Chupacabra okaleczyła trzy krowy w północno-wschodniej Argentynie

Image

Źródło: Jeff Carter

Mieszkańcy Corrientes, dużego miasta w północno-wschodnim zakątku Argentyny, twierdzą że ich zwierzęta są atakowane przez czupakabrę. Nieznane zwierzę, zabiło tam trzy krowy w ciągu jednego miesiąca. Drapieżnik usunął również ich organy czystymi cięciami i nie pozostawił jakiegokolwiek śladu krwi.

 

Hodowca Hugo Valenzuela, jest przekonany, że nie były to psy ani sokoły, ponieważ nie znalazł żadnych śladów, piór ani innych dowodów na to, że jakiekolwiek zwierzę chociażby wąchało martwe krowy. Nie było też żadnych śladów ludzkich stóp. Przed ich okaleczeniem i śmiercią zwierzęta były zdrowe. Większość incydentów tego typu, do których dochodzi w Ameryce Południowej, bywa przypisywana zagadkowej czupakabrze.

 

W 2019 roku, doszło do wielu okaleczeń bydła w północno-zachodniej prowincji Catamarca na granicy z Chile. Niektórzy obwiniali o nie kosmitów, inni obwiniali Hocicudo - długopyską mysz padlinożerną, która lubi jeść miękkie części martwych zwierząt. Zdecydowana większość winiła jednak czupakabrę. W 2018 roku, podobne okaleczenia zgłoszono w prowincji Santiago del Estero w północno-środkowej Argentynie, a winę również podzielono między Chupacabrę, kosmitów i Hocicudos. 

Image

Z komentarzy na portalu informacyjnym Corrientes Today wynika, że ​​hodowcy bydła dsą sfrustrowani i zaniepokojeni. Pozostałe dwie okaleczone krowy pojawiły się na tym samym obszarze pola, około 400 metrów od drog i w pobliżu budynków mieszkalnych. Zdarzenia nie zostały zgłoszone policji wiejskiej. Rolnik, początkowo sądził że były to jedynie odosobnione epizody. Utrata trzeciego zwierzęcia w tak makabrycznych okolicznościach, skłoniła go jednak do refleksji. Mężczyzna nie wykluczył rozstawienia pułapek lub monitoringu wideo w okolicy, aby monitorować ruch na swoich polach.

 

Obserwacje czupakabry są zgłaszane na całym świecie i mało które pozostają spójne co do wyglądu stworzenia. Po rozpoczęciu nowego milenium, relacje na temat tych bestii zaczęły nadchodzić z Ameryki Północnej, a potem przeniosły się do Azji i Europy. Większość z incydentów przypisywanych czupakabrom nigdy nie uzyskuje swojego wyjaśnienia. Wysysanie krwi swoich ofiar pozostaje jednak jej znakiem rozpoznawczym. Ilekroć dochodzi do takiego incydentu, winą niemal natychmiast obarcza się mityczną kryptydę.

 

Ocena:
Brak ocen

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
loading...