Brytyjczyk sfilmował latający statek

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Brytyjczyk uchwycił niesamowitą iluzję optyczną, pokazując, jak się wydaje, że duży statek unosi się na niebie. Szkot Colin McCallum zauważył na horyzoncie czerwony „pływający statek”, kiedy płynął w piątek przez Banff w hrabstwie Aberdeenshire.

 

Ze względu na podobny kolor morza i nieba duży statek wydaje się unosić w chmurach.

 

Stępka statku jest niewidoczna, a w połączeniu z niskimi chmurami wydaje się, że trudno jest zobaczyć, gdzie kończy się woda, a zaczyna się czyste, błękitne niebo. Colin uchwycił iluzję ruchu, gdy prowadził swój samochód.

 

Później tego samego dnia Colin, pracownik służby zdrowia, udostępnił post na Facebooku, pisząc: „Dzisiaj w Banff zobaczyłem prawdziwą iluzję optyczną”.

 

Zdjęcie Colina pokazuje statek wysoko w chmurach. Brytyjczyk powiedział, że naprawdę myślał, że statek płynął po niebie i był oszołomiony. Internauci również wyrazili zdziwienie niecodziennym zdarzeniem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Adam

Hahaha, kto kiedykolwiek

Hahaha, kto kiedykolwiek pływał po morzach, ten wie, że to naturalne zjawisko złudzenia optycznego, a konkretnie falowania mas ciepłego powietrza nad powierzchnią wody i odchylenia promieni słonecznych w parującej mgle. Gdyby autor tej sensacji zechciał się dokształcić to by wiedział, a tak to kolejny niedouczony który publicznie się ośmiesza swoją niewiedzą. Pozdrawiam.

Skomentuj