Chińskie wojsko wykorzystuje SI do śledzenia raportów o UFO

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Pentagon nie jest osamotniony w badaniu dziwnych obiektów widocznych na niebie. Chińskie wojsko również śledzi UFO, a w ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost liczby obserwacji. W ostatnich latach chińscy analitycy byli „przytłoczeni” rosnącą liczbą obserwacji UFO z „szerokiego zakresu źródeł wojskowych i cywilnych”, co skłoniło grupę zadaniową ds. UFO PLA do użycia sztucznej inteligencji do sortowania danych.

 

Jak donosi South China Morning Post, Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) używa trzypoziomowego systemu do badania przypadków „niezidentyfikowanych celów powietrznych”. PLA opiera się na raportach z wojskowych stacji radarowych, pilotów Sił Powietrznych, posterunków policji, stacji meteorologicznych i obserwatoriów Chińskiej Akademii Nauk, aby zebrać jak najwięcej danych o tajemniczych obiektach latających. Następnie informacje są przetwarzane przez wojsko i poddawane wstępnej analizie, po czym trafiają do krajowej bazy danych.

Centrala PLA przypisuje następnie „wskaźnik zagrożenia” do każdej obserwacji w oparciu o zachowanie obiektu, cechy fizyczne i wszelkie inne istotne parametry. Jednak pomimo tego, Chiny nie spieszą się z ujawnianiem swoich archiwów i informowaniem opinii publicznej o szczegółach wszystkich tych obserwacji UFO. Póki co, jedyna oficjalnie potwierdzona obserwacja UFO w Chinach miała miejsce w 1998 roku, kiedy dwa samoloty wojskowe przechwyciły nisko lecący obiekt, który pojawił się nad bazą lotniczą w Cangzhou w prowincji Hebei. Obiekt został opisany jako "krótkoszypułkowy grzyb". Zgodnie z raportami, pod pojazdem widać było promienie światła. Obiekt był wychwycony przez wojskowe radary, jednak umknął zdołał umknąć chińskim siłom powietrznym.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj