Co skrywa tajemnicza meksykańska Strefa Ciszy?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jedna z meksykańskich pustyń już jakiś czas temu zyskała sławę wśród badaczy zjawisk paranormalnych. Jest to tak zwana Strefa Ciszy, czyli Zona del Silencio. Miejsce to obfituje w liczne anomalie i bez dużej przesady można je nazwać pustynnym "trójkątem bermudzkim".

<--break->

 

Strefa Ciszy znajduje się na styku trzech meksykańskich stanów, Durango, Chihuahua i Coahuila. Najbliższe miasto w okolicy znajduje się aż 400 km dalej i jest to amerykańskie El Paso w stanie Teksas. Poza pustynią prawie nic tam nie ma. Licznych badaczy i poszukiwaczy przygód ściągają tam przede wszystkim pogłoski o rozmaitego rodzaju anomaliach magnetycznych i radiowych rejestrowanych w tej okolicy.

IB Image

Nikt nie wie co takiego się tam dzieje, a obszar ten nadal pozostaje tajemniczy. Nawet naukowcy zwracają uwagę na to miejsce sugerując, że bardzo często dochodzi tam do upadku meteorytów. Faktem jest, że w podaniach historycznych wspomina się o "gorących kamieniach" spadających z nieba.

 

Poważne badania dziwactw tej pustyni rozpoczęto dopiero w latach trzydziestych ubiegłego wieku. To wtedy właśnie dziwne zachowanie fal radiowych nad tym obszarem zauważyli meksykańscy piloci. Wszyscy twierdzili zgodnie, że przelatując nad tym obszarem od pewnego momentu nie są w stanie korzystać z pokładowego radia.

IB Image

Potem zrobiło się jeszcze dziwniej. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy Amerykanie testowali rakiety balistyczne, z dziwną regularnością zbaczały one z nadanego kursu i rozbijały się we wspomnianej Strefie Ciszy. W końcu wysłano tam amerykańską wyprawę naukową, która potwierdziła anomalie magnetyczne. Ustalono, że miejsce znane obecnie jako Zona del Silencio było kiedyś dnem oceanu, który wysechł, ale pozostały jakieś siły przytłaczające wszelką komunikację radiową.

 

W dzikim zakątku wielokrotnie widziano dziwne światła oraz kształty istot przypominających humanoidy. Strefa ciszy słynie również z występowania dziwnych mutacji miejscowej flory i fauny. Meksykańscy eksperci prowadzili tam badania, ale nie wykryto żadnego znanego ludzkości rodzaju promieniowania, które mogłoby za to odpowiadać Wśród dziwnych okazów zwierząt żyjących tam wart wymienienia jest ogromny żółw ziemny, który uważany jest za największy na świecie a na dodatek ma on przeważnie żółte oczy, co jest dodatkowo dziwne.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie będę się rozpisywł choć

Nie będę się rozpisywł choć mam dużą wiedzę na ten temat,ze względu na to bleblające towarzystwo.Strefami ciszy nazywa się obszar w kontinuum gdzie rzeczywistość pozostawiona jest warstwie martwej.Na jej granicy następuje zanik fal radiowych bo rozchodza sie one we wlaściwej warstwie rzeczywistości czyli na granicy strefy lub sektora wnikają pod lub nad warstwę w której jest pozostawiona materia kontinuum.Nieraz taka strefa to wąski pas około 1 km gdzie można zobaczyć tzw.ciche pioruny.Po prostu fale akustyczne znikają na granicy strefy rozchodząc się w tej warstwie w której powstały.

Portret użytkownika El Koto

9 stron jałowej dyskusji o

9 stron jałowej dyskusji o polu widzenia ISS z pasjonatem w roli gównej + 2 wpisy o oczach żółwia + jakieś pawie juhy - ale na temat strefy ciszy ''cicho się zrobiło w izbie dookoła'' ... i o co kaman wam mądrale się rozchodzi ? Fazujecie ? To mają być te wpisy na temat ?
Też nic nie napisze o tym miejscu choć coś nie-coś wiem.
PS
Jak wieść gminna niesie, żółte oczy sygnalizują stworzenia które widzą ''demony''

Portret użytkownika pasjonat

Biorac pod uwage ze ksiezyc

Biorac pod uwage ze ksiezyc to 380 tys km od ziemi a stacja zaledwie 400 km to ksiezyc moze byc rownie dobrze 2 cm za kadrem z lewej strony albo zupelnie z 30 cm (miara wzgledem monitora) (Zwróć uwage z ktorej strony w ktora mijaja kontynenty i wez pod uwage ze stacja frunie wzgledem obrotu ziemi ( inna perspektywa )
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

  Akurat odchyleń na tym

 
Akurat odchyleń na tym portalu wystarczy... skoro stacja leci od poludnia do polnocy nad afryka a obserwujacy patrzy ze stacji to ksiezyc ma prawo pojawic sie w kadrze ? Czy myslenie naprawde az takie trudne ?
 
Zaraz ktos zapyta gdzie artefakty widziane kolo slonca.. i tak w kolko.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika MARGO

"...Wśród dziwnych okazów

"...Wśród dziwnych okazów zwierząt żyjących tam wart wymienienia jest ogromny żółw ziemny, który uważany jest za największy na świecie a na dodatek ma on przeważnie żółte oczy, co jest dodatkowo dziwne."
______________________
Kochany Adminku, chyba fakt, że żółw ma żółe oczka,  nie jest bardziej dziwny od tego, że kot ma oczka np. zielone...  [ibimage==17221==Oryginalny==Oryginalny==self==null]
Po Zdrówka łączę...
[ibimage==18485==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika A.C.

Z ISS w ogóle niewiele widać.

Z ISS w ogóle niewiele widać. Dlaczego nie ma kanału live z przekazem widoku na naszą piękną Ziemię, non stop 24 na dobę.Taki kanał biłby rekordy oglądalności, lub np.takiego widoku z którejś z satelit tak aby było widać całą kulę.

Strony

Skomentuj