Chłopiec z ogromną nogą mieszka w Indiach, lekarze nie wiedzą co to za anomalia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Przypadek hinduskiego chłopca, Verdanta Joshi, jest dla medycyny wyjątkowy. Nikt nie wie co spowodowało anomalię w wyniku której prawa noga dziecka urosła do monstrualnych rozmiarów.

 

Dziecko mieszka w stanie Gujarat w zachodnich Indiach. Chłopczyk jest w stanie chodzić i biegać, mimo, że jego prawa noga, jest wyjątkowo duża i ciężka, bo waży aż 5,4 kg. Przez kilka lat dziecko odwiedziło ponad 100 indyjskich i zagranicznych ekspertów, którzy nie byli w stanie określić przyczyny tej anomalii.

Źródło: Internet

Dilip Kumar Joshi, ojciec niezwykłego dziecka, powiedział, że zaproszeni zostali specjaliści z wszystkich dziedzin medycyny od homeopatii przez ortopedów, chirurgów, genetyków, ale bez skutku. Wszyscy uznali, że to nowy przypadek medyczny.

Źródło: Internet

Niektórzy lekarze sugerowali, że jego hormony nie działają prawidłowo, ale inni twierdzili, że badania wykonane z krwi wyszły prawidłowo. Chłopiec nie czuje bólu w nodze i może na niej chodzić oraz biegać, a nawet usiąść na rowerze bez żadnego wsparcia. Większość lekarzy sugerowało jednak amputację przerośniętej kończyny.

Źródło: Internet

Źródło: Internet

Źródło: Internet

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kk

Lekarze niech przeczytają

Lekarze niech przeczytają opis do hasła ,,Słoniowacizna,,
wywoływana jest min. przez nicienia Wuchereria bancrofti (filaria Bancrofta). W 2007 roku odczytano informację genetyczną Brugia malayi, nicienia wywołującego filariozę limfatyczną, która powoduje słoniowaciznę

Portret użytkownika piołun

To jest ciekawy artykuł jak

To jest ciekawy artykuł jak wiele innych o tej tematyce. 
Juszke poniosło i admin da mu klapsa Smile
Dajcie już spokój bo nikt z nas tak naprawe nie ma pojęcia co się dzieje w innych zakątach świata.
Nawet nie wiem co mój sąsiad robi...
 

Portret użytkownika benet

W Indiach w pewnych grupach

W Indiach w pewnych grupach etnicznych związki kazirodcze matki z synem, ojca z córką, czy babć, dziadków z wnukami nie są czymś odosobnionym. Dlatego częstotliwość narodzin dzieci z wieloma kończynami czy innymi ułomnościami tam nie dziwi, czasami jest wręcz czymś zbawczym w zdobywaniu pieniędzy 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dlatego jestem za badaniami

Dlatego jestem za badaniami (regularnymi) kobiet w ciąży oraz możliwością aborcji jeżeli wykryje się różnego rodzaju ułomności, wady genetyczne... choć ten chłopak prawdopodobnie będzie żył w miarę normalnie to są przypadki osób dla których "życie" to jedno wielkie pasmo cierpień a niektórzy to w ogóle nie wiedzą że żyją. Może i to brutalne ale chyba wszyscy w duchu tak myślą.
ps. aborcja powinna być obowiązkowa dla ciapaków i czarnych małp człekokształtnych, ot choćby taka przeprowadzona po niemiecku:
 
[ciach]
edit: skasowano
Niezgodne z regulaminem

Portret użytkownika angelus maximus rex4

Juszka... Na aborcję już u

Juszka... Na aborcję już u ciebie za późno, ale z pewnością eutanazja ci się uda... jak mozesz żyć z taką ułomnością umysłu??
 Nie ma wiekszej męki jak uszkodzony umysł...

Portret użytkownika mada

           angelus maximus

           angelus maximus rex4, całkowicie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że "nie ma większej męki jak uszkodzony umysł", ale zauważ, że to jest męka dla nas, czytelników jego obrzydliwych wyn(at)urzeń, nie dla niego!!! On nawet nie pojmuje, co bredzi!
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Masz takie prawo, tak jak ja

Masz takie prawo, tak jak ja do wyrażania swojego słowa na dany temat. Cały post? Ty chyba go nie zrozumiałeś, na pewno. Nie wiesz co to jest wolność wyboru i nauka stąd twoje niezrozumienie. 
Co by było gdyby? A go... mnie to obchodzi jest jak jest i już. Nie bawię się w jasnowidzenie i nie mam zamiaru, a ta cholerna propaganda islamistów i murzynów oraz równouprawnienie juz pieknie wyszła na zdrowie amerykanom, zach. Europie i Afryce. Zobacz że podgatunki np. w ameryce, francji anglii odpowiedzialne są za większość mordów, gwałtów przestępstw, zobacz co się dzieje w Brazylii, a Afryka piekny kontynent, bogaty w złoża, z możliwościami rolnymi większymi niz ameryka płd itd.. turystyka,  a co jest bieda głód smród i morderstwa, jak byli biali to siedzieli cicho i nie tłukli się bez przerwy dzidami.
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

sprawdź te statystyki są

sprawdź te statystyki są ogólnie dostępne, a i czytaj ze zrozumieniem baron nie przekręcaj na swoją modłę, napisałem wyrażnie że odpowiedzialni są za większość mordów czy gwałtów.
W usa ponad 65% wszystkich przestępstw popełniają małpy a jest ich zaledwie 15% w społeczeństwie: 
http://www.fbi.gov/stats-services/fbi-resources
Nie chce mi się tobie pokazywać innych statystyk bo i tak nie zrozumiesz lub tak przekręcisz aby ci pasowało. 
Poszukaj niemal wszystkie kraje mają takie statystyki dostępne w necie.

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują.             
  

Portret użytkownika El Koto

Mimo wszystko Jucha prawdę

Mimo wszystko Jucha prawdę pisze. Przez ostatnie 15 lat zmuszony byłem 1 RAZ jechać autobusem - wsiadły małpy i zaczepiały wszystkich bardzo agresywnie do tego gaworzyły w jakimś charkotliwym narzeczu podobnym do (wiadomo) - dobrze że nie miałem przy sobie broni bo bym je pozabijał te małpy. One wywołują tylko gniew. Całą drogę patrzyłem która małpa jest samcem alfa żeby go zlikwidować jako 1. (Wiem OCB raz walczyłem sam na sforę 5 psów i kopłem prosto w nos z karata alfe tego stada i 4 pozostałe zaczęły bardzo bać się jak usłyszały jego wycie przeraźliwe.) Ja się w sumie nie dziwie żydom, że piszą w Talmudzie, iż goje to bydło robactwo odchody. Przyznaję się że patrząc na te małpy z autobusu to tak samo myślałem - niestety był to dla mnie szok. Bardzo przepraszam jeśli obraziłem jakieś biedne rozumne małpki. (O ile takowe istnieją.)

Portret użytkownika Polsky

Nie wiem czy moderator to

Nie wiem czy moderator to śpi? Co to za filmik? Przecież to jest straszne! Nie wiem moderator lubi takie scenki w porach gdy dzieci wchodzą na portal? Dodatkowo jeszcze język i propagowanie faszyzmu super! Ten portal schodzi na psy! Kiedyś tu normalniej było chociaż byty nieziemskie a od paru dni sama nienawiść, zazdrość i brak zrozumienia! Płakać się chce! Baca nawet Ty? Idol portalu tak nisko schodzisz? Szok! Wiem, że masz prawo mieć swoje zdanie ale Ty taki inteligentny chłopak i w taką skrajną stronę? Szok! Co się z wami dzieje? A co z Twoimi wycieczkami w poszukiwaniu piramid? Co z pasją przygód! Pewnie życie cię wypala? Wiesz mnie też zamiast coraz lepjej to coraz gorzej! Wydaje mi się że chyba wszyscy się do tego przyczyniamy! Znam was wszystkich nie od dziś! Wszystkich ale z innego nicku! Nie jestem tu nowy! Jednak w was się wiele pozmieniało! Kiedyś tu można było normalnie porozmawiać a dziś to bym normalnie tą stronę już nie nazwał innemedium a devilmedium i dał znaczek +18 za kulturę rozmowy! Wolność słowa rozumiem ale pamiętajcie, że tu wchodzą dzieci! Homo sapiens temat pewnie z daleka omija bo wie, że został by zbluzgany jak ja! Baca napisz jakiś mega artykuł! Czekam z niecierpliwością! To na poważnie w formie komplementu! Baca diament! Prawdziwy diament! Marnuje się!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jaki szok nie przesadzaj. Nie

Jaki szok nie przesadzaj. Nie pastuch baranów a Juszka.
Scenka jest z filmu(komedia-sensacyjna) o faszystach pokazana a film był dostępny dla ludzi od 12 roku życia, pokazywał tych zwyroli bez żadnego pie... 
Mój post był rzeczowy i w 100% prwdziwy, a że ty i wielu wielu go nie rozumie to już wasz problem, wolicie żyć zabobonami i wiarą a nie zdobyczami nauki (w tym przypadku dostęp do medycyny) i wolność wyboru rodziców co do losów nienarodzoneo dziecka traktujecie tak jak wam powie czarny batman w sutannie z ambony. To jest szok i to jest żałosne. XXI wiek a zabobon jak w średniowieczu, zacznijcie jeszcze czarownice palić na stosach a będzie w pełni ogląd zaściankowości.

Portret użytkownika sio

Dusza ma coś w rodzaju kodu

Dusza ma coś w rodzaju kodu genetycznego ale duchowego.
Zanim zacznie używać embrionu w łonie matki pewne cecchy już ma, które potem wpływają na stan ciała - wygląd natomiast zależy od kodu genetycznego rodziców. Hindusi to nazywają karmą. Ten stan czyli choroba ma tego chłopca czegoś nauczyć. Trudno wnikać kim był i co robił w poprzednim życiu, ale prawdopodobnie coś wbrew naturze lub ludzkiemu zdrowiu.
Taka choroba to kula u nogi w życiu, ale może coś osiągnąć ma innym poziomie.
Zrozumie,że ciało to nie wszystko, ale też nie można się bawić cudzym zdrowiem czyli wykorzystywać innych zgodnie z ich durnym zrozumeniem systemu kastowego

Portret użytkownika Cabaj

Zaraz uciąć tam...Zrobić

Zaraz uciąć tam...Zrobić odlew tej wiekszej nogi a nastepnie proteze tak aby mógł tą cienka wepchnąć w tą większą i wtedy obie bedą jednakowe.Jakoś nie widac smutku na żadnej twarzy wię czy napewno oczekuja pomocy?Zawsze jak jakis narząd urośnie większy to każdy narzeka jednak nie spokałem sie jeszcze nigdy z przypadkiem żeby ktoś narzekał na za dużego fleta.

Portret użytkownika Polsky

Może byście lepjej

Może byście lepjej zastanowili się jak mu pomóc co? Więc do dzieła i mu tą nogę naprawiać a nie odrazu chłopaczkowi śmierci życzycie! Kto pierwszy znajdzie sposób ten lepszy! A nawet jak to wina rodziców to dlaczego syn ma ponosić konsekwencje za rodziców co? Miło wam ponosić konsekwencje za swoich? Chyba nie? Więc przestać obwiniać i rodziców i przodków bo dojdziemy do reptalian i dalej nic z tego nie wyniknie! Lepjej mu pomóc! A sprawa jest ciężka? Wiadać na obrazkach. Zwykła amputacja nie pomoże bo to rozprzestrzenia się i jest już pod żebrem. Proponowałbym to jakoś napromieniować ale odwrotną wiązką do tego co zadziałało na tą mutacje. Jezeli to jest mutacja popromienna to pół biedy. Jeżeli faktycznie genetyczna? To by musiał zrobić klon tego chłopczyka ale do momentu pierwszych podziałów na komórki macierzyste. czyli ułamek sekundy po zapłodnieniu. sprawdzić wtedy gen który deformuje, wyciąć go z zarodka. włożyć "odwrócony" gen z drugiej strony ciała i z drugiej kończyny! Potem jak zarodek będzie już naprawiony to zrobić kilka a nawet kilkanaście prób z zarodkami. chłopakowi wyciąć to co narasta pod żebrami! wyciąć i zaszyć "o ile organy jeszcze nie są zmutowane" a nogę amputować, wszczepić komórki macierzyste z próbówki i czekać aż odrośnie! To w taki prosty chłopski sposób! wiadomo, ze matematyka, fizyka, biotechnologia to rozwinie ale tak to powinno wyglądać żeby każdy zrozumiał. Polecam a wasze propozycje?

Portret użytkownika Polsky

A co najlepjej zabić? Ubić?

A co najlepjej zabić? Ubić? Nie spełnia norm społecznych? To może Ty wysil w końcu mózgownicę i pomyśl jak go uleczyć bo widzę, że normy jakoś nie trzymasz! Idziesz do lekarza a lekarz ci mówi no niestety ale na pana schorzenie nie ma lekarstwa! Twoja reakcja? Super impreza trwa! Bawmy się? Coś chyba nie tędy droga! Zresztą co ja tam mogę wiedzieć! Najbardziej lubisz widzieć pokutujących przed Tobą na kolanach to może ich znajdziesz wszędzie ale nie we mnie! Nie boje się ciebie nawet trochę a Twoje osądy mnie nie martwią bo widzę, że złośliwy jesteś! Żal mi chłopca i tyle i gdybym mógł to z chęcią bym mu pomógł! Niestety nie mogę przez takich jak Ty. Jedno jest pewne modle się za niego żeby lekarstwo na jego dolegliwość znaleziono! Pewnego dnia usłyszę że chłopak jest zdrowy a wtedy przypomnę sobie o Tobie i zastanowie się czy jeszcze żyjesz?

Portret użytkownika pasjonat

"A co najlepjej zabić? Ubić?

"A co najlepjej zabić? Ubić? Nie spełnia norm społecznych?"
 
Cos mi próbujesz wciskac ? To Twoje stwierdzenie na podstawie ktorego rozwinales absurdalny temat, pokazuje z reszta co masz w baniaku. Wpadles tu brylowac ? Niesamowite, ale grono takich jest juz szerokie, szału nie zrobiłeś.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika cogito 9

Gdy czytam te twoje

Gdy czytam te twoje "dowcipne" wypociny,zastanawiam się,komu bardziej współczuć,czy temu chłopcu z defektem fizycznym,czy tobie z defektem psychicznym.Tylko ktoś  z takim defektem,pozbawiony empatii może kpić i szydzic z nieszczęścia i choroby.Czy takie pisanie 'ku uciesze gawiedzi' ma sens?Komu ty chcesz zaimponować?

Portret użytkownika baca

te fałszywe wspułczucie

te fałszywe wspułczucie zachowaj  raczejdla siebie - ten chłopiec jest sławny a ty... ty no cóz... ty jesteś incognito i nawet jak dostaniesz dużej nogi to ze względu na ogólną ułomność nie zagrasz nawet w hokeja na trawie...

Portret użytkownika cogito 9

Trafiło w czuły punkt,prawda

Trafiło w czuły punkt,prawda ? To dlatego masz takie negatywne zdanie o psychologach i psychiatrach.Nie pomogli ci?Incognito to jest tutaj kazdy.No cóż,obrażaj mnie jesli to twoja jedyna przyjemność,niech ci będzie,każdy ma prawo do malutkich chwil radości.Naprawdę mi cię żal.Skąd wiesz że moje współczucie jest fałszywe ?Wszystkich mierzysz swoją miarą?A sława to rzecz względna.Chciałbys być sławny w taki sposób?W hokeja na trawie nie zamierzam grać,a w co gram to nie twoja sprawa.

Portret użytkownika El Koto

E tam. Mam sąsiada bardzo

E tam. Mam sąsiada bardzo znanego psychologa. On gada do psów całymi dniami wisi uczepiony płotu, a po nocy dupcy koty (i psy chyba też). Każdy normalny człowiek wie, że psycholog to świr 1 w 1. (Bo ''żeby rozumieć świrów samemu trzeba być świrem'' - tak mi to wytłumaczył dawno temu pewien szaman.)

Strony

Skomentuj