Bułgarski Indiana Jones znalazł grób wampira

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Podczas wykopalisk prowadzonych na terenie starożytnego miasta Perperikon w Bułgarii, znaleziono cmentarzysko, które archeolodzy nazywają grobem wampirów. Odkrycia dokonał bułgarski profesor, któremu nadano przydomek Indiana Jones.

 

Zakopane ciało ma kołek wbity na wysokości klatki piersiowej. Słynny archeolog, profesor Nikołaj Owczarow, który poświęcił życie na ujawnienie tajemnic starożytnych cywilizacji, powiedział, że odkrycia dokonano podczas wykopalisk w Perperikon - starożytne trackie miasto w południowej Bułgarii w pobliżu granicy z Grecją, donosi News 7.

 

W czwartek, profesor Owczarow poinformował, że znalazł bardzo dobrze zachowany średniowieczny szkielet w miejscu, które nazwał grobem wampira. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z rytualnym pochówkiem zmarłego.

„Nie mamy wątpliwości, że po raz kolejny natrafiliśmy na anty – wampirowy rytuał” – powiedział archeolog. „W ciało wbito kawałek metalu, prawdopodobnie po to, aby zatrzymać  „złych” ludzi. Chciano w ten sposób nie dopuścić do ich zmartwychwstania i zapobiec prześladowaniom żyjących. Często takie rytuały dotyczyły ludzi, którzy zginęli w niezwykłych okolicznościach np. popełnili samobójstwo”.

W pierś zmarłego w wieku około 40 - 50 lat wbito ostry kawałek lemiesza. Przy okazji połamano kości rąk, ułożonych na klatce piersiowej. Uczyniono to z taką siłą, że uszkodzono obojczyk. Denatowi odcięto także lewą nogę i rzucono ją obok ciała.

 

Profesor powiedział również, że natrafił na szczątki kobiety i małego dziecka ułożone w taki sposób, aby odtworzyć obraz Matki Boskiej z dzieciątkiem. Pochówki pochodzą z czasu, kiedy plaga niszczyła średniowieczną osadę.

 

Znalezione przez bułgarskiego Indiana Jones miejsce pochowku jest trzecim tego typu odkryciem w Bułgarii. Przypomina ono te z bułgarskiego miasta Sozopol, które znajdują się 321 km na wschód od Perperikon.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika czarny

Nie wiem skad autor artykulu

Nie wiem skad autor artykulu taki pewny. Moze niech sie nie wspomaga slowami naukowcow Smile . Tylko niech napisze cos od siebie. Bo podobne obrzedy sa w kultach satanistycznych, gdzie gdzie dokonuja mordu na matka ktore wlasnie co urodziny na ich dzieciach i skladaja ofiary z ludzi oraz pija ich krew. Wiec naukowcy mieli swietny pomysl z tymi wampirami Smile

Portret użytkownika sio

Ech ignoranci z aglomeracjii

Ech ignoranci z aglomeracjii Wychodkowo nie znacie się na roli w ogóle.
Dawniej wierzono, że taki wampirzy duch nocą ''polował'' a za dnia odpoczywał w grobie w swoim hoście.
Aby utrzymać denata potrzebna była "krew" czyli energia życia- więc na wszelki wypadek niszczono go a czasami nawet robili to jak już za życia płatał "figle" na wszelki wypadek.
jestem pewien że obecnie macie takich w domach albo w pracy może nawet w rządzie albo i kościele he, he,he.
Albo i sami nimi jesteście - a na forum jest takich wiele i poza.
Takim wampirom na przykład nie pozwala się pisać na forach i nie wpuszcza się ich postów.
To dobra rzecz. Takie ''boskie'' prawo.
Ręka boga jest za prawdę słuszna i sprawiedliwa

Portret użytkownika Levvyn

Od 22 lat zajmuje sie

Od 22 lat zajmuje sie stomatologia, i takich bzdur dawno nie slyszalem. Ale zacznijmy od poczatku, dla tych, ktorzy chca sie dowiedziec dlaczego cechy wampiryczne wystepuja i dlaczego w dawnych epokach takich ludzi przebijano kolkami. Antropolog od razu zauwazylby, ze kosciec jest mocno znieksztalcony, co dowodzi: po pierwsze, duzy brak witaminy D, po drugie..( itd.)...zwykla paradontoza wynikajaca z braku witaminy C, niedorzywienie powodowalo wypadanie zebow, w przypadku wampiryzmu, tak zwanego, najslabszymi zebami sa przedtrzonowce, wypadajac tworza przestrzen, pozostale zeby w szczece jak i zuchwie zaczynaja sie przesuwac...(dlatego, aparaty ortodontyczne mozna zakladac w kazdym wieku,,,no prawie..) co gorsza, gdy wypadna zeby dolne, gorne rosna caly czas, mozna powiedziec, wysuwaja sie, sprawiajac wrazenie dluzszych.
Kosciec szczeki i zuchwy wypycha zeby gdy brak zeba przeciwstawnego, dlatego, masa ludzi wyglada na wampiry, Smile , wielu pacjentow ma takie cechy,ktore dzis mozna leczyc protetycznie i nie ma problemu. W dawnych czasach, gdy glod i niedozywienie sprawialy wrazenie "bialej skory", mozna bylo, a nawet posadzano takich ludzi o wampiryzm. Do tego dochodzi wchow wsobny i mamy wady genetyczne. Bialaczka, wady rozwojowe plodu, wady wynikajace z niedorzywienia... i wiele innych powodow, dawaly poczucie, ze cos sie dzieje niedobrego. Wina obarczano szatanskie sily. Brak wiedzy byl zatrzezony dla garstki, nie dziwcie sie, ze takie "znaleziska" media "podkrecaja" by zdobyc ogladalnosc.
 

Portret użytkownika Io600

Mógł to być wypadek, a mogło

Mógł to być wypadek, a mogło to tez być zabójstwo. Na wsi się nie patyczkują. Mogli gościowi łeb rozwalić, połamać ręce, dźgnąć ostrym narzędziem. Tylko ta wyrwana noga nie pasuje ani do wypadku ani do zbrodni. Prawdopodobnie łowcy wampirów również nie mięliby możliwości ot tak wyrwać komuś nogi, jak mógłby to zrobić np. wilkołak. Więc ten gość, musiał być zaatakowany przez wilkołaka, który wyrwał mu nogę i prawdopodobnie też ugryzł i chłop zaczął się przemieniać w wilkołaka, na co zareagowali inni chłopi i go załatwili jak ukraińska mafia. Ale jedna rzecz tu nie pasuje, bo jego głowa jest trochę za dużo. Więc to musiał być kosmita, kosmita, którego zaatakował wilkołak, przez co zaczął się zamieniać w wampira, po czym załatwili go chłopi. Tak. Teraz wszystko wydaje się logiczne : ]

Portret użytkownika malarz

tak , koń go pociągną i

tak , koń go pociągną i połamał nadgarstki , urwał nogę i połamał żebra . Czy wy zastanawiacie sie co piszecie , żal sie to czyta.Jak nie masz nic do powiedzenia w tej sprawie to darój sobie pisanie a jak chcesz być dowcipny to idź na strone dla kabareciarzy .Objawy typowe dla upadku  z dużej wysokości .
 

Strony

Skomentuj