Buddyjski mnich lewituje przed kamerami

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Sztuka lewitacji pozostaje jedną ze zdolności, którą prawdopodobnie chciałby posiąść każdy, jednak tylko nieliczni twierdzą, że są w stanie spowodować siłą umysłu, że prawa fizyki, w tym grawitacja, przestaną mieć znaczenie.

 

Słynne były sztuczki z laską, która byłą łączona ze sprytnym krzesełkiem. Wszystko ukryte pod szatami sprawiało wrażenie realności, ale po bliższej analizie okazywało się, że nie byli to ludzie w stanie Zen, zdolni do kształtowania rzeczywistości niczym Neo z Matrixa, lecz raczej sprytni prestidigitatorzy.

 

Internet obiegają obecnie dwa filmy przedstawiające rzekomego tybetańskiego medytującego mnicha, który lewituje w powietrzu, bez podpórek, chociaż trzyma w ręku coś w rodzaju buddyjskiego różańca. Pokaz ten wygląda interesująco, ale może być to również iluzja.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Książe

Komu tak naprawde potrzebna

Komu tak naprawde potrzebna jest lewitacja? Albo nawet uzdrawianie? Wszystko to nie bedzie trwac wiecznie bo w koncu umrzemy i na nic nam to sie przyda. Mysle, ze inne umiejetnosci lub wartosci sa bardziej cenne w zyciu. Jakie?
ps. Temu panu co niby siedzi to bym podszedł i zapytał czy nie wygodniej by mu było na fotelu Wink

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak patrzę na ten 3 film z

Jak patrzę na ten 3 film z gościem na lotnisku i reakcje ludzi, to mam wrażenie, że poziom ludzkiej głupoty i naiwności sięgnął szczytu. Widownia zachowuje się conajmniej jak indianie na widok Kolumba, chodzą, dziwią się, komentują, zastanawiają się co i jak, a żaden baran nie podszedł do gościa i nie podwinął mu nogawki spodni, ani nie spróbował go szturchnąć albo zepchnąć z zakamuflowanego stojaka.
Intelektualna tragedia i żenada!

Portret użytkownika baca

zdecydowanie najlepszy w tym

zdecydowanie najlepszy w tym konkursie na lewitację był ogolony farmer - ten pseudo mnich tybetański z amerykańskiego programu mam talent - on zdecydowanie wygrał dzisiejszy konkurs na najlepszego oszołmena - szkoda że mnie nie było wtedy w Stanach Zjednoczonych Afroameryki bo na pewno bym wykopał mu spod ręki ten kijek po to aby zobaczyć czy koleś ma na tyle sprężystą odbytnicę żeby tylko na niej utrzymać się na ukrytym pod spódnicą rusztowaniu
ogólnie jednak słaby jest poziom tych programów za oceanem - Rosjanie są zdecydowanie lepiej utalentowani i raczej nieprędko ktoś przebije syberyskiego Robin Hooda:
http://www.youtube.com/watch?v=rv6qxC4IToU

Portret użytkownika Sajgoniarz

Tja, to było tak smutne i

Tja, to było tak smutne i przykre, że nasz "mnich" powienien ulec samozapłonowi ze wstydu. Oj... przepraszam, nie zauważyłem że próbował, ale skończylo się na slupie dymu, bo mu gadget nie zadziałał. Powydawał jakieś śmieszne odgłosy i myśli że jest fajny. Bardzo chętnie bym zobaczył jak wchodzi tam jakiś Kazach, albo przedstawiciel innej grupy, która jeszcze wykonuje śpiew alikwotowy i zrobili mu szybki kurs, wyciągając jego struny na zewnątrz, żeby mógł naocznie nadzorować pracę strun i warg. Jednak trzeba przyznać że był bliżej lewitacji, niż śpiewu.... a może to złudzenie?

Portret użytkownika Ewa

ewakuacja!  zjadliwy sarkazm

ewakuacja!  zjadliwy sarkazm Bacy zaczyna się rozpowszechniać jak cholera
lewitacja, telepatia czy bilokacja to żaden powód do wydziwiania; to zdolności, które wszyscy powinniśmy posiadać bez żadnej łaski  gdy przyjdzie czas, że nauczymy się wykorzystywać trochę więcej niż 10% mózgu (Baco i reszta to nie jest aluzja do was :>  )

Portret użytkownika korek

Pierwszy film jest bardzo

Pierwszy film jest bardzo stary i jest z filmu dokumentalnego, który kiedys leciał na Discovery Wink Koleś który realizował program długo namawial mnicha na lewitację i w końcu sie on zgodził. Moim zdaniem jest prawdziwy, bo koleś zanim sie uniósł medytowal kilka godzin.

Portret użytkownika benet

 kuzYn każde doświadczenie

 kuzYn każde doświadczenie jest dobre,jak masz życzenie to mogę ci zrobić taką lewatywę,że do kibla  bez medytacji będziesz lewitował ,no chyba że przedobrze sprawę i wtedy mozesz nie zdążyć i us...sz się po same uszy ...ups ,sorry,po samą limonkę

Portret użytkownika m65

To po prostu umiejętnie

To po prostu umiejętnie wykorzystana energia Kundalini. Dla dzikusów z zachodu wciąż temat do głupich żartów i dowcipów. Zresztą te bzdury z programów "American's got talent" to na pewno czysty show a'la Copperfield.

Portret użytkownika trzcina_1

już Hitler próbował to z

już Hitler próbował to z mnichów wyciągnąć... lecz popełnili zbiorowe morderstwo... mnisi potrafią naprawdę wiele , ale my zwykli ludzie uważamy to za niemożliwe " bo skoro ja nie potrafię to oni też nie..." mnisi przez lata się uczą i osiągają jedność i zgodę duszy z ciałem... umieją zapanować nad bólem , lewitować i nie tylko... poczytaj sobie troszeczkę o nich... ja ich naprawdę podziwiam i sama bym chciała osiągnąć taką doskonałość... ale niestety niemam już pięciu lat , bo mniej więcej w tym wieku trafia się do klasztoru...

Portret użytkownika heddon

pierwszy film jest dość

pierwszy film jest dość stary, a i wyjaśnienie sztuczki też ma już swoje lata. stary, obleśny a cwany dziad jest podnoszony do góry na równoważni zblizonej wygladem do żurawia przy staropolskiej studni. ramię żurawia jest ukryte za kotarą z tyłu, a że sam ma na sobie długie łachy i wokół jest prawie ciemno, więc sztuczka nagrała sie ładnie. wstydziłby się - starszy człowiek, a w głowie nadal sieczka.

Skomentuj