Brytyjscy naukowcy rozwiązali zagadkę statku widmo

Kategorie: 

Źródło: AI

Zespół brytyjskich i holenderskich naukowców rozwiązał zagadkę pozostałości zatopionego statku znalezionego w 2019 roku u wybrzeży Anglii. Okazał się to duński okręt wojenny z XVII wieku.

 

 

Po przestudiowaniu danych archiwalnych i analizie próbek drewna pobranych z miejsca katastrofy naukowcy doszli do wniosku, że szczątki należą do okrętu wojennego o nazwie Klein Hollandia. 

 

Został zbudowany w 1656 roku na zlecenie Admiralicji Rotterdamskiej i brał udział we wszystkich ważnych bitwach drugiej wojny angielsko-duńskiej w latach 1665-1667. Zdaniem ekspertów wrak jest doskonale zachowany, a jego badanie może ujawnić wiele nowych informacji o tym, jak Duńczycy budowali statki w XVII wieku.

 

Statek widmo to pojęcie z legend morskich, oznaczające niezidentyfikowany, upiorny statek, który pojawia się i znika bez śladu. Jest to często opisywane jako zjawisko paranormalne i jest często uważane za proroctwo nadchodzącej katastrofy.

 

Najlepszym przykłądem takiego statku widma jest Latający Holender. To legenda morska, która opowiada o niezbadanej, upiornej żaglówce, która nieustannie płynie po morzu, ale nigdy nie zawija do portu. Statek ten jest uważany za przynoszący pecha i jest często uważany za znak nadchodzącej katastrofy. Legenda ta pochodzi z Holandii i jest często kojarzona z morskimi opowieściami o duchach i upiorach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj