Cmentarz wampirów w Europie Wschodniej

Kategorie: 

www.muzeum-celakovice.com

Nieopodal miasta Stary Boleslav nad Łabą w okolicach miejscowości Celakovice w Czechach znajduje się prawdopodobnie jedyny cmentarz wampirów w Europie Wschodniej. Przypadkowo podczas stawiania nowych obiektów budowlanych natrafiono tam niegdyś na kilkanaście dziwacznie zagrzebanych ciał. Ułożenie kości szkieletów wskazywało, że zmarłych pochowano w okrutny sposób. 

Ich ręce skrępowano skórzanymi rzemieniami, a w klatkach piersiowych tkwiły specjalnie strugane kołki skrupulatnie sporządzone z drewna głogu, klonu lub jesionu. Dawniej w wierzeniach ludowych uważano, że drzewo tych właśnie gatunków skutecznie poskramia martwego wampira. Głowy odkrytych nieboszczyków oddzielone były od korpusów prawdopodobnie za pomocą siekiery lub innego ciężkiego, tępego narzędzia. Wszyscy zmarli to mężczyźni w wieku od 20 do 60 lat i wzroście około 168 cm.

 

Głębokość ich grobów wahała się od 35 do 120 cm. Szczątki tych nieszczęśników przeleżały w ziemi więcej niż sto lat. Według czeskich badaczy na cmentarzu pochowano ludzi, których pokojarzono z wampirami. Istnieje przypuszczenie, iż mogli być oni ofiarami choroby psychicznej, która na pierwszy rzut oka przypominała wampiryzm.

[ibimage==14960==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Nie wiadomo po dziś dzień, czy ci zmasakrowani osobnicy stanowili zagrożenie dla okolicznych mieszkańców, czy padli ofiarą lokalnego zabobonu. Na śmierć w męczarniach mogły mieć wpływ tragiczne wydarzenie na terenach, gdzie ci ludzie na co dzień żyli. Zazwyczaj decydowała o tym niespodziewana śmierć jakiejś osoby w najbliższym środowisku, epidemia, pomór bydła, ale także różnego rodzaju klęski żywiołowe powodowane np. pożarem, uderzeniem pioruna itp. Uważano, iż te wszystkie nieszczęścia inspirowane są przez ludzkie upiory, co rodziło oczywisty strach przed nimi.

[ibimage==14967==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Jak dotąd Celakovice to prawdopodobnie jedyne znane miejsce pochówku przeznaczone wyłącznie dla osób, uważanych za "wampiry" w Europie Środkowej i Wschodniej. Zagadnienie, czy wampiryzm to anachroniczna przeszłość, czy zjawisko kwalifikujące się do normalności, czy po prostu zboczenie, należy ocenić we własnym zakresie. W 2012 w sieci znaleźć można stale wiele stron, porad i artykułów związanych z tą tematyką.

 

 

Źródła:
http://www.muzeum-celakovice.com/index.php?id=133
http://blood-luna.org/vpage/1705

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zarejestrowany

Dzisiaj w kolejnym odcinku

Dzisiaj w kolejnym odcinku tajemnic cywilizacji ludzi na planecie Ziemia, przedstawiam dwa zdjęcia. Pierwsze jest stare, z czasów gdy te wielkie "figury" "faraonów" były uszkodzone i ujawniały swoją konstrukcję ! A twierdzenia dzisiejszych "archeologów" iż są to rzezby są "śmieszne". Twierdzenia te to kolejne manipulacje i zniekształcenia naszej historii, histrori rasy ludzkiej na tej planecie ! Dziury w tych "figurach" wskazują iż byłe te figury puste częściowo lub w większej części, co by zmieniało zasadniczo spojrzenie na "dokonania" budowniczych ! Zmienia też spojrzenie na obecną "archeologię" i na tych którzy manipulują naszą historią ludzkości, twierdząc iż pochodzimy od małpy a wcześniejsze cywilizacje powstały same z siebie, zaczynając od kamienie łupanego co jest oczywistym fałszem w świetle ukrywanych dowodów archeologicznych jak i badań niezaleznych naukowców z różnych dziedzin nauki ! Obecne "władze" archeologiczne wszystko zamurowują i zamurowały, "zamurowują" także niezależne myslenie. To nie były rzezby w litej skale ale konstrukcje, prawdopodobnie przymocowane do skały, lub jakoś częściowo rzezbione a częściowo wybudowane ! Kolejna tajemnica do tajemnicy pochodzenia cywilizacji.
 
Zdjęcie pierwsze z pustymi przestrzeniami wewnątrz figur
[ibimage==14976==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
 
i dzisiejszy wygląd po dokonanych zniszczeniach oryginałow przez tzw: "rekonstuktorów"
[ibimage==14984==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika gash

Bardzo dobra uwaga :) Ciekawe

Bardzo dobra uwaga Smile Ciekawe jak kolega wytłumaczy fakt iż w jedenj, zniszczonej do połowy figórze nie widać jakoś żadnych elementów konstrukcyjnych Wink Odpowiedź jest tylko jedna. Kolega jest oświeconym, który nie ma co robić i tworzy bajki... niestety jak widać jest wielu, którzy myślą tak jak on. Możliwe, że prostym i niewykształconym społeczeństwem łatwiej się rządzi, kto wie?

Portret użytkownika Rasta4Peace

W obecnym świecie żyje

W obecnym świecie żyje mnóstwo istot "wampiropodobnych", tylko w opowiadaniach, filmach itd pokazano nam typowy wygląd "wampira" i jego zachowania, tak naprawde wygląda to wszystko troche inaczej. Całe światowe elity to w gruncie rzeczy jedna rodzina, jeden ród krwi który ma swoje plany. Czy Angielskie władze, czy Amerykańskie czy wielu wielu innych krajów czy nawet czołowe gwiazdy, wszyscy są spokrewnieni WSZYSCY. Nie ma czegoś takiego że ktoś z ulicy przyjdzie i zostanie gwiazdą równą madonnie lub przywódcą równym obamie. Oni byli do tego szykowani od dzieciństwa, ich rodowody są jednoznaczne.
Niestety dla nich ich geny jak i dusze zaczynają już znikać z tej planety jak i rzeczywistości. Polecam Davida Icke, chłopina bardzo dużo odkrył o nich przez ostatnie 20 lat, ma taki immunitet ze nie mogą mu zrobic nic bo dziesiątki tysięcy by ruszyło z protestami.
Pozdrawiam

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika Zenek

Wampiry to ASUROWIE znani

Wampiry to ASUROWIE znani legend z całego swiata. I to te stwory stoją za mojrzeszem i jego natchnieniem do spisania tory czy późniejszego wymyślenia (wynalezienia) na podstawie starszych legend katolicyzmu czy islamu - dwu wojowniczych łapsk judaizmu. Tak to są te wasze ANIOŁY jakie czasem do was w nocy przychodzą jak za bardzo się oddajecie wierze.
 
 
Opowieści osób jakie przeżyły nazistowskie zabawy medyczne w kompleksie Riese w Górach Sowich także czasem mówią o spotkaniach z tymi bogami semitów.

Portret użytkownika dąb

Zenek , chłopie , lepiej się

Zenek , chłopie , lepiej się zacznij leczyć , albo lepiej modlić bo raczej wyglądasz na opętanego przez złego , który tak nienawidzi Kościoł, że wszelkimi sposobami z nim walczy. Zastanów sie , jeżeli wg. ciebie Asurowie kazali spisać Mojrzeszowi Torę no i X przykazań to co w treści Tory a przede wszystkim dziesięciu przykazań jest złego : żeby nie zabijać i nie kraść i mieć szacunek dla innych to jest złe? Skoro tak ciebie to  wkurza to znaczy , że stoisz po przeciwnej stronie Dobra i jesteś sługą szatana. Wg ciebie okazuje się , że wampiry są dobre i niosą pokój dla całego świata.

Portret użytkownika edmund

Baca, Twój wpis

Baca, Twój wpis wyleciał? 
 
z drugiej strony warto jednak wiedzieć, że "wampir" jest pokrewny znaczeniowo (właściwie tożsamy) do "empir" czyli władca.
może więc wszyscy Władcy Świata są ...wampirami?
to by ładnie wyjaśniało dlaczego światło słońca im tak szkodzi....
 
PS
powyższe jest wyłącznie dla rozumiejących te sprawy. reszta niech sie nie wysila.
 
 
 

Strony

Skomentuj