Były gubernator Arizony był świadkiem słynnej obserwacji UFO z 1997 roku

Kategorie: 

Źródło: James Fox

W 2006 r. były gubernator amerykańskiego stanu Arizona Fife Symington przyznał się do bycia świadkiem najsłynniejszego przypadku obserwowacji UFO poczynionej w tamtym regionie. Jego zdaniem, zaobserwowane tam światła, stanowiły bezpośredni dowód na istnienie pozaziemskiego życia. Jak nie trudno się domyślić, jego słowa wywołały międzynarodową burze, skutecznie dyskredytując go w mediach głównego nurtu.

 

Cała ta historia jest o tyle ważna, że w związku z obchodami 20-lecia "Świateł znad Phoenix", James Fox dziennikarz który jako pierwszy dowiedział się o związku byłego gubernatora ze wspomnianym zdarzeniem, podzielił się niepublikowanym nigdzie wcześniej fragmentem wywiadu. Nagranie zostało udostępnione podczas prezentacji na Międzynarodowym Kongresie UFO w 2016 roku. Powodem aż ponad rocznej zwłoki między publikacją tego materiału w sieci był brak zgody autora nagrania, jednak szczęśliwie również i ten problem dało się rozwiązać.

Zgodnie z filmem, Symington twierdzi, że ​​obserwacja UFO była ewidentnie dostrzeżona przez amerykańskie wojsko. Były gubernator sugerował, że w tym wypadku, zarówno kwestia  braku informacji dla opinii publicznej odnośnie obserwowanych świateł, jak i kiepskie wyjaśnienie sytuacji w postaci zwyczajnych flar zlatujących po niebie (które zostały zrzucone nieco po zdarzeniu) jest rezultatem działań rządu w celu ukrycia prawdy. Zgodnie z jego słowami, kwestia tego co przeleciało nad Phoenix w marcu 1997 r. "Nigdy nie została ostatecznie wyjaśniona".

To, co obecnie określa się mianem "Świateł znad Phoenix", było widowiskiem UFO o niewyobrażalnej skali. Wykluczając nawet i zeznania byłego gubernatora Arizony, mowi się o ponad milionie świadków, którzy zgłosili swoją obecność w trakcie tych zdarzeń. Symington po raz pierwszy przyznał się do zaobserwowania tego zdarzenia podczas wywiadu ze wspomnianym wcześniej Jamesem Foxem. W czasie gdy dziennikarz czytał Symingtonowi zeznania od kilku świadków, którzy byli rozczarowani postępowaniem swojego gubernatora w sprawie wydarzeń w 1997 roku, Symington nagle przyznał się, że również ​​widział te obiekty i dodał, że rzeczywiście wyglądały one jak nie z tego świata.

Bez wątpienia rozmawiający z nim dziennikarz nie spodziewał się takiej odpowiedzi. Jak można się było spodziewać, po wywiadzie, wiadomość o wyznaniu Symingtona była powielana przez dziesiątki stacji telewizyjnych a sam gubernator został zaproszony na wiele wywiadów w tej sprawie. Oczywiście jest to jedynie kolejna karta, do historii tego zdarzenia, która jednak w wyraźny sposób świadczy o podejściu rządu Stanów Zjednoczonych do zjawiska UFO. Jeśli zdarzenie to było objęte tak wielką tajemnicą, że po blisko 20 latach nadal nie wiemy o nim właściewie nic, to co tak naprawdę miało tam miejsce?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Gdyby wojsko ujawniło

Gdyby wojsko ujawniło wszystkie swoje tajemnice nastąpiła by naturalna selekcja ufo-wojsko. Dalej więc będzie się tworzyć teorie i wymyślać bajki by ukryć to co do ukrycia lub ukrywać to, że nie zna się wytłumaczenia pewnych zjawisk.

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

4.19 A tak na powaRZnie:..

4.19 A tak na powaRZnie:...niemal każdy pojaw UFOlisów...niesie informację !Trzeba tylko umieć ją ZdeŚZyFrrowaĆ...:

   rok...data...rodzaj-kształt-znak(zbożowy!)...

13.3.1997...saMOje gęste! Victor/JA...1997 r? Nie do KOŃCA!ŚWI...znaczy JA...miałem wtedy 40 i 4 lata...zalała was powódź(777!=21x37...) no IZA(moja 1-sza szefowa...)cząłem arBITować na PP...: 10.4.1997 a 13 lat potem?????????????????????????

Ps:

     DZIAD Y...A>M>:

 Scena V-ta(!): celA aa aa więzienna:

A imię ...MOJE?

   Wy naprawdę myślicie,że jak "UMIERACIE" w MATniKSIE...to znikacie na AMEN?

Ha,ha,ha...co za ślePCoki !

Będąc TAM...po drugiej stronie...widzicie i wiecie WSZYSTKO,ale...???

A po tej...nic nie wiecie,nic nie widzicie...choć MORZEe:cie...PLOO!N... WSI"OO"!/"o"...

???No bo KODaje cyznK: t17t...GRZmi jak?TN+!!!

Ps:

      LaTemu nascie(?) w Polśzy UFOle zrobili nagle ZNAK na polu OdLUD:NY M...w specyficznej for:MIE: wyglądał jak...BUŁAWA(!!!)...miał waRZne: wyMIARY...a co naj:

ZNAK powstał na pO,LU(dzie:!) rodziNY???

        BUŁA-Ś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No JACIE...ja/K...tru:D>N>>"O"TOO RROOZkMIniĆ!

/D>N>>"O"!!!4.33...

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

4.06: Może ku uzuPEŁNIENIU...

4.06: Może ku uzuPEŁNIENIU..."robie"...z przyjemnością z REŚZTĄ...za co się nie BIOre:

nader ŁA:aa aaDNE dzieci(sie ma 4 cURRYn!NY...ŚZlakiem POczęte...a co jeDNA...TO ŁA aa aa DniejŚZA aa aa!!!) czy COOkolWIEK...?O:czy...wiśNiee:!!!

KRA...K RAKA...ina?CZEj: ????????????????????????????????????

11.3.11...

Tak więc...radze przeSTAĆ!...mnie igNO:ROWać...a yaCY...rk!

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

3.55...Większość  ludzi..

3.55...Większość  ludzi...jest jak małe dzieci słuchające dorosłych ,TU: WŁADZY!

Kiedy słynne moje(zapo:WIEDZIAŁEM je kilka dni wcześniej!) UFO z jesieni 1990 r nad j,JAM-NO...obserwowało (i O?ŚZA...lało z poDNIEcenia) "PÓŁ KOSZALINA!"...a nazajutrz w rK-lin wrzało jak w ULU...bieńcy wasi:władza...wiecie co powiedziała OFICJANIE?

 To była...LAMPA PORTOWA!

Osobiscie zgodziłbym się bardziej na...DZIEJÓWkę port?KOWĄ!

?????????????????

 Jak mnie poinformowano (KIEDY ...MUSIAŁEM TAM POJECHAĆ!!!) kilka dni potem pod m-jscem ZAWISU...:

   "TWOJE NASIENIE...JEST NAM POTRZEBNE DLA ZAPŁODNIENIA MATKI...DLA ODNOWY CYKLU "...

oT zaGWIAZDKA Z NIEba chh!!!

i coo WY NA to?

/d.n.."o"!!!4.02...

Skomentuj