Codex Gigas czyli Biblia diabła

Kategorie: 

Źródło: www.xonei.com

Codex Gigas to jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg na naszej planecie. Istnieje legenda, wedle której za jej powstanie jest odpowiedzialny sam szatan. Dzieło to zostało zapisane w formie ważącego 75 kg manuskryptu. Mierzy on 91 cm wysokości i 50 cm szerokości. Księga zawierałą pierwotnie 320 kart, ale ośmiu z nich brakuje i nikt niewie co się z nimi stało, ani co było tam napisane. Aby stworzyć tę księgę zabito podobno 160 zwierząt.

Codex Gigas jest jednym z najbardzie niewiarygodnych manuskryptów świata. Istnieje legenda, z której wynika, że został on napisany w XIII wieku i to w ciągu zaledwie jednej nocy przez pojedynczego skrybę w czeskim zakonie benedyktyńskim. Na przestrzeni wieków księga ta często zmieniała swoje miejsce pobytu. Została zagrabiona przez Szwedów w XVII wieku i do dnia dzisiejszego jest w ich posiadaniu. Codex Gigas zawiera przekłady Starego, jak i Nowego Testamentu, Encyklopedie, opisy leczenia miksturami, oraz dziwaczne traktaty.

 

Diabeł jest w niej opisany jako pełnomocnik Boga uczestniczący w osądzaniu ludzi po śmierci. Z treści wynika, że Bóg obdarzył diabła zaufaniem by dać mu wolną rękę w byciu adwokatem, prokuratorem oraz sędzią w jednym. Oczywiście, nie musicie mi wierzyć na słowo, a skany księgi są dostępne w wielu europejskich bibliotekach cyfrowych. W opisie znajdziecie link do Europeany, pod którym sami będziecie mieć okazje do obserwacji tego manuskryptu. Gwarantuje, że nie pożałujecie

 

Źródło:

en.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas

www.kb.se/codex-gigas/eng/Browse-the-Manuscript/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Jools

Nie wiem, skąd te informacje

Nie wiem, skąd te informacje wziął autor tekstu, ale chętnie się dowiem. O ile mi wiadomo księga ta tytuł "biblia Diabła" zawdzięcza jedynie ilustracji na jednej ze stron. Poza tym nikt nigdy, nawet najlepsi ktyptografowie, matematycy itp. nie zdołali odszyfrować znaczenia choćby jednego słowa z tej księgi.

Portret użytkownika H.R.

Kolejny przykład

Kolejny przykład żydo-chrześciajńskiego, infantylnego bełkotu. Zdegenerowanme umysły Semitów kochają się w wymyślaniu wszelkich makabresek i psychopatycznych zapętleń i obsesji. Wystarczy popatrzeć na "twórczość" hollywood. Te i ch wszystkie Biblie, to stek zmyślonych bzdur. Przepraszam, objawionych bzdur.

Portret użytkownika Xystos

w Szwecji (Sverige) Biblia ta

w Szwecji (Sverige) Biblia ta jest znana pod nazwa "Silver Bibel" (Srebrna Biblia) ponoc przynosi nieszczescia temu kto ja posiada.Silver Bibel zostala podzielona na kilka czesci ktore sa przechowywane w roznych czesciach kraju-
ponoc by utrudnic kradziez.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Problem udowodnienia

Problem udowodnienia istnienia Boga to problem udowodnienia istnienia Niczego...
 Bóg jest jak nic, gdyz jest niematerialny. Jest umysłem, którego istnienie udowadnia inteligentna konstrukcja Wszechrzeczy...

Portret użytkownika Ezio Auditore

Problem udowodnienia jabłka

Problem udowodnienia jabłka jest jak problem istnienia naleśnika. Jabłko jest jak jeż, gdyż jest czereśnią. Jest ogórkiem małosolnym, którego istnienie udowania skamieniały palec kokodżambo.
Powiem ci nawet więcej.
Problem materialnej ośmiornicy wynika z wykresu Ptaszka Tweety, za którego pomocą można obliczyć odległość heretyckich konkwistadorów od zaginionej żaglówki oświecenia. To rzecz jasna pokazuje, że aby udowodnić istnienie jabłka, trzeba najpierw zmaterializować naleśnik i posmarować go musztardą... A może się mylę?

Portret użytkownika Xystos

Udowodnić istnienie Boga

Udowodnić istnienie Boga 12

(Proving God) 120 min, Film dokumentalny, USA 2011
sobota, 12 kwietnia 20:00 | TV 4
Dodaj do notesu

Autorzy dokumentu śledzą badania przedstawicieli różnych dziedzin, którzy poszukują wskazówek na istnienie Boga tam, gdzie nauka otwiera nowe możliwości poznania: w kosmosie i w zakamarkach ludzkiego mózgu, w źródłach historycznych i w opisywanych przez nie miejscach. Naukowcy i teologowie opowiadają o tym, jak doświadczyli obecności i działania Boga w ich życiu, a kamera śledzi pracę Wielkiego Zderzacza Hadronów, w którym przeprowadzane są doświadczenia umożliwiające stwierdzenie istnienia bozonu Higgsa, zwanego boską cząstką.

Ponoc fizycy kwantowi sa w stanie udowodnic istnienie Tego
ktorego ludzie nazywaja Panem Bogiem.

Portret użytkownika Terenia z Torunia

W średniowieczu była moda na

W średniowieczu była moda na tego typu magiczne, tajemnicze księgi (najlepiej spisane kodem) więc jeśli kogoś było stać na coś takiego to poprostu wynajmował ludzi. Oprócz ksiąg panowało też szaleństwo na punkcie relikwi ale to już inny temat. Ową "Księgę Diabała" oraz "Kodeks Voynicha" należy rozpateywać pod tym kątem.Nie jako magiczne dzieła podyktowane przez kosmitów albo kogoś z innego wymiaru a jedynie jako dzieło człowieka, które z perspektywy czasu nie ma żadnego znaczenia i pełni tylko rolę ciekawostki...

Portret użytkownika Książe

Jesli napisal ją sam Szatan

Jesli napisal ją sam Szatan to ciekawe jak wygladał. Podobno był najpiękniejszym i najpotężniejszym z aniołów. Jesli nie on sam (gdyz jest bytem duchowym) to pewnie ten czeski benedyktyn pod natchnieniem.
Jesli do napisania tej księgi zabito choć 1 zwierze to wegetarianie pewnie z niej nie bedą korzystać...moze to i dobrze Wink
Interesujące bylyby te mikstury leczenia (ducha czy ciała? albo 2w1) i  te dziwaczne traktaty...
 
 
 

Portret użytkownika Książe

Herub a raczej cherubin to

Herub a raczej cherubin to dokładniejsze określenie anioła, wiec nie ma sie co spierac czy anioł czy cherubin...ale ok. Najwyższymi spośród aniołów były cherubiny wiec moze nie byl najpotezniejszy, ale musial byc jednym z najwazniejszych w hierarchii, najblizej tronu Boga. Po upadku jako wódz buntu jest najpotezniejszym sposrod upadlych aniolow. Tak mysle.
Poza tym Szatan został zwiedziony pychą nad własnym pięknem wiec wnioskuje ze jakos sie wyrózniał, ale moge sie mylić.
 

Portret użytkownika pulsar

@Książe Twoje stwierdzenie że

@Książe
Twoje stwierdzenie że - "Herub a raczej cherubin to dokładniejsze określenie anioła" - jest błędne.
Herub czy cherubin to jedno i to samo Smile
Określenia - Cherub, Anioł, czy Seraf - to nic innego jak nazwy "grup zawodowych" przypisane według hierarchii istotom, których Biblia nazywa ogólnie 'Synami Bożymi'.  (Istoty duchowe - niematerialne)

CHERUBOWIE - Istoty te miały związek z obecnością Boga Jehowy - Stworzyciela Wszechświata. Ich skrzydła symbolizowały ochronę i błyskawiczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, stąd też miały szczególne zadania jako strażnicy, opiekunowie i towarzyszyły Bogu w przemieszczaniu się.

SERAFOWIE - Te potężne stworzenia niebiańskie są istotami zajmującymi bardzo wysoką pozycję w organizacji Boga, gdyż ukazano je tuż przy Jego tronie, gdzie mają za zadanie czuwać, by Jego świętość była rozgłaszana, a Jego chwała uznawana w całym wszechświecie, łącznie z ziemią.

ANIOŁOWIE - Hebrajski wyraz malʼách oraz jego grecki odpowiednik ággelos dosłownie znaczą „posłaniec”. Zatem 'aniołowie' to nic innego jak rzesza Bożych posłańców, którzy przekazują ludziom informacje od Boga. Jednakże ich zadania się na tym nie kończą. Występują w imieniu Najwyższego Boga, który posługuje się nimi do realizacji swego zamierzenia.
Niema czegoś takiego jak - "najwyższymi wśród aniołów" - Wszystkie te istoty spełniają ważne zadania i nie ma wśród nich gorszych i lepszych.  Owszem, istnieją w każdej z tych grup zarządcy (książęta anielscy), ale nie wywyższają się oni nad innych aniołów. Najbliżej Boga są Serafowie, a nie Cheruby.  Szatan był jednym z wielu Cherubów.
Ale z jednym Twoim zdaniem się bezspornie zgodzę - "Po upadku jako wódz buntu jest najpotezniejszym sposrod upadlych aniolow." - i tu masz rację.
Cherub, ktury został Szatanem (tłum. Przeciwnikiem), był pierwotnie doskonałym duchowym synem Bożym.
Ale jak wszystkie rozumne stworzenia Boże, także ten duchowy syn został obdarzony wolną wolą. Nadużył jednak tej swobody wyboru i pozwolił, żeby w jego sercu rozwinęło się wygórowane mniemanie o sobie, jak również pragnienie odbierania czci, a więc czegoś, co się należy wyłącznie Bogu.
 
Szatan wysunął istotne kwestie sporne:
1) Co do prawości i prawowitości zwierzchnictwa Boga Jehowy - Stwórcy Wszechświata.
Czy Jehowa odmawia ludziom wolności, która ich uszczęśliwia? Czy naprawdę ludzie mogą skutecznie kierować swymi sprawami oraz nieprzerwanie żyć tylko wtedy, gdy pozostają posłuszni Bogu? Czy Jehowa postąpił nieuczciwie, ustanawiając prawo, w myśl którego nieposłuszeństwo prowadzi do śmierci? (Rodz. 2:16, 17; 3:3-5). Czy Jehowa rzeczywiście słusznie sprawuje władzę?
2) Co do niezłomnej lojalności rozumnych stworzeń wobec Jehowy Boga. 
Wskutek odstępstwa Adama i Ewy wyłoniło się pytanie, czy słudzy Boga Jehowy naprawdę będą Mu posłuszni z miłości do Niego, czy też wszyscy odsuną się od Boga i pójdą za Szatanem? Tę ostatnią kwestię sporną Szatan jeszcze rozwinął za czasów Hioba (Rodz. 3:6; Hioba 1:8-11; 2:3-5; zob. też Łuk. 22:31).
Tych kwestii spornych nie można było od razu rozstrzygnąć przez uśmiercenie buntowników.
Bóg nie musiał sam sobie niczego udowadniać. Aby jednak takie kwestie sporne już nigdy nie zakłóciły pokoju i szczęścia w całym wszechświecie, Jehowa Bóg wyznaczył dosyć czasu na ich rozstrzygnięcie w sposób, który by nie pozostawił nawet cienia wątpliwości. Z czasem okazało się, że z powodu nieposłuszeństwa wobec Boga Adam i Ewa rzeczywiście umarli (Rodz. 5:5). Ale to jeszcze nie rozstrzygało kwestii spornych. Bóg pozwolił więc Szatanowi i ludziom wypróbować wszelkie wymyślone przez nich metody rządzenia. Żadna nie zapewniła trwałego szczęścia. Bóg pozwolił ludziom posunąć się do ostateczności w prowadzeniu życia według swego widzimisię z pominięciem Jego prawych zasad. Owoce tego mówią same za siebie.
Jezus Chrystus powiedział o nim, że jest „władcą świata”, któremu większość ludzi jest posłuszna, gdyż ulega jego namowom do lekceważenia wymagań Bożych (Jana 14:30; Efez. 2:2). Biblia nazywa go również „bogiem tego systemu rzeczy”, ponieważ ludzie związani z tym systemem oddają Szatanowi cześć swymi praktykami religijnymi (2 Kor. 4:4; 1 Kor. 10:20).
Szatan daje 'moc i tron, i wielką władzę' światowem systemom politycznem. Proroctwo Daniela 10:13, 20 ujawnia, że nad ważniejszymi królestwami i państwami ziemi Szatan ustanawia demonicznych władców (książąt). W Efezjan 6:12 wspomniano, iż są to ‛rządy, władze, światowi władcy tej ciemności, zastępy niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich’.
Nic więc dziwnego, że w 1 Jana 5:19 powiedziano: „Cały świat podlega mocy niegodziwca”. Szatan utrzyma jednak tę władzę tylko przez ograniczony czas i tylko dlatego, że zezwala na to Wszechmocny Bóg Jehowa.  Obserwujemy obecnie, że żyjemy w ostatnich dniach szatańskiego złego systemu, na co są bezsporne dowody w światowych wydarzeniach, przepowiedzianych w biblijnych proroctwach.

Portret użytkownika Książe

Herub a cherubin to to samo

Herub a cherubin to to samo tylko powinno sie pisac przez "ch" prawda?
Z tego co zrozumialem to anioly to ogolna nazwa dla cherubów, serafów itd. Prawda ze wszyscy byli równi u Boga jednak mieli inne zadania i trzymam sie zdania ze jedni działali powiedzmy blizej Boga cos jak gwardia królewska i to mialem na mysli. Nie oznacza to ze byli lepsi w oczach Boga od pozostałych. To cos jak na zasadzie ludu izraelskiego, który został wybrany, a przeciez nie jest lepszy od innych ludów. 
Generalnie sie zgadzam ze aniołowie czy kazde stworzenie boskie sa sobie równe bez wzgledu na posiadane moce czy funkcje.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Rewelacyjny felieton o

Rewelacyjny felieton o niczym, no może poza tym że dzieło zostało spisane w formie manuskryptu. A ja się pytam w jakiej niby formie miało być spisane jak nie w formie manuskryptu, to tak jakby mówić że gorący ogień.
Czcina jakbyś wstawiła same zdjęcia to równie dużo byśmy się dowiedzieli o twoim codexie co z twoich "wielkich" słów.

Portret użytkownika MASAKRA

Juszka, ja zawsze jestem

Juszka, ja zawsze jestem szczery , sprawiedliwy i otwarty na wszystko ! Ostatnio przygladalem sie TEMU co piszesz. Nie miglem zrozumiec dkaczego wszyscy Cie minusuja i dokuczaja. Chcialem Cie wziac w obrone.... lecz widze, ze potrafisz dokuczyc z grubej rury...!

PS: pomimo tego, ze wiele czytam, nigdy nie wiedzialem, ze istnieje taka Ksiega !
Bardzo dziekuje Trzcinie !

Pozdrawiam.

Portret użytkownika Książe

Rzeczywiscie felieton ubogi,

Rzeczywiscie felieton ubogi, ale po co tak krytykowac niekonstruktywnie od razu. Ja dowiedzialem sie stad, ze istnieje taka kniga, (nie slyszalem wczesniej) i tylko miejsce i czas znalezc zeby ja przeczytac albo szukac w necie zeby znalezc troche szczegolow. Jak juz wczesniej pisalem to sadze, ze bedzie to kolejna gnoza, ze mozemy - my jako ludzie osiagnac boskosc, oswiecenie itp. Smile W sumie idea kusząca prawda? Tylko zgłebic i zacząć działac nawet na ubogo Wink
 

Portret użytkownika trzcina_1

podjuszka, a ty na tym

podjuszka, a ty na tym portalu jesteś ponad rok i nie napisałeś nic...
ja się dopiero rozkręcam, a ty tkwisz od początku w swoim egoiźmie...
no cóż jesteś jedną wielką kreaturą...

Portret użytkownika baca

mmmm... jak to ładnie

mmmm... jak to ładnie brzmi... ale nie oczerniaj podjuszki - nikt nie napisał tylu paszkwili, oszczerstw i bredni co ona... - ona tylko z prawdą i sensem sobie nie radzi...
aha, no i z dziećmi Smile
nienawidzi Cię chyba właśne przez to, że kiedyś napisałas że masz dzieci... taka jakaś nadąsana od tamtej pory chodzi... 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

poklep po grzbiecie łaciatą

poklep po grzbiecie łaciatą może jescze zapoda newsa równie nic nie mówiącega jak ten.
W ilości paszkwili to ty jesteś mistrzem.
Hmmm ty jako przeszło 50 letni bezjajec nie mający dzieci to możesz powiedzieć z 100% pewnością powiedzieć że może i radzisz sobie z dziećmi ale z próbą ich robienia to miałeś wielkie problemy, no i problemy zostały do dziś jak widać.

Portret użytkownika axell69

Zatrudnili Juszkę  przy

Zatrudnili Juszkę  przy malowaniu  pasów   na jezdniach w  israelu  . W  pierwszym dniu Juszka  namalowała 15 km pasów , w drugim  dniu  3 km  pasów a  w trzecim tylko 1 kilometr pasów .
Wzywa ją   naczelny  rabbi(n)t   i pyta :
-Co  z  wami sie  dziej ?? , co raz gorzej pracujecie  !! no i nie  modlicie  się   nalezycie i takie inne mnie słuchy  doszły  , NO mówcie   wreście  !!!!! 
Zlekniony gniewem  Onego  Juszka odpowiada
- Panie  dyryktorze   naczelny   , to nie jest dyskusja  merytoryczna , Bo JA !!    staram się  jak  mogę   i pracuję  należycie  tylko że do  wiadra z  farbą mam  coraz dalej Sad 
 

 

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika RH+

Rabe... ale weź sie zdecyduj

Rabe... ale weź sie zdecyduj boskie to miłosierdzie, czy faustyńskie to miłosierdzie. I przed czym miałoby mnie uratować? I dlaczego nie uratowało tych milionów ofiar katolików, żydów, muzułmanów i wszystkich innych popleczników demona jahwie??

Portret użytkownika Homo sapiens

Tematy związane z Wiarą są

Tematy związane z Wiarą są trudne i wymagają wiele przygotowania, więc skromnie napiszę pewną rzecz o ciekawym urywku z Ewangelii:
"...Wtedy rzekł do nich: "Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum". 24 I dodał: "Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. 25 Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; 26 a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. 27 I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman". 28 Na te słowa wszyscy w synagodze DOSTALI SZAŁU. 29 Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. 30 On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się...."
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013_09_01_archive.html
 
Musiało się zdarzyć coś nadprzyrodzonego w momencie gdy chcieli go zrzucić w przepaść ! Jakaś nadnaaturalna interwencja bo przeszedł koło nich bez szwanku !
Wiecie jak Żydzi są wściekli to potfafią zabić, a on po prostu poszedł. Badacze sądzą, że jako Stwórca świata  Jezus Pan coś zrobił, że go nie zabili...! Coś ich zatkało w momencie szału !
http://popotopie.blogspot.co.uk/2014/02/swiat-materialny-kosmosu-galaktyk-jako.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Sajgoniarz

Brawo Juszka,z kazdym

Brawo Juszka,z kazdym komentarzem przrchodzisz samego siebie. Nie znam nikogo kto by tyle minosów kolekcjonował. Można być szlachetnym i nie uznawać wiary w jakąkolwiek z narzuconych, jal o tym nie wiesz, to przykry Twój świat.

Portret użytkownika axell69

jestem     zawsze jestem

jestem Smile     zawsze jestem sobą  , kiedyś deklarowałeś się że  masz   wysokie  IQ    i nalezysz   do mensy  , to jeden z twoich pierwszych postów tu  ..a wyszło jak  zawsze Smile   de en  o  (dno)  

 

Portret użytkownika b@ron

toż drako , rzuciłem juszce

toż drako , rzuciłem juszce dawno temu rękawicę, z propozycją napisania super artykułu i ośmieszenia tych wszystkich które tutaj dla niego są głupie...ale juszek uciekł ...by bawić się w "superrecenzenta" ;)...on felietonu nie napisze...bo wie że było by wesolo...nam...ale nie jemu Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr.

Witaj trzcina_1 ...a ja

Witaj trzcina_1 ...a ja właśnie pragnę pogratulować Ci świetnego artykułu, i nie dlatego by jakimś „bezmózgom” cokolwiek udowodnić, czy też robić „im” na złość, tylko dla tego, że mnie naprawdę zaciekawił.
Świetna robota, gratulacje.
Twój debiut uważam za jak najbardziej udany :)
Czekam na kolejne atry.
Pozdrawiam cieplutko.

"JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOŚIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM"
https://www.youtube.com/watch?v=XOQeHDDYSzs

Strony

Skomentuj