Co takiego kryje się za tajemnicą Monumentów Yonaguni?

Kategorie: 

Źródło: Vincent Lou

Eksperci z Uniwersytetu w Ryukyu, sądzą że tajemnicze podwodne struktury odnalezione u wybrzeży Japonii mogły powstać do 8000 pne. Jeden z badaczy zajmujących się tym odkryciem, profesor Masaaki Kimura sugeruje, że są zostały one wykonane przez ludzi i że są one dowodem na istnienie starożytnej cywilizacji, która zniknęła na dnie oceanu.

 

Tajemnicze Monumenty Yonaguni wymykają się logicznym wyjaśnieniom już od 1985 roku od momentu ich odnalezienia przez przepływającego w okolicy nurka. Nikt nie jest pewien, skąd wzięły się te dziwne formacje i ogromne płyty skalne z wyraźnymi śladami obróbki mechanicznej. Teorie jak zwykle wahają się od starożytnych cywilizacji i obcych po niesamowity ciąg przypadków przez który te naturalne formacje jedynie przypominają dzieło ludzi. Niektórzy badacze i historycy uważają, że struktury w Yonaguni mogą stanowić pozostałość po mitycznym kontynencie Mu, który zgodnie z legendami miał znajdować się między Australią a Indiami.

Powodem, dla którego niektórzy archeolodzy i geolodzy pozostają sceptyczni względem pochodzenia podwodnego kompleksu jest to, że większość formacji w Yonaguni jest złączona z resztą skał tworząc jedną zwartą konstrukcję. Dlatego sugerują, że jest to dość nietypowa, ale jednak naturalna formacja skalna. Oczywiście wszystko zależy od interepretacji faktów. Według wielu nurków i naukowców, jednym z najlepszych przykładów świadczących o wpływie ludzi na ten kompleks są ewidentne tarasy i schody które na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak formacja naturalna. Z drugiej strony, jeśli sie uprzeć to nawet niebywale płaskie bloki z bardzo ostrymi narożnikami, które też da sie tam znaleźć, można uznać za formację naturalną.

 

Wspomniany wcześniej profesor Masaaki Kimura, geolog morski z Uniwersytetu Ryukyu w Okinawie spędził kilka lat studiując kompleks Yonaguni. Kimura sugeruje, że są to pomniki wykonane przez człowieka i że są one dowodem na istnienie starożytnej cywilizacji, która zniknęła na dnie oceanu. Tutaj pojawia się zresztą najbardziej kompromisowa ze wszystkich teorii zgodnie z którą same skały uformowały się w sposób naturalny, ale zostały zmodyfikowane w pewnym momencie w historii przez jakąś bliżej nieokreśloną starożytną cywilizację.

Oczywiście to znalezisko wymaga jeszcze wielu lat badań. Fakt że znajduje się pod wodą nie pomaga zresztą w jego eksploracji, a wszelkie dowody jakie mogłoby świadczyć o jego dawnych mieszkańcach, najprawdopodobniej już dawno rozpadły się w pył. Jak widać, naukowcy nawet po ponad 20 latach badań nie tracą wiary w poznanie prawdy o tym kompleksie i powinniśmy chyba zrobić tak samo. Niezależnie czy uważamy że zbudowali go starożytni ludzie, kosmici czy dość osobliwe ruchy górotwórcze.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Polak

Pseudo naukowe brednie skąd

Pseudo naukowe brednie skąd niby te profesorki wiedzą, że te budowle powstały około 8000 pne. jestem pewny, że żaden z tych profesorków nie umnie żałozyć skafandra, a co dopiero tam nurkować.

W ogóle patrząc na to jak duże są te struktury to mieszkali tam jacyś giganci.

Skomentuj