Być może wyjaśniono sprawę piramid z Antarktydy

Kategorie: 

Źródło: Google Maps

Piramidy są odnajdywane praktycznie na całym świecie. Oczywiście najsłynniejsze z nich znajdują się na pustynie w Egipcie, ale gdyby wielka piramida z Gizy stała w innym klimacie, to po kilku tysiącach lat natura zrobiłaby swoje i wyglądałaby ona już jedynie jak kolejny pagórek. Znany jest przecież przypadek odnalezienia takiej właśnie przykrytej roślinnością piramidy w Bośni. Od kilku lat wiadomo też, że coś podobnego może się znajdować na Antarktydzie.

 

Według istniejącej wiedzy historycznej, na Antarktydzie nie mają prawa istnieć żadne budowle a już na pewno tak monumentalne jak piramidy. Mio to odkryto coś co do złudzenia przypomina to co widać z lotu ptaka w Gizie. Tajemnicze struktury o podejrzanie regularnych kształtach, zlokalizowano na koordynatach 79°58’39.25"S oraz 81°57’32.21"W i stało się to już parę lat temu. Jednak ze względu na to, że znajdują się one w trudno dostępnym terenie, nie dokonywano dotychczas fizycznej eksploracji, która mogłaby przesądzić o ich charakterze. Ostatnio rzekome piramidy znowu zyskały uwagę światowej opinii publicznej. Na ich temat wypowiedzieli się też naukowcy.

Eksperci twierdzą, że rzekoma piramida jest naturalnego pochodzenia górą bez nazwy, wchodzącą w skład odkrytego dopiero w 1935 roku arktycznego pasma górskiego zwanego Górami Ellsworth. Szacuje się, że szczególnie regularna formacja skalna ma wysokość około 1265 metrów.

 

Niezwykły kształt ostrosłupa jest rzekomo skutkiem oddziaływania erozji w warunkach arktycznych, prowadzącej do wnikania w szczeliny za dnia topniejącego śniegu, który kruszy potem skały za dnia wywołując pęknięcia. Specjaliści z Nichols College w Dudley, Massachusetts, sugerują, że taki proces zachodził tam wielokrotnie i z czasem mogło to prowadzić do pękania całych sekcji skalnych, co przy pewnych okolicznościach skutkowałoby powstawaniem tak nietypowo regularnego kształtu.

 

Dla zwolenników naukowych wyjaśnień z pewnością takie wytłumaczenie będzie satysfakcjonujące i to nawet bez ekspedycji, która mogłaby ocenić prawdziwość tej hipotezy. Jednak dla wielu osób to nie wystarczy i legenda piramid z Antarktydy będzie trwać nadal.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika 123buzka

Dla mnie sprawa jest prosta

Dla mnie sprawa jest prosta.Kazda z tak zwanych piramid ma boki skierowane w innym kierunku .Wyglada na to ze powstaly stworzone poprzez obrobke wiatru i erozji.Dowodem na to sa zaspy sniezne wygladajace podobnie.I na tym bym temat zakonczyl.Snieg jest sypki jak na pustyni piach.Zmienia czesto swoje ostre grzbiety w zaleznosci od kierunku wiatru.Skala musi pozostac na miejscu wiec krawedzi erozja nie zmieni.Co najwyzej wygladzi .Kiedys.

Portret użytkownika MitterMann

a ciekawi was co na to Talin

a ciekawi was co na to Talin ?   fantasta bajkopisarz musi miec jakies zdanie na ten temat, byc moze objawi nam ze to gowno smoka traktowanego jako kotek neffilimów.... ktory znaczyl swoj teren...... hahaaaa najwieksza strona SF w polskim internecie

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Srallinn

99% "artykułu" WYSSANE Z

99% "artykułu" WYSSANE Z PALCA. Admin, schowaj się lepiej, bo na idiotę wyszwdłeś. To nawet gorsze niż bezmyślne kopipwanie w stylu tallinna. Gorsze ponieważ z ogłupiasz ludzi, którzy bezmyślnie łykają całą tą waszą papkę.

...Najbardziej w*urwia fakt, że wymyśliłeś sobie całą tą otoczkę tj. pradawne ludy amerykańskie etc. To jest manipulacja i jeśli tak wygląda ta wasza PRAWDA ..to ja podziękuję. 

Nie pozdrawiam

Portret użytkownika Frred

Najlepsze jest to, że autor

Najlepsze jest to, że autor używa ciągle w różnych artykułach słowa "rzekomo" tylko chyba nie wie co to znaczy, bo raz używa go aby podwazyc inna teoria a znów później aby podważyć to co sam przed chwilą napisał... żenada.

Portret użytkownika pilippek

no masz racje, za dużo bujd

no masz racje, za dużo bujd tworzonych przez adminów lub kopiujących bujdy innych fantastów. 

ale hejter to jestes gorszy ode mnie Blum 3 myslalem ze zarezerwowalem sobie tyranie tallina dla siebie : (

Strony

Skomentuj