Brytyjczycy zaobserwowali niemal 900 przypadków UFO

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Niedawno opublikowana interaktywna mapa ujawniła gwałtowny wzrost liczby obserwacji UFO na terenie Wielkiej Brytanii, z niemal 900 zgłoszonymi przypadkami w ciągu ostatnich dwóch lat. Ta rewelacja pojawia się wraz z ostrą krytyką ze strony Nicka Pope'a, byłego szefa projektu UFO w Ministerstwie Obrony (MoD), który zarzuca brytyjskiemu rządowi i wojsku brak poważnego podejścia do tych raportów.

 

Nick Pope, który kierował projektem UFO w MoD w latach 90., ostro krytykuje rząd i wojskowych za ignorowanie "zagrożenia" wynikającego z niezidentyfikowanych obiektów latających. Pope określa jako "oburzające" to, że ministrowie nie podejmują "znaczących działań" w celu zbadania niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych (UAP), lepiej znanych jako UFO.

 

Pope oskarża dowódców obrony o "leniwe, zamknięte myślenie typu 'nie może być, więc nie ma'", co może prowadzić do pominięcia potencjalnych zagrożeń z zagranicy dla brytyjskich wybrzeży. Twierdzi, że stanowisko MoD o zaprzestaniu badania obserwacji ma "mało sensu", biorąc pod uwagę podejście rządu USA, który w tym roku zintensyfikował swoje dochodzenia w tej dziedzinie.

 

 Jego komentarze pojawiają się w momencie, gdy mapa ujawniła brytyjskie "hotspoty" UFO, z prawie 1000 zgłoszonymi obserwacjami w ciągu ostatnich dwóch i pół roku. Zdaniemj ekspertów jeśli ocena USA mówi, że UAP stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, które wymaga właściwej reakcji śledczej, wydaje się nielogiczne, aby brytyjskie nie postąpiło podobnie," mówi Pope.

 

MoD zamknęło swój dział UFO w 2009 roku i od tego czasu nic go nie zastąpiło, a rzecznik powiedział, że Ministerstwo Obrony nie ma "opinii na temat istnienia życia pozaziemskiego". Przed tym, przeprowadziło wysoce tajne i obszerne śledztwo UFO obejmujące ponad 10 000 możliwych obserwacji na przestrzeni kilku dekad - wiele z nich dokonanych przez personel wojskowy.

 

Zjawisko UFO, cokolwiek by to nie było, nie uznaje żadnych granic międzynarodowych, dlatego każde takie badanie musi mieć zasięg międzynarodowy, a nie tylko narodowy. Dane zebrane przez ekspertów z UFO Identified wskazują, że Liverpool, Londyn i Glasgow to ośrodki częstych obserwacji potencjalnych pozaziemskich istot, z dziesiątkami odnotowanych przypadków od 2021 roku. Wielka Brytania może wnieść znaczący wkład w szersze poszukiwania prawdy o UAP, wykorzystując swoje światowej klasy zasoby i zdolności analityczne wspólnoty wywiadowczej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj