Chińscy chirurdzy zoperowali trzynogiego chłopca

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chirurdzy usunęli u nowonarodzonego dziecka trzecią nogę, która było częścią bliźniaka pasożyta. W przyszłości chłopiec znów trafi na stół operacyjny, ponieważ nie ma sprawnie funkcjonujących kolan.

 

W Chinach chirurdzy usunęli trzecią nogę jedenastomiesięcznemu dziecku, które urodziło się z niezwykle rzadką wadą, powstałą w czasie ciąży. Dodatkowa kończyna nie należała do chłopca, ale była częścią pasożytniczego bliźniaka. Noworodek o imieniu Xiao Fei przeszedł skomplikowaną operację, która trwała prawie dziesięć godzin w szpitalu w Szanghaju, podaje Daily Mail.

Chłopiec wraz z rodzicami pochodzi z odległego Xinjiang w zachodnich Chinach. W czasie ciąży matka nie korzystała z regularnej kontroli medycznej, dlatego nic nie wiedziała o patologii płodu. Rodzice zaczęli podróżować po całym kraju dopiero po przyjściu Xiao na świat, chcąc rozpaczliwie pomóc swojemu synowi. Malca przyjęto w Szanghajskim Klinicznym Centrum Zdrowia Publicznego.

Chirurdzy określili stan dziecka jako niezwykle trudny, ale mimo to udało się skutecznie usunąć środkową nogę, która nie funkcjonowała prawidłowo. Ponadto u Xiao odkryto przepuklinę brzuszną i wrodzoną chorobę serca, co również skomplikowało operację. Dyrektor szpitala powiedział, że teraz Xiao może prowadzić stosunkowo normalne życie. Faktem jest, że nie ma rzepek, więc w przyszłości, kiedy trochę dorośnie, znów trafi na stół operacyjny.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj