Chiński Trójkąt Bermudzki powoduje liczne zaginięcia statków

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Jezioro Poyang, położone w prowincji Jiangxi w południowo-wschodnich Chinach, od dziesięcioleci owiane jest tajemnicą i mistycyzmem. Ten ogromny zbiornik wodny, którego powierzchnia latem sięga nawet 3585 kilometrów kwadratowych, zyskał miano chińskiego Trójkąta Bermudzkiego. Od początku lat 60. do końca lat 80. XX wieku w jego głębinach zniknęło ponad 200 statków, a z załogami tych jednostek zaginęło ponad 1600 osób. Co gorsza, ponad 30 ocalałych z tych tragicznych wydarzeń popadło w obłęd.

 

Tajemnice jeziora Poyang od lat intrygują badaczy i fascynatów zjawisk paranormalnych. Pomimo licznych ekspedycji i intensywnych poszukiwań, na dnie jeziora nie odnaleziono żadnych wraków statków ani szczątków ofiar. Badacze z Instytutu Geografii i Limnologii w Nanjing, którzy od lat prowadzą badania tego akwenu, przyznają, że wciąż nie potrafią wyjaśnić, co tak naprawdę dzieje się w jego głębinach.

 

Jedną z najbardziej zagadkowych spraw związanych z jeziorem Poyang miała miejsce podczas II wojny światowej. W kwietniu 1945 roku w jeziorze zatonął japoński statek towarowy o masie ponad 2000 ton, załadowany skarbami i antykami zrabowanymi przez armię japońską obywatelom Chin. Nikt z załogi nie przeżył, a próby ratowania statku podjęte przez chiński rząd nacjonalistyczny we współpracy z amerykańskim nurkiem Edwardem Boyerem nie przyniosły rezultatu. Podczas tej akcji ratowniczej kilku nurków w tajemniczy sposób zniknęło.

 

Położenie jeziora Poyang, znajdującego się w pobliżu 30 stopnia szerokości geograficznej północnej, jeszcze bardziej intryguje i podsyca legendy o nadprzyrodzonych zjawiskach w tym miejscu. Wiele osób rozpowszechnia plotki o potworach zamieszkujących akwen, pojawiających się tam UFO czy nawet obecności kosmitów. Jednak nadal nie ma racjonalnego wyjaśnienia dla wszystkich tajemnic związanych z jeziorem Poyang. Pozostaje ono nawiedzonym obszarem, pełnym niewytłumaczalnych zdarzeń i nierozwiązanych zagadek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj