Codex Gigas czyli Biblia diabła

Kategorie: 

Źródło: www.xonei.com

Codex Gigas to jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg na naszej planecie. Istnieje legenda, wedle której za jej powstanie jest odpowiedzialny sam szatan. Dzieło to zostało zapisane w formie ważącego 75 kg manuskryptu. Mierzy on 91 cm wysokości i 50 cm szerokości. Księga zawierałą pierwotnie 320 kart, ale ośmiu z nich brakuje i nikt niewie co się z nimi stało, ani co było tam napisane. Aby stworzyć tę księgę zabito podobno 160 zwierząt.

Codex Gigas jest jednym z najbardzie niewiarygodnych manuskryptów świata. Istnieje legenda, z której wynika, że został on napisany w XIII wieku i to w ciągu zaledwie jednej nocy przez pojedynczego skrybę w czeskim zakonie benedyktyńskim. Na przestrzeni wieków księga ta często zmieniała swoje miejsce pobytu. Została zagrabiona przez Szwedów w XVII wieku i do dnia dzisiejszego jest w ich posiadaniu. Codex Gigas zawiera przekłady Starego, jak i Nowego Testamentu, Encyklopedie, opisy leczenia miksturami, oraz dziwaczne traktaty.

 

Diabeł jest w niej opisany jako pełnomocnik Boga uczestniczący w osądzaniu ludzi po śmierci. Z treści wynika, że Bóg obdarzył diabła zaufaniem by dać mu wolną rękę w byciu adwokatem, prokuratorem oraz sędzią w jednym. Oczywiście, nie musicie mi wierzyć na słowo, a skany księgi są dostępne w wielu europejskich bibliotekach cyfrowych. W opisie znajdziecie link do Europeany, pod którym sami będziecie mieć okazje do obserwacji tego manuskryptu. Gwarantuje, że nie pożałujecie

 

Źródło:

en.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas

www.kb.se/codex-gigas/eng/Browse-the-Manuscript/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jools

Nie wiem, skąd te informacje

Nie wiem, skąd te informacje wziął autor tekstu, ale chętnie się dowiem. O ile mi wiadomo księga ta tytuł "biblia Diabła" zawdzięcza jedynie ilustracji na jednej ze stron. Poza tym nikt nigdy, nawet najlepsi ktyptografowie, matematycy itp. nie zdołali odszyfrować znaczenia choćby jednego słowa z tej księgi.

Portret użytkownika H.R.

Kolejny przykład

Kolejny przykład żydo-chrześciajńskiego, infantylnego bełkotu. Zdegenerowanme umysły Semitów kochają się w wymyślaniu wszelkich makabresek i psychopatycznych zapętleń i obsesji. Wystarczy popatrzeć na "twórczość" hollywood. Te i ch wszystkie Biblie, to stek zmyślonych bzdur. Przepraszam, objawionych bzdur.

Portret użytkownika Xystos

w Szwecji (Sverige) Biblia ta

w Szwecji (Sverige) Biblia ta jest znana pod nazwa "Silver Bibel" (Srebrna Biblia) ponoc przynosi nieszczescia temu kto ja posiada.Silver Bibel zostala podzielona na kilka czesci ktore sa przechowywane w roznych czesciach kraju-
ponoc by utrudnic kradziez.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Problem udowodnienia

Problem udowodnienia istnienia Boga to problem udowodnienia istnienia Niczego...
 Bóg jest jak nic, gdyz jest niematerialny. Jest umysłem, którego istnienie udowadnia inteligentna konstrukcja Wszechrzeczy...

Portret użytkownika Ezio Auditore

Problem udowodnienia jabłka

Problem udowodnienia jabłka jest jak problem istnienia naleśnika. Jabłko jest jak jeż, gdyż jest czereśnią. Jest ogórkiem małosolnym, którego istnienie udowania skamieniały palec kokodżambo.
Powiem ci nawet więcej.
Problem materialnej ośmiornicy wynika z wykresu Ptaszka Tweety, za którego pomocą można obliczyć odległość heretyckich konkwistadorów od zaginionej żaglówki oświecenia. To rzecz jasna pokazuje, że aby udowodnić istnienie jabłka, trzeba najpierw zmaterializować naleśnik i posmarować go musztardą... A może się mylę?

Strony

Skomentuj