo kierują tobą zmysły i zjesz wszystko na co masz ochotę diable.
 

Portret użytkownika El Koto

Sio nie masz co się

Sio nie masz co się denerwować. Pani doktor w Radiu Maryja powiedziała tym tłustym zgrzybiałym dewotom, że od jedzenia parówek robią się guzy na mózgu. Myślisz że coś wskórała taką wypowiedzią? Nic. Dalej żreją to co lubią. Oni są dziećmi Szatana wszyscy, ego rządzi. W starych pismach jak wół pisze, że z nieba na ziemie pospadały tylko te anioły co były pogrążone w zachwycie nad własnym pięknem, przez co zapomniały o Bogu, dosłownie pospadały bo zapomniały o tym, który je trzymał.

Portret użytkownika Sio

ElKoto - wszystko to co pisma

ElKoto - wszystko to co pisma piszą nie jest prawdą.
Zaden anioł nie zbuntował się. Tylko ich czas się skończył jako aniołów.
A ci, którzy pozostali to tacy pretendenci trzeciej wody.
Wszystko się zmienia prócz jednego Boga.
Tamci stali się bóstwami, których ludzie potem czcili a sami stali się ludźmi i na tym polegał ich upadek.
To nie szatan jest zły tylko ludzie,którzy nie mogą sobie poradzić ze swoim ego tak jak napisałeś.
Demonem każdy może się stać nawet zakonnica, która jest arogancka i nienawidzi wszystkiego co niekatolickie jak i każdy talib i oszust z urzędu skarbowego i sędzia i wielki prezydent.
No oczywiście nie wszyscy, ale mięsożerstwo jest formą upadku i to jest oczywiste. swiat jest niszczony przez chciwośc i żądzę. W oceanach już niewiele ryb i innych stworzeń bo japońce chińczyki i inni wyżerają co się da bez powściągliwości nawet jak ryba jest trująca jak dymka. Są tak pazerni, że umiera od nich co roku tysięc ludzi a jeszcze więcej sie zatruwa.
Drugim rodzajem upadku sa tez ograniczenia bo są chwytem na ego.
Można by dużo pisać na ten temat
 
 
 

Portret użytkownika baca

w pewnym dzikim kraju też są

w pewnym dzikim kraju też są niedorzeczne rytuały pogrzebowe...
widziałem kiedyś pod Radomiem jak po śmierci człowieka zbiera się i uchlewa całe plemię, które potem nad zwłokami śpiewa... szaman polewa zwłoki wodą i mamrocze jakieś zaklęcia przyzywając duchy jeszcze wcześniej zmarłych, spirytusu nigdy dość więc wrzeszczy "spirito santo subito" lecz duchy święte jednak nie przychodzą z flaszką, a plemię się w czasie tych obrzędów rytmicznie kiwa i z braku alkoholu zażywa zastępcze środki halucynogenne typu nikotyna, ze wszystkich stron świata schodzą się muzykanci bębniarze i trębacze po czym bez wiedzy zaiksu publicznie odtwarzają utwory zastrzeżone na mocy ustawy o prawach autorskich, kiedy obrzęd rytualny wchodzi w fazę zbiorwego szaleństwa, szaman jak oszałały kropi i polewa wodą rozgorączkowane plemię coraz głośniej mamrocząc zaklęcia, przywołuje duchy zmarłych dwa tysiące lat temu - bezskutecznie, zaklinacz duchów odchodzi dopiero jak otrzyma kopertę z pieniędzmi - tylko to pozwala mu się uspokoić i powrócić do stanu sprzed utraty równowagi wewnętrznej... Polska to dziki kraj, bo żeby tak beszcześcic spokój zmarłego... 

Portret użytkownika Cabaj

 Na ostatnim zdjęciu fajnie

 Na ostatnim zdjęciu fajnie skacze wędzony smoluch...deficyt na buty...to wykorzystują sznurówki...
Dobrze że większość tych sznurówek sie urywa podczas skoku.
Na pierwszej focie master patelarz...spokojnie dostanie językiem do czubka nosa...dlatego też ten "tytuł"należy sie mu jak psu buda.
Co chodzi o rytuały to osobiście uwielbiam ten z dzieleniem sie plackiem z mąki i wody...opłatek?
 

Skomentuj