Co wiadomo o katastrofie UFO w Chinach z 1 grudnia 1994 r.

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Incydent z „latającym pociągiem” w Guiyang, jak nazywa się tą obserwację UFO, miał swój początek o 3:00 nad ranem 1 grudnia 1994 roku.  Mieszkańców i pracowników fabryki w małej wiosce obudził ryk i dziwne światło. Gdy wyszli na zewnątrz okazało się, że zakład został poważnie uszkodzony, a las został zniszczony na długości 3 kilometrów i szerokości 150-300 metrów.

 

1 grudnia 1994 roku, 18 kilometrów od stolicy chińskiej prowincji Guizhou, miasta Guiyang, znajduje się wiejska wioska i obszar znany jako Duxi Forest Farm. Mężczyzna o imieniu Chen Lianyu i jego przyjaciel jako pierwsi wrócili ze swojej nocnej wachty, zamierzając odpocząć i napić się herbaty w swojej stancji.

Po herbacie próbowali zasnąć, ale wkrótce obudził ich dźwięk pociągu towarowego, co było dziwne, ponieważ najbliższa stacja kolejowa, Dulayin, znajdowała się w znacznej odległości. Obaj nie byli sami: wszyscy mieszkańcy wioski również usłyszeli hałas i wyszli ze swoich domów, aby zobaczyć, skąd dochodzi.

 

Wkrótce potem nagle pojawiły się jaskrawoczerwone i zielone światła, tak jasne, że wydawało się, że to dzień, a także nagły podmuch wiatru i, według niektórych naocznych świadków, grad. Niektórzy naoczni świadkowie donosili nawet, że widzieli kule ognia. Kilka drewnianych domów zawaliło się lub zostało uszkodzonych. Ci, którzy nie opuścili swoich domów, aby zbadać sprawę, zgłaszali, że nie mogą otworzyć drzwi, dopóki dźwięk i światło nie zniknęły.

Gdy tylko słońce wzeszło tego ranka, wieśniacy udali się na zwiedzanie i natknęli się na obraz, który zapierał dech w piersiach. 400 hektarów lasu i drzew zostało zniszczonych: drzewa ścięte na pół, wyrwane i mocno wygięte. Co dziwne, szklarnia obok drzew pozostała nietknięta.

 

Uszkodzony został także dworzec kolejowy w Dulaing i fabryka, zawaliły się niektóre ceglane budynki, zerwane dachy, pogięte i połamane stalowe rury, a 50-tonowe wagony pociągu przesunęły się o 20 metrów. Mimo zniszczeń nikt nie został ranny, a elektryczność i komunikacja pozostały nienaruszone. Promień zniszczenia w końcu okazał się mieć kształt koła. Dwóch strażników również zostało wyrzuconych w powietrze przez nagły podmuch wiatru, ale nie zostali ranni.

Przybywający na miejsce dziennikarze i urzędnicy państwowi próbowali udokumentować i zrozumieć, co się stało. Oprócz rozległych zniszczeń zauważono również inne dziwactwa, na przykład jeden z dziennikarzy lokalnej gazety stwierdził, że zdjęcia zrobione przez niego podczas infiltracji miejsca zniszczenia lasu, nie wywołały się.

 

Aparaty były w stanie sfotografować scenę zaledwie kilka dni po incydencie. Jeśli chodzi o zniszczenia, duża liczba drzew została złamana na pewnej wysokości 1 metra, a uszkodzenia nie były ani schludne, ani równe. Miały również charakter selektywny, gdyż między lasem a stacją kolejową nie było żadnych zniszczeń.

 

Incydent stał się sensacją, prowadząc do debaty, jakie naturalne wyjaśnienie mogło być przyczyną, lub czy w ogóle było naturalne, ponieważ incydent został wymieniony jako jeden z najsłynniejszych incydentów UFO w Chinach. Przede wszystkim, według danych radarowych, w tym czasie nie było samolotów wojskowych ani cywilnych, a nawet gdyby tak było, nie dałoby to natychmiastowego wyjaśnienia.

Zdarzenia pogodowe wkrótce zostały nazwane najbardziej prawdopodobnymi podejrzanymi przez tych, którzy wierzyli, że zdarzenie miało naturalne wytłumaczenie. Pierwszą teorią była ulewa, która wyjaśniałaby niektóre relacje naocznych świadków o gradzie, zniszczeniu pozostawionym i tym, że niektórzy naoczni świadkowie nie byli w stanie otworzyć drzwi swoich domów.

Tornado również było uważane za możliwe wytłumaczenie tego fenomenu, ale według danych meteorologicznych tej nocy ani w ogóle nie zarejestrowano tornad w prowincji Guizhou, a warunki w Guiyang nie sprzyjały tornado, ale to nie znaczy, że tornado nie może powstać, oraz błyskawica i być może nawet kule ognia, które pojawiły się w tym samym czasie, co tornado, mogą również wyjaśnić pojawienie się światła.

 

Jeśli chodzi o pogodę przed i podczas incydentu, 30 listopada 1994 r. w okolicy doszło do gwałtownej burzy, której towarzyszył deszcz, błyskawice i grad. Teoria ta została zakwestionowana z następujących powodów, głównie dlatego, że wzór uszkodzenia nie mógł wystąpić w sposób naturalny. Jako alternatywne naturalne wytłumaczenie sugerowano, że przyczyną może być meteor. Chociaż meteoryt wyjaśniałby światło i hałas, nie wyjaśniałby schematu uszkodzeń i samych uszkodzeń, ponieważ cały las zostałby zrównany z ziemią.

 

Co mówią ci, którzy wierzą w teorię UFO lub inne nienaturalne zjawiska? Na podstawie wideo i zdjęć z pola zniszczenia ustalili, że UFO miało średnicę 200 metrów, a jego układ napędowy lub otaczające je pole spowodowało wszystkie zarejestrowane zniszczenia. Aby wyjaśnić rozproszone szkody, argumentowano, że zła pogoda mogła przeszkadzać mu w pracy, gdy stracił zasilanie i został zmuszony do ponownego uruchomienia elektrowni, co spowodowało szkody, a także wyjaśniało brak uszkodzeń między lasem a fabryką /stacja kolejowa. Teoria ta jest również podważana ze względu na brak śladów oparzeń i spalenizny na ziemi lub liściach.

 

Zdarzenie to było regularnie zwracane i badane, zwłaszcza w pierwszych latach XXI wieku, ale nawet urzędnicy nie podali zadowalającego wyjaśnienia incydentu, w wyniku czego przyczyna zniszczeń pozostała nieujawniona. Miejsce to zostało od tego czasu oczyszczone i usunięte wszelkie ślady zniszczenia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj