Brytyjski historyk ujawnił prawdziwy wizerunek Jezusa Chrystusa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przez wiele wieków naukowcy nie mogli dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus. Brytyjski historyk biblijny Ralph Ellis twierdzi, że drobne monety z brązu pochodzące z I w. n. e. to jedyny prawdziwy, zachowany portret Chrystusa.

 

 

Jak pisze The Daily Mail, do tej pory sądzono, że 24 mm moneta przedstawia oblicze króla Manu, władcy mezopotamskiego królestwa Edessa (obecnie obszar ten znajduje się w południowo-wschodniej części Turcji).

 

Po 30 latach badań Ellis doszedł do wniosku, że Manu i Chrystus byli w rzeczywistości jedną i tą samą postacią. Według Ralpha, jego ustalenia to jedno z najważniejszych odkryć w historii współczesnej. Badacz powiedział, iż jest przekonany, „ponad wszelką wątpliwość”, że „król Izas Manu” i „Król Jezus Emmanuel” to ta sama osoba, którą tak nazywano pośmiertnie. Podobieństwo między tymi postaciami nie jest przypadkowe.

 

Jeśli Ralph ma rację, to obraz na monecie przedstawia dokładny portret Chrystusa. Wizerunek Jezusa jest przyjęty i powielany w sztuce zachodniej, chociaż brak fizycznego opisu tej postaci w Biblii. Obrazy, przedstawiające proroka, jako mężczyznę z długimi włosami i w białej szacie, pochodzą dopiero z szóstego wieku.

 
Wyniki swoich badan Ellis prezentuje w  swojej książce pt. „Jezus, król Edessy”, która ukazała się w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu. 59-letni autor przyznał, że jego ustalenia są niespójne i sprzeczne z ogólnie przyjętymi dziejami Chrystusa. Autor powiedział m. in., że „poza Ewangelią istnieją bezcenne dowody, wskazujące na realne istnienie wizerunku Chrystusa. Poświęciłem całe życie, aby badać życiorysy ludzi z Biblii. Moneta pomaga odtworzyć przekonujący przykład prawdziwej tożsamości Jezusa i genealogii biblijnej".

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika LOL

jest jeszcze bóg ojciec i

jest jeszcze bóg ojciec i duch święty, wiec Jezus nie jest jedynym bogiem i na nic się tu zdadzą teologiczne dyrdymały prónujące udowodnić że 3=1, to nonsens jak cała ta żałosna religia, w którą nawt dzieciom cięzko uwierzyć bez propagandy:)

Portret użytkownika Fastwalker

...taaa...nikt w czasach

...taaa...nikt w czasach jezusowych nie słyszał o takim facecie;to zbitek kilku "proroków" i dążeń zniewolonych żydów do wolnego Izraela. Podobnie było w Polsce pod zaborami,czekano na mitycznego zbawcę na białym koniu. Ewangelie pisano między 70 a 150 r. i są to głównie bajania greckie. Nic nie ma w Biblii na temat Jezusa;Biblia jest księgą ze spisanymi przez Greków zwyczajami 12 plemion Izraela,występuje tu wielu plemiennych bogów: El,Moloch,Elohim,Baal,Jahwe...;wstęp został wzięty z Tor (tzw. pięcioksiąg)...i nie jest to dzieło spójne; nadmienię że Ewangelie nie są częścią Biblii jak by to chcieli kieckowi sklejając obie księgi. Nieistniejące chrześcijaństwo było odłamem judaizmu tylko dla żydów; w 64 r. tzw. "Starsi" ,po ostrych sporach uznali że będą rozpowszechniać tą religię na inne nacje aby skuteczniej wyłowić pogubione 12 plemion Izraela. Katolicyzm nie jest chrześcijaństwem tylko religią państwową Cesarstwa Rzymskiego powstałą w 324 r. a od 391 r. edyktem cesarskim wprowadzana przymusem.

Portret użytkownika Isabella

Jesus  pochodzil od krola

Jesus  pochodzil od krola Dawida  a ten byl rudy, poniewaz my jako jego potomkowie nadal  grupe krwi 0 RH-. Skarb templariuszy to 12 figur apostolow ze srebra i 13 figura Jesusa ze zlota wszystkie naturalnej wielkosci i naturalnego wygladu.

Wynka z tego ,ze Jesus nie byl wysoki wzrostu 15 letniego chlopca., czyli 170 cm wzrostu.

Oczy mial niebieskie ,wlosy od blond do brazowych.

Portret użytkownika Znawca

Nie można pisać, że to jest

Nie można pisać, że to jest prawdziwy wizerunek Chrystusa bo prawdziwy jest ten na Całunie Truryńskim ! Jezus Chrystus jest tam ukazany prawdziwy, a nie jak na tej monecie. Zresztą Jezus żyje w Niebiosach bo zmartwychwstał i rządzi całym kosmosem !

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Jak wyglądał Pan Jezus

Jak wyglądał Pan Jezus Chrystus ?. Wystarczy wziąć do ręki Jego list do nas czyli Biblię.

Otóż wcale nie wyglądał jak nordycki, niebieskooki przystojniak tylko posiadał szalenie przeciętną urodę. Co więcej, można powiedzieć, że nawet bardziej niż przeciętną.

Ks. Izajasza: Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by się nam mógł podobać

Strony

Skomentuj