Być jak woda

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Gdy pojawia się w twoim życiu trudność, powinieneś stać się jak woda. Wodę możesz przelać do dowolnego naczynia, przez co przyjmie jego formę. Kiedy tkwisz w martwym punkcie, pojawia się czas na zmiany. Odnosi się to do wszystkiego: do pieniędzy, miłości, zdrowia, rodziny i duchowej ścieżki.

 

Tym jednak, co możesz zrobić, to przeszkodzić sobie. Trzymając się swoich uwarunkowań, swoich nawyków, swoich "fundamentalnych przekonań", bez względu na to, czy są one moralne czy niemoralne, powstrzymujesz swój postęp.

 

Ludzie tzw. niemoralni mają problem z tym, że nagromadzili przekonania, których nie potrafią puścić naturalnie. Gdy człowiek staje się jak woda, staje się moralny w sposób naturalny. Jego przekonania nie przypominają brył kamienia. Stale rozwija się, integruje się z otoczeniem, nie walczy z rzeczywistością i łatwo akceptuje prawdę (bez względu na to, jaka ona jest).

 

Możesz uważać coś za dobre i złe, za mądre i niemądre, za ryzykowne i bezpieczne, ale czy opierasz swoje zdanie na byciu jak woda, czy może na skostniałych, społecznie dobrych czy złych przekonaniach? W bezpośrednim poznaniu wody nie ma przesłanek i założeń. Tu nie zachodzi wnioskowanie, że coś jest dobre czy złe. Wiesz to w sposób bezpośredni. To samo odnosi się do każdej innej wiedzy szamańskiej. Opiera się ona na bezpośrednim poznaniu (IKE), a nie na spekulacji.

 

Gdy robisz cokolwiek bądź jak woda. Także jeżeli chodzi o twoje pieniądze. W biznesie czy w ogóle w związku z pracą łatwo ulegamy trzymaniu się schematów. Czujemy się bezpiecznie. Do pewnego stopnia schemat jest niezbędny - to jest aspekt ziemi. Ale powinien on działać w harmonii z aspektem wody, czyli w razie sytuacji trudnej, istnego zawieszenia należy przepracować, przekształcić i dopasować schemat. I wykonywanie schematu nie powinno być automatyczne.

 

W twoich rękach znajduje się twój los odnośnie do różnych sfer twojego życia. Bycie jak woda znaczy również, że nie zmieniasz, nie pchasz rzeki. Nie pragniesz wywołać zmian na siłę. Robisz to płynnie. Dopasowujesz się do okoliczności. Nie próbujesz narzucać im porządku swojego intelektu, swojego idealnego obrazu tego, co ma zostać osiągnięte czy wykonane, jak masz wyglądać ty i jakie ma być twoje życie.

 

Nie ma czegoś takiego, jak "moje przekonania", "moje poglądy", "moje racje". Raczej wczuwasz się, łączysz się, opływasz świadomością problemy swojego życia. Przyjmujesz je takimi, jakimi są. Stajesz się jak zwierciadło dla świata i swoich problemów oraz dla otaczających cię ludzi. Dzięki byciu zwierciadłem masz możliwość głębokiego poznania tego, z czym lub z kim masz problem i podjęcia się takich działań, które są odpowiednie względem tego czegoś lub kogoś.

 

Bądź lustrem. Lustrem gromadzącym informacje a nie despotą, chcącym narzucić światu swój format. Odkryjesz, że jest to ostatecznie i niemożliwe, i bardzo bolesne. W hunie realizuje się swoje zamiary (mana'o), ale szamani robią to zawsze zgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy (pono).

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika bogusia

Chciałam spytać, czy ktoś z

Chciałam spytać, czy ktoś z Was używa może alkalizator do wody i czy odczuwa jakąś różnicę, np. poprawę zdrowia. Ja niedawno kupiłamtakie coś profilaktycznie "dla zdrowotności" i od jutra zacznę używać.

Portret użytkownika baca

poprawę zdrowia zauwazysz

poprawę zdrowia zauwazysz boguś, kiedy przestaniesz pić wode święconą w której każdy umył łapy... to lepsza metoda niz alkaizator wciskany spierniczałym emerytom w autobusach jadących do Wadowic ...
 

Portret użytkownika Laura

Woda to bardzo ciekawe

Woda to bardzo ciekawe zjawisko i ma ogromne znaczenie w naszym życiu zważywszy na fakt, że jesteśmy zbudowani prawie w 90 procentach właśnie z wody. Niestety człowiek jest wielkim ignorantem i arogantem. Najpierw zatruł wodę, a potem zamknął ją w plastikowych butelkach pod nazwą woda mineralna, czy woda źródlana. Dodatkowo jeszcze przykleił na butelce kod paskowy i bezkarnie skanuje każdą butelkę przy kasie w markecie. Polecam artykuł o doświadczeniach Maseru Emoto.
http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/duch/maseruemoto.html

Strony

Skomentuj