Chupacabra napadła na zwierzęta w Cancún w Meksyku

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Doniesienia o tajemniczych zabójstwach zwierząt gospodarskich na Karaibach, w Ameryce Środkowej, południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej często prowadzą do spekulacji na temat legendarnej Chupacabry. Do kolejnego z takich incydentów doszło niedawno w Meksyku.

 

Chupacabra jest zwykle wyobrażana jako mieszanka dzikiego kota i jaszczura, często opisuje się ją jako stwora z kolcami na plecach. Jej opisy różnią się w zależności od regionu obserwacji. W południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych mówi się o niej niekiedy jako o chudej, bezwłosej istocie podobnej do psa. Obserwacja tej mitycznej kryptydy miała niedawno miejsce w mieście Cancún w Meksyku.

Świadek zdarzenia natrafiła na szczątki zwierzęcia wczesnym porankiem. Jenni Silvia Pardo opublikowała zdjęcia z szokującego odkrycia w mediach społecznościowych. Lokalni mieszkańcy przypisują zabójstwa Chupacabrze i trzeba przyznać, że modus operandi tej kryptydy faktycznie jest identyczny. Zwierze zostało zupełnie pozbawione krwi oraz oczu i języka. Wysysanie krwi jest bardzo często przypisywaną cechą tej mitycznej kryptydy.

 

Nie jest to jednak jedyne przyjmowane rozwiązanie zagadki. Inni sugerują, iż jest to tylko chora i okrutna zabawa miejscowej młodzieży lub jakiegoś zwyrodnialca. Alternatywne wyjaśnienia obejmują naguala, zmiennokształtnego stwora z mezoamerykańskiego folkloru lub opisywanego przez Majów Xnuca, nocnego ptaka żywiącego się mózgami ssaków. Policja nie wyklucza, iż zwierzęta mogły paść ofiarą jednego z żyjących na tym obszarze drapieżników.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj