Co wiedzieli starożytni kapłani i astronomowie?

Kategorie: 

Źródło: commons.wikimedia.org

Prehistoryczni astronomowie i magowie przez dziesięciolecia zebrali zdumiewająca wiedzę o kosmosie, i zapisali ją w liczbach. Po dziś dzień naukowcy próbują rozwiązać wszystkie zagadki przeszłości, jednak bardzo szybko przekonują się, że wcale nie jest to proste zadanie. 

 

Na szczęście część pradawnej wiedzy udało się poznać i przełożyć na współczesny język. Już od ponad stu lat znana jest święta liczba Majów, która z kolei została odziedziczona po znacznie starszej cywilizacji. To właśnie na tej liczbie urywa się kalendarz Majów. Ta sama liczba 11804 zapisana inaczej znajduje się w słynnej na cały świat płaskorzeźbie Zodiaku z Dendery w Egipcie. Ma on, co najmniej sześć, siedem tysięcy lat i jest wyrytym w kamieniu przesłaniem.

 

Podobna informacja zapisana została przy użyciu tak zwanych świętych liczb, lub magicznych liczb. Odpowiada im położenie trzech wielkich piramid w Gizie, w Egipcie i równie wielkich w Teoihuacan w Meksyku. Na tej podstawie możemy wnioskować nie tylko to, że starożytni po przez budowę monumentalnych budowli, chcieli przekazać jakąś wiadomość przyszłym cywilizacjom, możemy także i może przede wszystkim wnioskować, że wiele wielkich cywilizacji, pochodzących z różnych rejonów naszej planety wywodziło się z wspólnego pnia.

 

Zatem, do czego w dużej mierze sprowadza się wiedza starożytnych magów i astronomów, co było tak ważne, że absorbowało większość prowadzonych badań? Co było tak ważne, że różne cywilizacje w pewnym momencie natrafiały na podobne zależności i powiązania, po czym za wszelką cenę próbowały je pogłębić i zrozumieć? Była to data a przynajmniej konkretny okres w historii, który miał być momentem kolejnej fali zmian, miał być wielką próbą dla ówczesnej cywilizacji.

 

Co ciekawe tego typu podejście do naszej potencjalnej przyszłości oparte na wiedzy z przeszłości jest obecnie analizowane na wielu płaszczyznach, począwszy od astrofizyki i astronomii po przez geofizykę a skończywszy na geologii i informatyce. Przy okazji prowadzonych prac badawczych z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, wielu naukowców nie może zrozumieć i pojąć skąd tak rozległą i często bardzo precyzyjną wiedzę na tematy związane z kosmosem i globalnymi procesami posiadali starożytni. Oni nie dysponowali tym, czym dysponują współcześni badacze, a mimo to na wielu płaszczyznach wiedzieli to, co my dopiero się dowiadujemy. Jest to jedna z największych zagadek starożytności.

 

Kapłani i magowie dawnych cywilizacji posiadali wiedzę o ruchach ciał niebieskich i złożonej mechanice nieba, która w wielu miejscach nadal przewyższa naszą. Ową wiedzę przejęli od tych, którzy byli przed Egiptem czy Majami. Ci pierwotni uczeni nakazali hermetycznej kaście kapłanów prowadzić ciągłe obserwacje nieba oraz co istotne, przekazywać tę wiedzę przyszłym pokoleniom. Niestety z czasem nastąpiło załamanie rozwoju cywilizacji, co również przewidzieli, dlatego najważniejsze informacje zapisano w liczbach, tak by kiedyś ktoś mógł na nowo odczytać starożytne przesłanie z przeszłości. Co ciekawe nie dokonano zapisu na dyskach czy taśmach, lecz wyryto je w kamieniu i odzwierciedlono w konkretnych budowlach, które po dziś dzień stanowią dla uczonych i badaczy zagadkę.

 

Więcej na:  http://www.tajemnice-swiata.pl/wiedzieli-starozytni-kaplanie-astronomowie/

Tajemnice Świata

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Wiemy z Wed, że tan

Wiemy z Wed, że tan najstarsza cywilizacja przybyła z gwiazdozbioru Lwa ok.150 tysięcy lat temu i część przybyszy tu pozostała, potem ich śladem przybyli kolejni z różnych układów gwiezdnych. Nasza cywilizacja jest ich spuścizną jakże niedoskonałą bo przez tysiąclecia następowały zmiany klimatu i nastepowały wędrówki ludów a to co zostało zbudowane musiało ulec zniszczeniu. Zawsze pozostawało wiedza, którą pieczołowicie zapisywano. Niestety nietrwałość materiałów nie pozwalała na zapis wieczny, więc wykorzystywano kamień co widać na całym świecie i chociażby piramidy wciąż kryją zagadkę bo już nikt dzisiaj nie wierzy w to, że są to grobowce faraonów, materiały szlachetne nie ulegające korozjii tak jak w przypadku Wed zostały spisane na złotych tabliczkach i zapewne jeszcze wiele zostanie odkryte. Jeśli wiedza ta będzie łączona z każdym odkryciem możliwe, że otrzymamy ciągłość istnienia człowieka na Ziemi i wyciągniemy wnioski na przyszłość by przetrwać w świecie, który wybrali nasi przodkowie do zamieszkania.

Skomentuj