Budynki na Marsie wymazane przez NASA ze zdjęć z łazika Curiosity

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Lista anomalii marsjańskich wypatrzonych na zdjęciach wysyłanych przez łazik Curiosity jest doprawdy imponująca. Widywano już liczne "dowody" będące rzekomo reliktami istniejącej tam kiedyś cywilizacji. Należy do nich na przykład zdjęcie "budynku", które zostało wykonane w dniu 16 września 2013 roku. Okazuje się, że NASA prawdopodobnie wyretuszowała to zdjęcie pozostawiając skały, ale bez budynku.

Dostępne początkowo w wersji czarno-białej wydawało się pokazywać spory budynek, częściowo widoczny zza skał. Drugi obraz z dnia 11 lutego 2017 pokazuje tę samą formację skalną, ale tym razem w kolorze i co zaskakujące, "budynek" zniknął z obrazka. 

Może to być jeden z dowodów na to, że NASA regularnie retuszuje zdjęcia nadsyłane przez marsjańskie łaziki. Wirtualni archeolodzy, którzy wiele godzin poświęcają na analizy udostępnianych zdjęć, dowodzą, że amerykańska agencja kosmiczna celowo ukrywa dowody (byłego) życia i cywilizacji na planecie Mars. 

Obraz z 2013: http://www.gigapan.com/gigapans/140357/snapshots/529824 


Obraz z 2017: http://www.gigapan.com/gigapans/195984/snapshots/529825

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Fan

Fotografia "z budynkiem"

Fotografia "z budynkiem" zawiera błąd kompresji - "budynek" to duży artefakt, którego zarysy są widoczne również poniżej na skałach. Zapewne żeby uciąć spekulacje NASA poprawia niskiej jakości zdjęcia przesyłane po uprzedniej mocnej kompresji i nie ma w tym niczego tajemniczego. 

Portret użytkownika Kostek77

Na Disovery mówili że 1 mln

Na Disovery mówili że 1 mln lat i nie ma nic , żadnych miast, samochodów, tam, łopat, kilofów, metalowych konstrukcji. Może jedynie jakieś tworzywo sztuczne przy odtobinie szczęścia by się ostało.

Portret użytkownika wazar

Ludzie zrozumcie że nasa nas

Ludzie zrozumcie że nasa nas oszukuje i oszukiwać będzie.

Mars był już kiedyś zamieszkany przez Ludzi ale zniszczyliśmy go tak samo jak niszczymy naszą ziemię.

To samo czeka ludzkość na ziemi no chyba że dzięki losowi jakaś kometa pierdyknie wybieje nas prawie co do jednego że zostanie nas garstka i może choć wątpię zrozumiemy że to co robimy teraz to nie jest życie tylko SYF

Strony

Skomentuj