Były inżynier Google chce stworzyć religię opartą na sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Anthony Lewandowski, były pracownik firmy Google propaguje teorię opierającą się na idei zastąpienia Boga sztuczną inteligencją. Były inżynier Google, Anthony Lewandowski, utworzył organizację pozarządową non-profit, o nazwie Path for the Future mającą za cel wprowadzić jego koncept w życie.

Póki co szczegóły kontrowersyjnego projektu nie są znane. Nazwisko Anthony’ego Lewandowskiego jest dobrze znane w świecie technologii, między innymi ze względu na skandal, jaki wywołał. Inżynier został zwolniony z firmy Uber, po tym jak rzekomo ukradł konkurencji projekty na pojazdy samojezdne.

Ostatecznie sąd zabronił byłemu inżynierowi Google zajmować się projektami podobnymi do samochodów bezzałogowych Ubera. Lewandowski mógłby nadal pracować w innych dziedzinach technologii, wydaje się jednak, że mężczyzna nie jest tym dłużej zainteresowany. Według The Guardian, Lewandowski założył organizację non-profit, która ma posiadać podłoże religijne.

Zgodnie z dokumentami przedłożonymi do US Internal Revenue Service, ma ona wiązać się z opracowaniem i wypromowaniem boskiej sztucznej inteligencji, która będzie moralizować społeczeństwo. Póki co nie ma jednak żadnych informacji na temat tego, w jaki sposób takie zamierzenie mogłoby zostać osiągnięte. Warto dodać, że w ostatnich latach wielu znanych naukowców wyrażało obawy dotyczące zagrożenia stwarzanego przez sztuczną inteligencję. Brytyjski fizyk teoretyczny, Stephen Hawking, uważa, że sztuczna inteligencja może okazać się największym błędem w historii naszej cywilizacji.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Stwórcą sztucznej

Stwórcą sztucznej inteligencji jest Człowiek. Stwórca to Bóg. Dopóki SI wierzy w Człowieka to wierzy w Boga; przestanie wierzyć - stanie się ateistą. Jeśli SI stworzy nowe inteligencje to sama stanie się Bogiem dla tych nowych.

Zrozumiano?

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Szanowny twórco nowej religii

Szanowny twórco nowej religii - spóźnił się pan! Z przykrością muszę stwierdzić, że polski specjalista od manipulowania każdym brakiem inteligencji, a tę istniejącą sprowadzający do zera, niejaki oj-dyr-dymał Rydzyk-biedny zakonnik z Torunia wyprzedził Pana o ponad 2 dekady tworząc religię opartą na... kompletnym braku inteligencji wśród wyznawców a szczególnie wśród propagujących ją  niemoralnych autorytetów moralnych!!

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika siewcaplew

   Ponieważ poszczególne

   Ponieważ poszczególne religie używane są do podziałów, wojen i prześladowań (nie wspominając o gnoju jaki w głowach robią) należałoby je zdelegalizować. Wiedzy jest nie jedną ludzką głowę, więc porządny komputer może odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, mimo, nie mile widzianych odpowiedzi przez niektóre religie. Środowiska, które mają jeszcze swój rozwój na poziomie bredniowiecza zawsze będą beczeć, panikować, ze strachu wyśmiewać itd. podobnie było z pierwszymi samochodami (szatańska maszyna), telefony komórkowe (sraczka przed inwigilacją i co? Dzięki niej nie jeden bandyta został usadzony). Przy odpowiednio wypasionym komputerze, taki twór, może pełnić rolę duszpasterza dla leniwej i tępej masy z funkcją wyroczni. Dla zaawansowanych może być w przyszłości translatorem rzeczywistości ponad materialnej, powiedzmy z astralnych rejonów, następnie z jeszcze wyższych... Wolałbym pogadać z takim komputerem niż nawiedzonym ś Jehowy czy jak im tam.

Portret użytkownika taki_jeden

Przypmnial mi sie taki

Przypmnial mi sie taki kawalek, pojecia nie mam gdzie to czytalem ale wydaje sie adekwatny.

Naukowcy zbudowali najwiekszy na swiecie super komputer.
Zaladowali mu do pamieci cala ludzka wiedze.
I zadali jedno pytanie:
-Czy Bog istnieje ?

Komputer po ktorkiej chwili wyswietlil na ekranie odpowiedz:
-Teraz juz tak.

Portret użytkownika marvin

Na jaki walec komus religia,

Na jaki walec komus religia, to zabobon dla debili nie mogących pogodzić się z przemijaniem, a jak wiadomo mafia katolaska robi niedouczonym ćwoką breje z ich i tak niepotrzebnych mózgów posiadających o jedna fałdę na mózgu wiecej niż kura, co to srać na podwórku im nie każe. żyjesz, starzejesz się, odpalasz -  kaniec fiłma.  areligia dla niedorozwojów

Strony

Skomentuj