Buddyjski mnich lewituje przed kamerami

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Sztuka lewitacji pozostaje jedną ze zdolności, którą prawdopodobnie chciałby posiąść każdy, jednak tylko nieliczni twierdzą, że są w stanie spowodować siłą umysłu, że prawa fizyki, w tym grawitacja, przestaną mieć znaczenie.

 

Słynne były sztuczki z laską, która byłą łączona ze sprytnym krzesełkiem. Wszystko ukryte pod szatami sprawiało wrażenie realności, ale po bliższej analizie okazywało się, że nie byli to ludzie w stanie Zen, zdolni do kształtowania rzeczywistości niczym Neo z Matrixa, lecz raczej sprytni prestidigitatorzy.

 

Internet obiegają obecnie dwa filmy przedstawiające rzekomego tybetańskiego medytującego mnicha, który lewituje w powietrzu, bez podpórek, chociaż trzyma w ręku coś w rodzaju buddyjskiego różańca. Pokaz ten wygląda interesująco, ale może być to również iluzja.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Książe

Komu tak naprawde potrzebna

Komu tak naprawde potrzebna jest lewitacja? Albo nawet uzdrawianie? Wszystko to nie bedzie trwac wiecznie bo w koncu umrzemy i na nic nam to sie przyda. Mysle, ze inne umiejetnosci lub wartosci sa bardziej cenne w zyciu. Jakie?
ps. Temu panu co niby siedzi to bym podszedł i zapytał czy nie wygodniej by mu było na fotelu Wink

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak patrzę na ten 3 film z

Jak patrzę na ten 3 film z gościem na lotnisku i reakcje ludzi, to mam wrażenie, że poziom ludzkiej głupoty i naiwności sięgnął szczytu. Widownia zachowuje się conajmniej jak indianie na widok Kolumba, chodzą, dziwią się, komentują, zastanawiają się co i jak, a żaden baran nie podszedł do gościa i nie podwinął mu nogawki spodni, ani nie spróbował go szturchnąć albo zepchnąć z zakamuflowanego stojaka.
Intelektualna tragedia i żenada!

Strony

Skomentuj