Chińscy astronomowie twierdzą, że odebrali sygnał radiowy obcej cywilizacji!

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Chiński gantyczny teleskop Sky Eye mógł odebrać sygnały pochodzące od obcych cywilizacji. Tak przynajmniej wynika z raportu zamieszczonego na łamach chińskiego periodyku naukowego „Science and Technology Daily”, który jednak szybko zniknął z ich strony internetowej. Mimo to sprawą zainteresował się Bloomberg a za nim powtarzają to agencje z całego świata. 

 

Co konkretnie wykryto? Chodzi o tak zwane sygnały elektromagnetyczne wąskiego pasma, które zostały wychwycone przez Sky Eye. Okazały się zaskakująco różne od tych odbieranych wcześniej.

 

Nie są jeszcze znane przyczyny usunięcia raportu o potencjalnych sygnałach od obcych cywilizacji ze stron „Science and Technology Daily”, która jest oficjalną gazetą chińskiego resortu nauki i technologii. Jednak nawet czasowa publikacja danych przyciągnęła uwagę i informacja o możliwych obcych zaczęła się rozprzestrzeniać w chińskich sieciach społecznościowych, a potem wspomniały o tym oficjalne chińskie media państwowe.

Teleskop Sky Eye znajduje się w południowo-zachodniej prowincji Kuejczou, oficjalnie rozpoczął poszukiwania życia pozaziemskiego w grudniu 2020 roku. Teleskop ten jest niezwykle wrażliwy na odbiór sygnałów radiowych wąskiego pasma i odgrywa kluczową rolę w poszukiwaniu obcych cywilizacji.

W przeszłości już kilkukrotnie odkrywano sygnały radiowe, które okazywały się być antropogenicznymi zakłóceniami radiowymi i dlatego to odkrycie wymaga dalszych badań. Najsłynniejszy sygnał będący kandydatem na pochodzący od obcej cywilizacji jest tak zwany sygnał Wow!, którego pochodzenie również pozostaje tajemnicą. 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj