Chińczycy budują coś, co wygląda jak wielkie Gwiezdne Wrota

Kategorie: 

Konstrukcja z Fushun - źródło: kotaku.com

W uniwersum serialowego StarGate do podróżowania między odległymi planetami wykorzystywano sieć tak zwanych gwiezdnych wrót. Były to obręcze z fikcyjnego metalu i umożliwiały otwieranie tak zwanego horyzontu zdarzeń, przekroczenie którego wiązało się z błyskawiczną podróżą do danego punktu w galaktyce. Wygląda na to, że Chińczycy postanowili zbudować coś podobnego wizualnie do tego, co wymyślili hollywoodzcy scenarzyści.

 

Intrygująca budowla powstała w miejscowości Fushun i jest została nazwana "Pierścieniem Życia". Według informacji agencyjnych pierścień ma aż 157 metrów wysokości i do jego stworzenia użyto 3000 ton stali. W sumie budowla kosztowała równowartość 16 milionów dolarów.

Cel tej budowli pozostaje nieznany. Trudno uwierzyć, aby ktoś budował cos takiego ze względów estetycznych. Jak podaje japońska strona internetowa China Explosion były plany, aby w kole zorganizować skoki bungie, ale ostatecznie odstąpiono od tego pomysłu.

Budowa dziwnej konstrukcji wzbudziła zainteresowanie w Chinach gdzie zaobserwowano wysyp memów opartych o zdjęcie "Pierścienia Życia. Od razu rozkwitły w Internecie rozmaite teorie na temat przeznaczenia tego osobliwego budynku. Nic nie wskazuje na to, aby ta budowla miała jakikolwiek związek z technologiami wymyślonymi na potrzeby science fiction, ale jedno pierścień robi doskonale, pobudza wyobraźnię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Andreee

Nowe osiedle budują w tle

Nowe osiedle budują w tle tego pierścienia. To dopiero imponujący wyczyn, wszystkie budynki równocześnie. Czytelnicy jak zwykle zwracają uwagę na to co nie trzeba, daliście się pokierować jak dzieci. Spójżcie nad każdym budynkiem żuraw, aż się ciśnie na usta że powstaje nowe miasto. Co na to nasi deweloperzy i obietnice wyborcze polityków względem budowy mieszkań w Polsce. Polska w budowie, tak? Gdzie?

Portret użytkownika baleron

Na kazdym skwerze,  parku

Na kazdym skwerze,  parku ,czy rondzie ,sa roznego rodzaju pomniki ,dziwne a zarazem szokujace ,nie szukajmy sensacji w byle czym ,moze jezus w Swiebodzine to tez tajne wrota kosmiczne  dla ludzi z Afryki 

Tanie wino jest dobre, bo jest tanie i dobre

Portret użytkownika ObcySam

Chińczycy realizują portal do

Chińczycy realizują portal do kolonizacji Ziemi przez Raptoidów. Na razie trwa plan geoinżynierii w taki sposób aby dostosować powietrze i klimat do ptrzeb hybryd. Opryski trwaja juz dobre 10 lat, jeszcze kilkanaście i będą mogli otworzyć portal.

Portret użytkownika NEUTRINO

Panie Homo Sapiens musisz

Panie Homo Sapiens musisz zrozumiec ze sa dobrzy i zli przedstawiciele ufo. Ci zli im wieksze nasze zainteresowanie i zrozumienie funkcjonowania ludzkosci i wszechswiata tym bardziej staraja sie czlowiekowi zrobic kuku w umysle a ci dobrzy reaguja niechetnie. Dlaczego/ Bo lucyfer nie stosuje sie do zasad a Stwórca i Jezus tak. Sex jest wbrew pozorom lekarstwem na stres a takze dopalaczem do dalszego wysilku. Generalnie biologicznie uprawiamy zdecydowanie zbyt malo sexu wzgledem ludzkich zdolnosci do tej przyjemnosci. Dla zdrowotnosci polecam plaze nudystow w chorwacji . Nagosc to ludzka natura a nagle ucywilizowanie nas przedwczesnie ubralo. Przypadki ekshibicjonizmu to norma ale moim zdaniem zdrowa, bo czym sie defakto roznią częsci naszego ciała.Niczym. To psedozasady moralne zobligowały nas do wstydu. Najważniejsze jest miec bezwysilkowo dobre serce i tyle. Kochac ludzi pomimo błedów bo sami je popełniamy , to jest panaceum na relatywnie dobry żywot. Co do panskich problemow z ufo to im chcesz pan byc doskonalszym tym bardziej pana atakuja. A co do sexu to normalny odruch obronny panskiego umyslu przed zla ingerencja z zewnatrz. Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj