Codex Gigas

Kategorie: 

http://www.paramythology.pl/dziwnyswiat/55-artykuly/155-codexgigas.html

Przeglądając internet szukając różnych odpowiedzi na temat wiary, dobra i zła. To w co wierzymy obecnie uznajemy za dobro, przynajmniej tak nam i wielu pokoleniom wpierano, a wszystko inne wydaje się być złem. Od nie pamiętnych czasów zabijano w imię Boga nawet tego chrześcijańskiego lub Allacha ciągle wojny , mordy ,wyśmiewania i prześladowania ludzi myślących i wierzących inaczej. A w imię szatana tak spokojnie pomyśleć nie było na świecie jeszcze żadnej wojny. 

 

Wiem, może się to wydać dziwne i śmieszne, ale na to wygląda że to co niby jest dobre okazuje się po głębszym zastanowieniu złem i na odwrót. Nawet Lucyfer dający ludziom światło czyli wiedzę został za to ukarany więc Bogowie chyba nie chcą dla ludzi dobra, wręcz przeciwnie chcą ich zniewolić i „hodować”.

 

To było dobrze powiedziane by paść „owieczki swoje” czyli stado baranów bezmyślnych utrwalanych w ciemnocie. Postaram się na dowód tego jeszcze coś dodać. Oto jeden z artykułów na który się natknąłem i zaciekawił mnie. Opowiada o pewnym tajemniczym manuskrypcie, który podobno został napisany przez mnicha w formie pokuty. Aby uniknąc zwyczajowego zamurowania mnich ów wybłagał, że w jedną dobę stworzy dzieło w którym zawrze całą wiedze ludzkości. Ten dokument to tak zwany Codex Gigas.

[ibimage==17132==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Według aktualnego stanu wiedzy dokument powstał w Czechach w benedyktyńskim klasztorze. Obecnie można go podziwiać w Sztokholmie w tamtejszej Bibliotece Narodowej. Badacze tego rękopisu stwierdzili, że z całą pewnoscia powstał za pomocą jednego rodzaju atramentu i jedną ręka o czym świadczą charakterystyczne nawyki przy pisaniu niektóych liter. Na jednej ze stron znajduje się też bardzo sugestywny rysunek diabła.

[ibimage==17134==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Prawdopodobnie dlatego właśnie legendy głosiły, że w powstanie księgi zamieszane są jakieś moce diabelskie. Zresztą gdy weźmie się pod uwagę fakt, że spisanie księgi w tamtych czasach z ozdobnymi rysunkami i inicjałami musiałoby zająć około 20 lat nawet gdyby mnich pracował 24 godziny na dobę, to historia o stworzeniu jej w jeden dzień i noc może skierowac podejrzenia o diabelskie sztuczki.

 

Jesli chodzi o treść księgi to zawiera formuły magiczne i wiedzę alchemiczną. Zaklęcia w niej ujęte przypominają egzorcyzmy. Księga stawia też nacisk na zachowanie w kondycji duszy i ciała. Codex Gigas owiany jest tajemnicą, świadkowie mówią, że w jej pobliżu można wyczuć dziwną i tajemniczą aurę.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika SAH

Naprawdę nie wiem skąd masz

Naprawdę nie wiem skąd masz taką dziwną nazwę na temat „ gwiazdy Dawida „ Wink ? . O  „Gwieździe Dawida” , „Pieczęci Salomona” ona  niema nic wspólnego ani z Dawidem ani z Salomonem nazwa tego znaku to Heksagram . Tylko w magii używa się nazwy „Pieczęć Salomona”
 
 Okazuje się stosunkowo niedawne; przed dwunastym wiekiem nie ma o nim żadnej wzmianki w literaturze żydowskiej a z cała pewnością jako godło został przyjęty dopiero w siedemnastym wieku. Naprawdę symbol ten sięga korzeniami aż po Daleki Wschód, gdzie jest znany jako Wielka Yantra w tantryzmie hinduistycznym. Trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu symbolizował pradawna samicę istniejąca przed początkiem świata. Wytworzyła ona w sobie nasienie, które wyrosło w ujawniona męskość, reprezentowana przez trójkąt z wierzchołkiem skierowanym ku górze. Heksagram symbolizuje połączenie tych dwóch pierwiastków sił. W oryginalnej postaci heksagram pokazywał złączenie męskiego bóstwa z jego żeńska esencja. Na poziomie duchowym heksagram jest najwyższym symbolem zrównoważonej boskości. Heksagram - sześcioramienna gwiazda składająca się z dwóch nałożonych na siebie równobocznych trójkątów. Zawiera w sobie przedstawienie symboliczne czterech żywiołów : Trójkąt skierowany wierzchołkiem w górę wyobraża ogień. Trójkąt z wierzchołkiem skierowanym w dół wodę. Trójkąt ognia przecięty przez podstawę trójkąta wody oznacza powietrze. Trójkąt wody przecięty przez podstawę trójkąta ognia - ziemię. Całość przedstawiona w ten sposób zawiera w sobie wszystkie żywioły wszechświata. Na czterech bocznych wierzchołkach umieszcza się cztery podstawowe cechy materii : odpowiednio od góry ciepło i zimno. W ten sposób otrzymuje się związki między czterema żywiołami i ich cechy, przeciwstawiające się sobie parami. Ogień jest ciepły suchy, woda wilgotna, zimna, ziemia, zimna, sucha, powietrze, wilgotne, ciepłe. W tym wypadku pieczęć Salomona wyraża syntezę przeciwstawnych zjawisk i jedność i złożoność wszechświata.

Pieczęć Salomona zawiera również siedem podstawowych metali alchemicznych oraz siedem najważniejszych planet. W centrum umieszcza się złoto i słońce, jako doskonałość do której ma zmierzać każdy proces. Najwyższy wierzchołek to srebro i księżyc. Najniższy ołów i Saturn. Wierzchołki po prawej stronie, od góry, to miedź˝ i Wenus, oraz rtęć i Merkury. Po lewej, również od góry; żelazo i Mars, wreszcie i Jowisz. Pieczęć Salomona wyraża w ten sposób sprowadzenie niedoskonałego, wielorakiego do doskonałego, jednorodnego. Niektórzy odczytują ten symbol na planie duchowym, jako rodzaj mistycznej drogi, której celem jest przemiana człowieka niedoskonałego, podzielonego między różne skłonności, tendencje, popędy, w istotę doskonałą. Według innych interpretacji, sześcioramienna gwiazda przedstawia zjednoczenie pierwiastka męskiego i żeńskiego.
A do czego służy ? Symbol ten jest wykorzystywany przede wszystkim w egzorcyzmach i ma chronić przed demonami i siłami nie czystymi , w okultyzm ten znak wykorzystuje do pomocy przy osiągnięciu wyższego stopnia wtajemniczenia i ochrona przed urokami . Wielka Yantra - znak pochodzący z Dalekiego Wschodu (tantryzm hinduistyczny). Trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu symbolizuje pradawną, istniejącą przed początkiem świata, samicę. Męskość symbolizowana jest przez trójkąt z wierzchołkiem skierowanym ku górze. Całość zatem oznacza połączenie pierwiastka męskiego i żeńskiego .W alchemii wyraża cztery pierwiastki ogień , powietrze , wodę i ziemię . Wolnomularstwo - heksagram w wolnomularstwie – jak w alchemii - był symbolem pramaterii, złożoności, a zarazem jedności wszechświata. Zwykle był opisany okręgiem i zawierał w środku hebrajskie imię Boga JHWH. Częściej spotykanym znakiem w wolnomularstwie był pentagram, zwany tam ognistą gwiazdą. A czemu ten symbol wiążesz z Satanizmem odpowiedz mi Wink ....................[ibimage==17163==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika Zenek

1. Rozumiem, że wiesz iż

1. Rozumiem, że wiesz iż symbol ten w buddyźmie z którego go beszczelnie zerżnęliście był wykorzystywany wczesniej niż satanistyczny sadystyczny pedofil zwany salomonem który "podobno" (wedle zydowskich pism) go wynalazł był w jakichkolwiek planach spłodzenia bo wtedy jeszcze żadne zydostwo na swiecie nie istniało?
 
2. Rozumiem, że słowami  "Naprawdę symbol ten sięga korzeniami aż po Daleki Wschód, gdzie jest znany jako Wielka Yantra w tantryzmie hinduistycznym." - przyznajesz sie do beszczelniej kradzieży i splugawienia tego symbolu (patrz semickie bochomazy w hmm "pieczeciach ochronnych).
 
3. Roziumiem, iż słowami "Okazuje się stosunkowo niedawne; przed dwunastym wiekiem nie ma o nim żadnej wzmianki w literaturze żydowskiej a z cała pewnością jako godło został przyjęty dopiero w siedemnastym wieku." - przyznajesz iz  biblia przypisywana masoretom jako stworzycielom była tak naprawde Biblią po Słowianach jacy zostali wymordowani na Krymie w czasie Chazarskiego najazdu tam? 
 
4. Rozumiem, iż nie wiesz do czego naprawdę służy i to co wkleiłeś jest wiedzą "chyba nam się wydaje iż.."?
 
5. " A czemu ten symbol wiążesz z Satanizmem odpowiedz mi ;)" - bo YHWH to szatański bękard? Bo to krzyzówka Asura z małpą wyglądająca jak Olmek?
 
 

Portret użytkownika SAH

 Zenek ;) Jak byś przeczytał

 Zenek Wink Jak byś przeczytał kilka razy to co sam napisałeś i myślał nad tym co piszesz to byś doszedł do wniosku że to Ty powiedziałeś że ten symbol przywłaszczyli Sataniści ja nic takiego nie powiedziałem , więc pomyśl co komu zarzucasz . Ale tak prawdę mówiąc to wisi mi co myślisz bo masz marną i to bardzo marną wiedzę opartą na filmach pewnie i to tych sf. A nie chociażby na dokumentalnych . Żal mi Ciebie szkoda że tylko dajesz świadectwo o sobie jako niedouka Wink  A pedofilii to znajdziesz we wszystkich kręgach : satanistycznych , kościelnych , rządowych , nauczycielskich , policyjnych , wśród wyznawców innych wiar tak jak i złodziei czy morderców  . A symbol jest uniwersalny jak mówiłem tak jak swastyka , tylko że ten symbol oprócz znaczenia ma jeszcze swoją moc w zależności do czego jest wykorzystywany , a co ci będę tłumaczył jak i tak twój ograniczony umysł tego nie pojmie Wink ............. 

Portret użytkownika jaa

wczoraj usłyszałem w tv, że

wczoraj usłyszałem w tv, że fosfor był nazywany kiedyś jako światłość czy jakoś tak. Tak, że jeżeli jakiś Lucyfer dał ludziom światłość to może kiedyś jakś członek jakiejś załogi (obcych albo może wcześniejszych ludzi, tych bardziej rozwiniętych), zwany Lucyfer dał późniejszym ludziom info o tym, że fosfor można do czegoś używać i jak to robić.  

Portret użytkownika biedulka

"Nawet Lucyfer dający ludziom

"Nawet Lucyfer dający ludziom światło czyli wiedzę został za to ukarany więc Bogowie chyba nie chcą dla ludzi dobra, wręcz przeciwnie chcą ich zniewolić i „hodować”."
Moim zdaniem częściowo  jest to prawdą. Problem ze zrozumieniem tego co wyżej napisałeś powoduje fakt, że znaczna część ludzi (może nawet 90%) nie wie nic albo nie rozumie kto tak naprawdę rządził i rządzi światem.
Napiszę więc swój punkt widzenia na ten temat i oczywiście nie musi się z tym nikt zgadzać.
Po stworzeniu życia na ziemi przez istotę duchową będącą na najwyższym szczeblu zwaną Bogiem, władzę nad ziemią i jej tworami czyli m.in. ludżmi otrzymała inna istota duchowa z nższego szczebla zwana obecnie Szatanem. Jego zadanie polegało na opiece nad Ziemią i jej mieszkańcami którzy w myśl założeń stwórcy Boga mieli żyć wiecznie, rozwijając swoją osobowość do doskonałości opartej o ogólnie pojęte dobro i miłość, zaludniając i zagospodarowując ziemię poprzez przyjemną i ciekawą pracę na jej rzecz. Niestety Szatan a z nim jego duchowi pomocnicy którzy w początkowym okresie mogli się materializować przedobrzyli zadanie chcąc szybko dać ludziom wszystko to co sami juz posiadali  bez ich własnej pracy. W rezultacie powstały szybko wysoko rozwinięte cywilizacje z dziełami zdumiewającymi nas dzisiaj. I stało się to czego nie przewidział Szatan. Ludzie bez zajęcia i pracy zgnuśnieli, w głowach się im poprzewracali a swoje życie oparli zamiast o pracę to o przyjemności i sex częto ten anormany oraz o żądzę władzy i bycia równym ich panom .
Prym w tym wiódł sam Szatan który na samym początku uwiódł pierwszą kobietę w wyniku czego powstała wadliwa genowo linia rodowa ludzkości od człowieka nazwanego Kainem. W rezultacie takiego przykładu i rządów Szatana na Ziemi jak pisze całościowa pierwsza historyczna księga zwana Biblią, jej stwórca Bóg widział, że ogromna jest niegodziwość  człowieka na ziemi i że każda skłonność myśli jego serca przez cały czas jest zła.
Co więc zrobił Bóg?. Ano zresetował w wyniku potopu ziemię, pozostawiając przy życiu kilku jedynych jacy pozostali jeszcze pracowitych i uczciwych ludzi. Natomiast w stosunku do Szatana i jego członków rządu uniemozliwił im materializowanie się. Jednak nie pozbawił ich władzy nad ziemią. Szatan pozostał więc dalej panem Ziemi inaczej zwanym przez jego zwolenników Bogiem Ziemi. Jest nim do dzisiaj i będzie do czasu następnego ostatecznego resetu ziemi. To on dalej rozdaje władzę i bogactwo swoim poddanym podobnie jak chciał dać ją jednemu z ludzi imieniem Jezus. Również  podobnie jak to robił przed potopem przymyka oczy na niegodziwość, nieprawość  i rozpustę. Do niego modlą się jego wyznawcy zorganizowani w różne religie. Smutne jest to, że zdecydowana większość  wyznawców tych religii  (90 Wacko nie wie do kogo się tak naprawdę modli. I co najgorsze Szatan poprzez podświadomość tak zaślepił umysły tych ludzi, że nie dopuszczają oni do siebie myśli, że prawdziwym Bogiem wszechświata i ziemi może być ktoś inny. A  ten ktoś  wymaga tylko prawości, miłości i pracy dla wzajemnego dobra wszystkich ludzi. Dla świadomych popleczników Szatana oczywiście nie podobają się takie wymagania. Bo jak pozbyć się włądzy, bogactwa, purpury dla dobra wszystkich ludzi. Dlatego będą brnąć  w swoich postawach aż do ostatecznego resetu ziemi.

Portret użytkownika Homo sapiens

Są to dowódcy dwustu aniołów

Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.

l Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawać z nimi. Nauczyli je czarów i zaklęć
i pokazali im, jak wycinać korzenie i drzewa.
I grzeszyli przeciw ptakom, zwierzętom, gadom i rybom. Pożerali mięso jedni drugich i pili zeń krew. 6
Wtedy ziemia poskarżyła się na nieprawych Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich
obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane
kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.
 Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.
 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował]
astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.
 Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.
Wstawiennictwo archaniołów na rzecz ludzi

 Wówczas Michał, Gabriel, Suriel i Uriel spojrzeli z nieba i ujrzeli wielką ilość rozlanej krwi na ziemi i
wszelką niegodziwość, jakiej dokonano na ziemi.
 Powiedzieli je-den do drugiego: "Niech zniszczona ziemia zawoła głosem ich krzyków aż do bramy niebios.
 A teraz, wam to, O Święci niebios, skarżą się dusze ludzi mówiąc: "Zanieście naszą skargę przed
Najwyższego".
 Rzekli do Pana, Króla: "Panie panów, Boże bogów, Królu królów! Twój chwalebny tron [ trwa] po wszystkie
pokolenia świata, a twoje imię jest święte i wychwalane przez wszystkie pokolenia świata, błogosławione i
chwalebne! Tyś wszystko uczynił i władza nad wszystkim jest Twoja. Wszystko jest jawne i otwarte przed
Tobą i widzisz wszystko i nie ma niczego, co mogłoby być przed Tobą ukryte.
 Zobacz więc, co uczynił Azazel, jak nauczył wszelkiej niegodziwości na ziemi i odsłonił odwieczne
tajemnice przechowywane w niebie.
 Semiaza nauczył zaklęć, ten, któremu dałeś władzę, aby panował nad tymi, którzy są z nim.
 Pospołu poszli do córek ludzkich i spali z tymi kobietami i stali się nieczyści i objawili im te grzechy.
 Kobiety zrodziły gigantów i przez to cała ziemia napełniła się krwią i niegodziwością.
 Teraz zaś dusze zmarłych wołają i skarżą się. Aż do bram niebios skarga ich dotarła, bo nie mogą
przemóc niegodziwości popełnionej na ziemi.
 Ty wiesz wszystko, zanim coś się stanie i znasz ich sprawę. Jednak nic nam nie mówisz. Co mamy z nimi
począć?"

 Wówczas Najwyższy, Wielki i Święty odezwał się. Posłał Arsialaiura do syna Lamecha mówiąc mu:
 "Powiedz mu w moim imieniu: 'Ukryj się!' Wyjaw mu nadchodzący koniec, albowiem cała ziemia zostanie
zniszczona. Na całej ziemi nastanie potop i to, co na niej się znajduje, ulegnie zniszczeniu.
 
Księga Henocha
Księga Henocha zachowała się w całości jedynie w języku etiopskim, którego tekst poświadczony jest przez przeszło 40 rękopisów. Obok tekstu etiopskiego mamy fragmenty przekładu greckiego oraz niedawno odkryte w Qumran fragmenty aramejskie.
http://www.seremet.org/bibl051.html
 
[ibimage==17144==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj