Chupacabra - mroczna legenda tajemniczego pijącego krew stworzenia

Kategorie: 

Źródło: innemedium

W 1995 roku, na Puerto Rico, wybuchła nietypowa epidemia, w której ginęły małe zwierzęta hodowlane. Madeline Tolentino i jej przyjaciele stali się naocznymi świadkami tajemniczego stworzenia, które miało być odpowiedzialne za te tragiczne wydarzenia. Ich opis bestii był fascynujący - stworzenie miało około czterech stóp wysokości, dużą głowę, usta bez warg, ostre kły oraz ogromne, czerwone oczy. Jego tylne nogi były wygięte niczym u kangura, przednie zaś krótkie, ale uzbrojone w efektowne pazury. Z tyłu stworzenia widoczne były skrzydła, przypominające te u nietoperza.

 

 

To pierwsze oficjalne udokumentowanie istnienia Chupacabry, choć podobne wydarzenia miały już miejsce wcześniej w mieście Moka, gdzie tajemniczego stworzenia określano mianem wampira. Gdy ustalono, że przyczyną śmierci zwierząt było dziwne stworzenie, nadano mu nazwę "el chupacabras" - "wysysający kozią krew".

 

Z biegiem czasu, doniesienia o Chupacabrze zaczęły napływać z całego Meksyku, a następnie z Ameryki Środkowej i Południowej, aż po południowe regiony Stanów Zjednoczonych. Wraz ze wzrostem liczby martwych, bezkrwawych zwierząt, wśród mieszkańców wsi narastał strach przed tym tajemniczym stworzeniem.

 

Nowi świadkowie uzupełniali opis Chupacabry o dodatkowe szczegóły. Niektórzy mówili o pasku piór biegnącym wzdłuż grzbietu bestii, inni twierdzili, że ma rozwidlony język. Jednak jedyną pocieszającą informacją było to, że Chupacabra preferowała atakowanie małych zwierząt gospodarskich, nie było bowiem doniesień o atakach na ludzi.

Badania naukowe prowadzone na znalezionych ciałach zwierząt tylko pogłębiły tajemnicę zjawiska. Część z nich należała do lisów szarych ze świerzbem, inne zaś do zmutowanych kojotów. Jedno ze stworzeń sprowadzonych z Coleman w Teksasie wyglądało jak dziwaczna hybryda łysiejącego psa, szczura i kangura, jednak w tajemniczy sposób zniknęło z Departamentu Parków i Dzikiej Przyrody Teksasu.

 

Istnieje wiele spekulacji na temat pochodzenia Chupacabry. Niektórzy uważają, że jest to obca istota, która przypadkowo zaginęła na naszej planecie, inni zaś, że jest to wynik niebezpiecznych eksperymentów genetycznych, które uciekły z tajnych rządowych laboratoriów. Pomimo tego, że Chupacabra pozostaje wielką tajemnicą, jej legenda wciąż żyje i wzbudza zainteresowanie ludzi na całym świecie. Wielu badaczy i entuzjastów zjawisk paranormalnych nadal podejmuje próby rozwikłania zagadki tego mistycznego stworzenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj