Co skrywa tajemnicza meksykańska Strefa Ciszy?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jedna z meksykańskich pustyń już jakiś czas temu zyskała sławę wśród badaczy zjawisk paranormalnych. Jest to tak zwana Strefa Ciszy, czyli Zona del Silencio. Miejsce to obfituje w liczne anomalie i bez dużej przesady można je nazwać pustynnym "trójkątem bermudzkim".

<--break->

 

Strefa Ciszy znajduje się na styku trzech meksykańskich stanów, Durango, Chihuahua i Coahuila. Najbliższe miasto w okolicy znajduje się aż 400 km dalej i jest to amerykańskie El Paso w stanie Teksas. Poza pustynią prawie nic tam nie ma. Licznych badaczy i poszukiwaczy przygód ściągają tam przede wszystkim pogłoski o rozmaitego rodzaju anomaliach magnetycznych i radiowych rejestrowanych w tej okolicy.

IB Image

Nikt nie wie co takiego się tam dzieje, a obszar ten nadal pozostaje tajemniczy. Nawet naukowcy zwracają uwagę na to miejsce sugerując, że bardzo często dochodzi tam do upadku meteorytów. Faktem jest, że w podaniach historycznych wspomina się o "gorących kamieniach" spadających z nieba.

 

Poważne badania dziwactw tej pustyni rozpoczęto dopiero w latach trzydziestych ubiegłego wieku. To wtedy właśnie dziwne zachowanie fal radiowych nad tym obszarem zauważyli meksykańscy piloci. Wszyscy twierdzili zgodnie, że przelatując nad tym obszarem od pewnego momentu nie są w stanie korzystać z pokładowego radia.

IB Image

Potem zrobiło się jeszcze dziwniej. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy Amerykanie testowali rakiety balistyczne, z dziwną regularnością zbaczały one z nadanego kursu i rozbijały się we wspomnianej Strefie Ciszy. W końcu wysłano tam amerykańską wyprawę naukową, która potwierdziła anomalie magnetyczne. Ustalono, że miejsce znane obecnie jako Zona del Silencio było kiedyś dnem oceanu, który wysechł, ale pozostały jakieś siły przytłaczające wszelką komunikację radiową.

 

W dzikim zakątku wielokrotnie widziano dziwne światła oraz kształty istot przypominających humanoidy. Strefa ciszy słynie również z występowania dziwnych mutacji miejscowej flory i fauny. Meksykańscy eksperci prowadzili tam badania, ale nie wykryto żadnego znanego ludzkości rodzaju promieniowania, które mogłoby za to odpowiadać Wśród dziwnych okazów zwierząt żyjących tam wart wymienienia jest ogromny żółw ziemny, który uważany jest za największy na świecie a na dodatek ma on przeważnie żółte oczy, co jest dodatkowo dziwne.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie będę się rozpisywł choć

Nie będę się rozpisywł choć mam dużą wiedzę na ten temat,ze względu na to bleblające towarzystwo.Strefami ciszy nazywa się obszar w kontinuum gdzie rzeczywistość pozostawiona jest warstwie martwej.Na jej granicy następuje zanik fal radiowych bo rozchodza sie one we wlaściwej warstwie rzeczywistości czyli na granicy strefy lub sektora wnikają pod lub nad warstwę w której jest pozostawiona materia kontinuum.Nieraz taka strefa to wąski pas około 1 km gdzie można zobaczyć tzw.ciche pioruny.Po prostu fale akustyczne znikają na granicy strefy rozchodząc się w tej warstwie w której powstały.

Portret użytkownika El Koto

9 stron jałowej dyskusji o

9 stron jałowej dyskusji o polu widzenia ISS z pasjonatem w roli gównej + 2 wpisy o oczach żółwia + jakieś pawie juhy - ale na temat strefy ciszy ''cicho się zrobiło w izbie dookoła'' ... i o co kaman wam mądrale się rozchodzi ? Fazujecie ? To mają być te wpisy na temat ?
Też nic nie napisze o tym miejscu choć coś nie-coś wiem.
PS
Jak wieść gminna niesie, żółte oczy sygnalizują stworzenia które widzą ''demony''

Portret użytkownika pasjonat

Biorac pod uwage ze ksiezyc

Biorac pod uwage ze ksiezyc to 380 tys km od ziemi a stacja zaledwie 400 km to ksiezyc moze byc rownie dobrze 2 cm za kadrem z lewej strony albo zupelnie z 30 cm (miara wzgledem monitora) (Zwróć uwage z ktorej strony w ktora mijaja kontynenty i wez pod uwage ze stacja frunie wzgledem obrotu ziemi ( inna perspektywa )
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

  Akurat odchyleń na tym

 
Akurat odchyleń na tym portalu wystarczy... skoro stacja leci od poludnia do polnocy nad afryka a obserwujacy patrzy ze stacji to ksiezyc ma prawo pojawic sie w kadrze ? Czy myslenie naprawde az takie trudne ?
 
Zaraz ktos zapyta gdzie artefakty widziane kolo slonca.. i tak w kolko.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika MARGO

"...Wśród dziwnych okazów

"...Wśród dziwnych okazów zwierząt żyjących tam wart wymienienia jest ogromny żółw ziemny, który uważany jest za największy na świecie a na dodatek ma on przeważnie żółte oczy, co jest dodatkowo dziwne."
______________________
Kochany Adminku, chyba fakt, że żółw ma żółe oczka,  nie jest bardziej dziwny od tego, że kot ma oczka np. zielone... 
Po Zdrówka łączę...

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika A.C.

Z ISS w ogóle niewiele widać.

Z ISS w ogóle niewiele widać. Dlaczego nie ma kanału live z przekazem widoku na naszą piękną Ziemię, non stop 24 na dobę.Taki kanał biłby rekordy oglądalności, lub np.takiego widoku z którejś z satelit tak aby było widać całą kulę.

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika b@ron

to kolejny dowód na to, jak

to kolejny dowód na to, jak mało wiemy o ziemi...większość z naukowych teori, opiera się tylko i wyłącznie na przypuszczeniach...skąd się bierze pole magnetyczne ziemi i co powoduje jego zakłócenia? ...w sumie nie wiemy, nikt nie zbadał dokładnie co ziemia ma w środku...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Promień

Właśnie. Żyjemy na planecie,

Właśnie. Żyjemy na planecie, której nie znamy. Wiele jest anomali i dzinych artefaktów. Ale może nasza cywilizacja nie jest jeszcze na takim poziomie aby się za to zabrać. Wygląda na to, że jesteśmy kontrolowani. Jakaś inna albo inne cywilizacje zostaawiły tu swoje pamiątki i nie pozwalają ich tknąć.

Portret użytkownika biedulka

Wewnątrz ziemi tętni

Wewnątrz ziemi tętni wysokorozwinięte życie naszych stworzycieli. Od czasu do czasu wylatują na zewnątrz i sprawdzają czy jest juz gotowa ochronna kopuła nad ziemią aby mogli wyjśc i zamieszkać na zewnątrz ziemi. Kopułę utworzy dwutlenek wegla z domieszkami m.in. baru, strontu, alunminium, wiążąc nanocząsteczki wody. Póki co wewnatrz ziemi z znajdującej się tam wody odzyskują tlen utrzymując go na poziomie około 35 %. Wodór wraz z innymi składnikami tworzy siarkowodór wyrzucany wulkanami na zewnątrz ziemi. Więc już wiesz dlaczego diabły pachną siarką:)

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Oj baron znowu te twoje

Oj baron znowu te twoje śmieszne wywody. To że czgoś nie rozumiesz nie oznacza że nie zostało zbadane. To co Ziemia ma w środku w przez ostatnie 40 lat zostrało bardzo dokładnie przebadane i już nie jest to tajemnicą.
Ps poczytaj na temat wierceń w tej strefie ciszy.

Portret użytkownika łuki

przewertowałem internet i

przewertowałem internet i nigdzie nie znalazłem, zeby "to co Ziemia ma w środku" było bardzo dokładnie przebadane. Mam nadzieję,ze nie mówisz o 10 czy 15 km, ale przynajmniej 100. Jak mozesz wrzucić link o tych dokładnych badaniach, to poproszę i z góry dziękuję.

Portret użytkownika pasjonat

Problem w tym ze zibi, aron

Problem w tym ze zibi, aron albo baron nie przepisza ksiazki stricte nakowej. Za to powiela glupoty z wikipedii i innych portali. To jest wlasnie bolaczka XXI wieku wszech powielona głupota, Wy sie tu bronicie przed ch.. wie kim a nie widzicie jak debile mieszaja Wam w glowach. Pamiętajcie ze wiedza im starsza tym bardziej prawdziwa, spojrz rynek lekow czy tworzyw sztucznych, albo budownictwa.
Sorry mozecie dac minusy ale prawda jest ogolnie znana, za sprawa obecnego tu bacy ktory bije glupote grubym kijem, co wielu z Was boli...

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Kilkoma metodami bada się

Kilkoma metodami bada się wnętrze Ziemi, kiedyś rozpoczęto od szacowania ciężaru aby uzyskać jakaa taką wiedzę, następnie w miarę rozwoju techniki zaczęto prowadzić badania sejsmiczne(szybkośći załąmania pozwoliły ustalić skład), analiza chem. skał, kończąc (póki co) na analizie prędkości oraz ilosci "wyłapywanych cząstek" takich jak np. neutrina czy fermiony oraz fal (nie pamiętach elektryczne czy magnetyczne..... nie chce mi się szykać).
W tamtym roku tez czytałem, że badając pole magnetyczne dokładniej pomierzono dokładniej w jądrze wew. ilość krzemu i żelazu, krzem był niedoszacowany o 2%.

Portret użytkownika łuki

Sądzę jednak,ze żeby zrobić

Sądzę jednak,ze żeby zrobić bardzo dokładne , podkreślam bardzo (sam takiego zwrotu użyłeś) badania wnętrza Ziemi, należało by zrobić odwierty w głab ziemi, niestety nauka nie raz się pomyliła na takich analizach, a odwiertów w głab jak dotad nie przeprowadzono ( najgłębiej zdaje się było 15 km) wiec nie może być mowy o bardzo dokładnych badaniach tego co Ziemia ma w srodku. A tak a propos czytałeś może ksiązkę Juliusza Verne’a  "Podróż do wnętrza Ziemi" ? Były tam fantastyczne teorie o  istnieniu drugiego, podziemnego świata, a teraz jego inne ksiązki "kapitan Nemo" i "Tajemnicza wyspa" opisy wymyślonych przez autora niesamowitych jak na tamte czasy urzadzeń technicznych maja dzisiejsze odpowiedniki jak, zaawansowana łódź podwodna, telefon bezprzewodowy, komputer, statek kosmiczny, pisze to żartem ale wiele z fkcji stało się realem Smile Wnętrza Ziemi tak namacalnie nikt nie zbadał, a J. Verne jak się okazało był lepszym wizjonerem niż Nostradamus, więc puki nie zbadano, nic nie wiadomo Smile Pzdr.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Z pewnością pobranie próbek

Z pewnością pobranie próbek było by najlepszym z możliwych sposobów na zbadanie ale ciśnienie temperatura...... nie pozwolą. Badanie jakie przeprowadzono są dokładne nawet bardzo, a czy FE bedzie 1 procent mniej czy więcej to banał w porównaniu z tym że niektórzy wierzą że Ziemia jest pusta. 
Pozatym by złożyć złamaną ręke nie kroi się jej tylko robi zdjęcie. Wystarczy? wystarczy

Portret użytkownika ARSEN

@Juszka- Jak można

@Juszka- Jak można przeprowadzić dokładne badania nawet bardzo, jeżeli wszystkie dane o jądrze Ziemi są powszechnie przyjętymi poglądami, a więc jest to hipoteza, a jak wszystkim inteligentnym osobnikom wiadomo HIPOTEZA TO NIE DOWÓD !!! TO TYLKO HIPOTEZA !!!

Portret użytkownika pasjonat

Hipoteza jest podparta dośc

Hipoteza jest podparta dośc wnikliwymi badaniami, a co za tym idzie wnioskami ktore z tych badań płyną. Calość spina skomplikowany aparat matematyczny dotyczący pól wektorowych i skalarnych jakie generuje nasza planeta
-rotacja
-dywergencja
-gradient
-laplasjan
Poznanie i okreslenie tych wielkości pozwoliło między innymi na przesyłanie fal o bardzo krótkiej długości a także na rozwój telefonii komórkowej co chyba wczerpuje temat prawdziwości pewnych hipotez.
 
Znamy średnią gęstość jądra ziemi znajac takze rozmiary ziemi wiemy jakie substancje pasuja do wypełnienia planety. Hipotetyczna zostaje w zasadzie tylko gestosc jadra bo reszta potrzebnych stalych jest znana i policzona bardzo dokładnie.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

Czytaj ze zrozumieniem,

Czytaj ze zrozumieniem, hipoteza ma wiele dowodow na swoja prawidlowosc, dlatego jest tzw podwaliną nauki, mimo ze to nadal hipoteza, bo w nauce jak ktos pisal chodzi o dostanie sie do "jadra i pobranie z niego probki" co wiemy ze jest niemozliwe. Stad hipotetycznie mozna zalozyc ze jest to prawda dopoki ktos nie oglosi innej rownie sprawdzonej teorii. To jest sylogika, procesow fizyczno chemicznych, ktora jest podwalina matematyki okreslajacej jej prawidlowosc ( dogmaty matematyczne)
Dziwne ze o dywergencji sie nie wypowiedziales , rotacji i zwiazku tych wartosci z polem magnetycznym.
Skad wiadomo ze rozblysk gamma wejdzie w reakcje analizy z ozonem z atmosfery ?
 
Kazdy gada ze cos sie przed nami chce ukryc. Tusk wydymal nas na kase z ofe, vat, becikowe 100 innych gowien. Cos z tym zrobiliscie ? Jakim ludzkosc jest zagrozeniem dla rzadow dysponujacych technologia kosmiczna ? Czy serio myslicie ze USA sie boi cos ujawnic ? AHHAHAH naiwniacy.
 
Jaka jest dla Ciebie roznica powiedz, prosze, czy Ziemia ma w wykladniku 24 czy 28 ? w indeksie masy
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika ARSEN

cyt."Cos z tym zrobiliscie?"

cyt."Cos z tym zrobiliscie?" a co ty z tym zrobiłeś? Typowe dla mądrali wziąć dupe w troki i ogladać się na innych. Nie znasz mnie kolego i nie masz zielonego pojęcia, czy ja coś z tym robię. Zadając takie pytanie innym najpierw zadaj je sobie,  Takich krzykaczy jak ty ogladających się ciągle na innych mam po dziurki w nosie, więc jak masz krzyczeć zza winkla, to lepiej dalej sieć cicho!

Portret użytkownika pasjonat

wiesz jedyne sieci jakie znam

wiesz jedyne sieci jakie znam to MAN i WAN oraz WLAN i neuronowe oraz sredniego i wysokiego napiecia
ale mozliwe ze "sieć cicho" dała ci chociaz darmowe sms.
"wziać dupe w troki i ogladac sie na innych"
???
a coz to za konstrukcja zdaniowa ? nie uzywaj facet pojec których nie rozumiesz
Pfffff
zapomniałeś tupnąc nóżką ....

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika ARSEN

Ok. mój błąd, każdemu się

Ok. mój błąd, każdemu się przytrafi, miało być "siedź".
cyt."Tusk wydymal nas na kase z ofe, vat, becikowe 100 innych gowien. Cos z tym zrobiliscie" napisałeś Tusk wydymał nas, czyli ciebie również, więc moje pytanie nadal jest aktualne, co ty z tym zrobiłeś? Nic? Więc tak jak myślałem, tchórze krzyczą najgłośniej i z ukrycia.

ps. Skoro już tak bardzo zwracasz uwagę na poprawną pisownię, to proszę stosować interpunkcję, to również ma ważne znaczenie w pisowni. Więc oprócz tego, że krzyczysz za winkla, to jeszcze krytykujesz innych będąc ślepy na swoje ułomności. Bywaj chłoptasiu, krzycz dalej, ty z kolei możesz tupać obydwiema nóżkami, ba, możesz nawet tarzać się po ziemi, masz moje przyzwolenie ! Blum 3

Portret użytkownika Homo Galacticus

@pasjonat ehehe... "podparta

@pasjonat ehehe... "podparta dośc wnikliwymi badaniami"??? a co to znaczy? "dość" i "wnikliwymi" ? czy to "jakiś" konkret? podeprzeć to se możesz kijkiem groszek... W związku z tym: Jaki może być błąd w obliczeniach? I jaki został przyjęty do obliczeń, które zaprezentowałeś, bo nigdzie o tym nie było napisane tym bardziej, że przyjmujesz wartości średnie? Dalej, czy jądro może być malutkie o olbrzymiej gęstości? Czy musi być masywne i o dużej gęstości? Wydaje mi się, że pożyteczne by było najsamprzód Cię zdzielić, zanim coś napiszesz, może byś się zdumiał, a przeto do wypisywania bzdur stałbyś się nieskory, a może i do myślenia bardziej skłonny.
pozdrawiam Wink

zapraszam na homogalacticus.pl

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Homo gacośtam jądro Ziemi

Homo gacośtam jądro Ziemi wiemy jaką ma wielkość i to jest zbadane bardzo dokładnie, bo błąd pomiaru nie przekracza 15km. Gdybyś myslał i potrafił korzystać ze skarbnicy wiedzy jaką jest internet to nie zadawał byś bezmyślnie durnych pytań.
 

Portret użytkownika Homo Galacticus

@ Juszka1980GL ROTFL

@ Juszka1980GL ROTFL Wink przeczytaj co sam napisałeś "bardzo dokładnie" i "15 kilometrów" i weź się stuknij w czółko jak bardzo dokładnie to jest??? koń by się uśmiał z taką dokładnością! hehe

zapraszam na homogalacticus.pl

Portret użytkownika pasjonat

na tyle wniklywymi ze sie w

na tyle wniklywymi ze sie w twojej makowce nie mieszcza - objetosc kuli jaka to wartosc srednia ?
bład zawsze wynika z obliczen a nie jest brany w nich pod uwage. bład wzgledny masz 3% a bezwzgledny 1%
sam sobie odpowiedz na swoje pytanie odnosnie jadra o roznych gestosciach i zaleznosci objetosci. o tym mowi wlasnie pole i jego skladowe.
 
Poczytaj o wazeniu 1 m3 ziemi dawno temu i usrednieniu bledu - ktory zawsze wynosi tyle samo jak w sztuczce z kartami gdzie gosc z tv wie jaka karte wybrales.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Homo Galacticus

@pasjonat w mojej makówce

@pasjonat w mojej makówce mieści się to co ma dla mnie sens... pewnie w twojej też... nie musi to być to samo przecież... ja tam jądra nie widziałem i nie ważyłem... wzorów na obliczenie gęstości i wielkości jądra nie wymyśliłem i nie używałem... dla mnie szczerze pisząc mają średnie znaczenie... zdaję sobie sprawę, jak bardzo rzeczywistość różni się od teorii... i ile jeszcze przed nauką do odkrycia... i jak często dogmaty naukowe są obalane... historia pokazuje to aż nadto wyraźnie...

zapraszam na homogalacticus.pl

Portret użytkownika pasjonat

Ja tez sobie nie dam reki

Ja tez sobie nie dam reki uciac za wiele tez naukowych, ale nie ograniczajmy sie do pisania ze cos jest nieprawda czy tylko domyslem, skoro sami nie mozemy podac innych prawdopodobnych procesow rzadzacych powstawaniem czegos. Prawada moim zdaniem taka ze poza checia dociekania skazani jestesmy na to co nam zaserwuja naukowcy. Ciezko bedzie to zmienic zwlaszcza ze na tym portalu panuje podobna zaleznosc co na Ukrainie. Najwieksza babka krzyknie cos i zaraz reszta krzyczy to samo za nia - droga do nikad.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj