Centralna czarna dziura w naszej planecie może być odpowiedzialna za pole magnetyczne

Kategorie: 

Model pola magnetycznego Ziemi

Genialny naukowiec sugeruje, że czarna dziura może być odpowiedzialna za ostatnie zmiany na Ziemi. Co jest przyczyną strumieni pola magnetycznego Ziemi? Dlaczego część regionów pola wydaje się zwijać narażając Ziemię na ekspozycję na wiatr słoneczny? Dlaczego jądro Ziemi obraca się jakby wyrwało się spod kontroli i zachowuje się w sposób wcześniej nie obserwowany?

 

Pani naukowiec L. Riofrio uważa, że wie, to czarna dziura, która może być wewnątrz gwiazd, w tym w Słońcu. Riofrio uważa, że czarna dziura naruszyła podstawy naszej planety i możemy być dosłowne o krok od piekła na Ziemi.

 

Riofrio opisuje pole, jako pióropusz magnetyzmu pochodzącego z super-gorącego jądra Ziemi. Powiedziała, że owija się wokół Ziemi w skomplikowanej matrycy połyskującej energią.

 

Pole współpracuje również ze Słońcem, a nawet może mieć wpływ na przeniesienie o stopień prądów oceanicznych.

 

Według pozyskanych dowodów, Riofrio stwierdziła, że ruch wewnętrznego jądra Ziemi to prawdopodobnie otoczony przez huragan naładowanych cząstek atomowych wir wokół osobliwości, czarnej dziury.

 

Ponieważ czarna dziura obraca się w środku rdzenia, cząstki tworzą ogromne pole elektryczne. Według tego scenariusza, pole magnetycznego Ziemi miałoby być dipolarne a ładunek dodatni znajduje się na Antarktydzie.

 

Od czasu do czasu odwraca się polaryzacja: północ staje się południem a czarna dziura zmienia prędkość i kierunek pola magnetycznego.

 

Gdy zmiany pola magnetycznego, niepokojąco pokryły się ze zmianami zachodzącymi w jądrze Ziemi gromadzone dane mogą wspierać teorię z centralną czarną dziurą.

 

Gdyby dziura rozpoczęła proces połykania Ziemi większość planety zniknęłaby w ciągu kilku godzin. Życie może zależeć od czarnej dziury głęboko pod naszymi stopami, tworzącej pole magnetyczne, które chroni życie przed zabójczym promieniowaniem Słońca.

 

 

Źródło: http://riofriospacetime.blogspot.com/2011/02/magnetic-pole-flipping.html 

Źródło: http://www.sciencedaily.com/releases/2008/06/080619102553.htm 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Skomentuj