Co takiego kryje się za tajemnicą Monumentów Yonaguni?

Kategorie: 

Źródło: Vincent Lou

Eksperci z Uniwersytetu w Ryukyu, sądzą że tajemnicze podwodne struktury odnalezione u wybrzeży Japonii mogły powstać do 8000 pne. Jeden z badaczy zajmujących się tym odkryciem, profesor Masaaki Kimura sugeruje, że są zostały one wykonane przez ludzi i że są one dowodem na istnienie starożytnej cywilizacji, która zniknęła na dnie oceanu.

 

Tajemnicze Monumenty Yonaguni wymykają się logicznym wyjaśnieniom już od 1985 roku od momentu ich odnalezienia przez przepływającego w okolicy nurka. Nikt nie jest pewien, skąd wzięły się te dziwne formacje i ogromne płyty skalne z wyraźnymi śladami obróbki mechanicznej. Teorie jak zwykle wahają się od starożytnych cywilizacji i obcych po niesamowity ciąg przypadków przez który te naturalne formacje jedynie przypominają dzieło ludzi. Niektórzy badacze i historycy uważają, że struktury w Yonaguni mogą stanowić pozostałość po mitycznym kontynencie Mu, który zgodnie z legendami miał znajdować się między Australią a Indiami.

Powodem, dla którego niektórzy archeolodzy i geolodzy pozostają sceptyczni względem pochodzenia podwodnego kompleksu jest to, że większość formacji w Yonaguni jest złączona z resztą skał tworząc jedną zwartą konstrukcję. Dlatego sugerują, że jest to dość nietypowa, ale jednak naturalna formacja skalna. Oczywiście wszystko zależy od interepretacji faktów. Według wielu nurków i naukowców, jednym z najlepszych przykładów świadczących o wpływie ludzi na ten kompleks są ewidentne tarasy i schody które na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak formacja naturalna. Z drugiej strony, jeśli sie uprzeć to nawet niebywale płaskie bloki z bardzo ostrymi narożnikami, które też da sie tam znaleźć, można uznać za formację naturalną.

 

Wspomniany wcześniej profesor Masaaki Kimura, geolog morski z Uniwersytetu Ryukyu w Okinawie spędził kilka lat studiując kompleks Yonaguni. Kimura sugeruje, że są to pomniki wykonane przez człowieka i że są one dowodem na istnienie starożytnej cywilizacji, która zniknęła na dnie oceanu. Tutaj pojawia się zresztą najbardziej kompromisowa ze wszystkich teorii zgodnie z którą same skały uformowały się w sposób naturalny, ale zostały zmodyfikowane w pewnym momencie w historii przez jakąś bliżej nieokreśloną starożytną cywilizację.

Oczywiście to znalezisko wymaga jeszcze wielu lat badań. Fakt że znajduje się pod wodą nie pomaga zresztą w jego eksploracji, a wszelkie dowody jakie mogłoby świadczyć o jego dawnych mieszkańcach, najprawdopodobniej już dawno rozpadły się w pył. Jak widać, naukowcy nawet po ponad 20 latach badań nie tracą wiary w poznanie prawdy o tym kompleksie i powinniśmy chyba zrobić tak samo. Niezależnie czy uważamy że zbudowali go starożytni ludzie, kosmici czy dość osobliwe ruchy górotwórcze.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Polak

Pseudo naukowe brednie skąd

Pseudo naukowe brednie skąd niby te profesorki wiedzą, że te budowle powstały około 8000 pne. jestem pewny, że żaden z tych profesorków nie umnie żałozyć skafandra, a co dopiero tam nurkować.

W ogóle patrząc na to jak duże są te struktury to mieszkali tam jacyś giganci.

Skomentuj