Coś dziwnego dzieje się z naszym Słońcem ...

Kategorie: 

pixabay.com

Niedawno na czacie portalu zmianynaziemi.pl, dyskutowałem z użytkownikami o dziwnym zachowaniu Słońca. Chodzi o to, że na zdjęciach zachodu naszej dziiennej gwiazdy, nijak nie zgadza się jego położenie porównując rok 2014 do dobiegającego końca roku 2015.

 

Artykuł będzie krótki i na pewno nie dla tych, którzy wyglądając przez okno i widząc słońce, uznają, że skoro Słońce było na niebie w tamtym roku to i w tym też jest, co znaczy, że wszystko jest w porządku Smile

 

Zdjęcia nie są najlepszej jakości, jako że robione smartfonem, jednak wyraźnie widać na nich o co mi chodzi.

 

24 grudzień 2014 godzina 15:48

a tutaj dla porównania, zdjęcie z 23 grudnia 2015 rok godzina 15:48 

Różnica jest widoczna, a Słońce, moim zdaniem, jest dużo niżej niż w tamtym roku. Proszę teraz zwrócić uwagę na kąt padania promieni słonecznych mniej więcej o tej samej godzinie 2014 w porównaniu do 2015.

24 grudzień 2014 godzina 15:24

a tutaj 23 grudnia 2015 rok godzina 15:18

Widać na zdjęciach powyżej, że podświetlenie chmur przez Słońce, następuje nie z takiej samej pozycji poniżej horyzontu jak rok wcześniej.

 

Bardzo ciekawe zdjęcie udało mi się też zrobić miesiąc wcześniej, 25 listopada o godzinie 15:46

Wprawdzie niebo jest czyste i brak na nim czegoś większego co mogłoby odbić promienie słoneczne, jednak gdyby przyjrzeć się temu dokładniej, wygląda na to, że Słońce w listopadzie, było niżej o tej samej godzinie, niż w grudniu...czyli, że teoretycznie dnia powinno nam przybywać wcześniej Smile

 

Wbrew temu, co mogło by się wydawać, wielu ludzi (nawet tutaj były wzmianki ) zauważyło zmiany w zachowaniu Słońca na nieboskłonie. W przyszłym roku, jeśli dotrwamy, mam nadzieję,  wykonać więcej zdjęć i porównać dane w dłuższej perspektywie czasowej.  Napiszcie co o tym sądzicie? I czy może macie podobne obserwacje, które was zastanawiają.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Apropag

http://www.nauticalissues.com

http://www.nauticalissues.com/astronomy2.html
Precesja i nutacja
Precesję najłatwiej jest pokazać na przykładzie bąka. Wyobraźmy sobie, że wprawiamy bąk w ruch obrotowy w ten sposób, że jego oś obrotu tworzy z prostopadłą do podłoża pewien kątα różny od zera. Wówczas zaobserwować można, że koniec jego osi symetrii zatacza wokół tej prostopadłej koła o rozmiarach zależących od tego kąta. Mówimy w takim przypadku, że bąk precesuje wokół prostej prostopadłej do podłoża. Przyczyną precesji jest niezerowy moment sił jaki w takim przypadku tworzy siła ciężkości bąka F i reakcja podłoża S (siły te równoważą się gdy bąk puszczony jest w ruch obrotowy dokładnie w pozycji pionowej, patrz Rys. 7 po lewej stronie).
Rys.7
Rysunek 7: Po lewej stronie obrót bąka bez precesji, po prawej precesja bąka - oś obrotu przesuwa sie po powierzchni stożka, a jej końcowka zatacza koło precesyjne.
Podobnie jest w przypadku precesji Ziemi. Ale tym razem zjawisko to wywołane jest grawitacyjnym przyciąganiem Słońca i Księżyca. Rysunek 8 przedstawia schematycznie zjawisko precesji i nutacji osi Ziemi. Siły grawitacyjnego przyciągania F1 i F2 wywierane przez Słońce na Ziemię usiłują ustawić równik Ziemi w płaszczyźnie ekliptyki, nachylonej w stosunku do równika pod kątem około 23°5. Jeżeli wyobrazimy sobie, że siły F1 i F2spowodowane są oddziaływaniem Księżyca, to ich działanie ma na celu doprowadzenie do zrównania płaszczyzny równikowej Ziemi z płaszczyzną orbity Księżyca. Ale orbita Księżyca nie zachowuje stałego położenia w przestrzeni tylko podlega szybkiemu ruchowi precesyjnemu spowodowanemu przez przyciąganie grawitacyjne Ziemi i Słońca. W wyniku tego, w swoich skrajnych położeniach orbita Księżyca nachylona jest raz pod kątem +5°9', a po 18.6 latach, pod kątem –5°9' do ekliptyki. 
Wypadkowy ruch precesyjny osi obrotu Ziemi odbywa się wokół osi ekliptyki . Ruch ten nazywamy precesją lunisolarną. Jest on bardzo powolny, pełen obieg precesyjny osi Ziemi wokół osi ekliptyki trwa około 26000 lat. 
Zmieniające się nachylenie orbity Księżyca powoduje tzw. nutację osi obrotu Ziemi. Jest to sinusoidalny ruch nałożony na koło precesji, tak jak wskazuje Rys. 8.
Rys.8 - Precesja i nutacja osi ZiemiZmiana położenia osi obrotu Ziemi wpływa na zmianę położenia punktu Barana. Przypomnijmy, że oś Ziemi jest utożsamiana z osią z układu równikowego, natomiast oś x układu równikowego skierowana jest do punktu Barana. Gdy położenie osi z ulega zmianie na skutek precesji i nutacji to równocześnie zmienia się położenie osi x, a tym samym położenie punktu Barana. Punkt Barana, wskutek precesji, cofa się po ekliptyce z prędkością około 50" rocznie i pełnego obiegu ekliptyki dokonuje raz na 26000 lat.
Od punktu Barana liczymy rektascensję, a więc precesja i nutacja zmieniają współrzędne równikowe obiektów na sferze niebieskiej.
 

Portret użytkownika H.R.

A słyszeliśta ludzie kiedy o

A słyszeliśta ludzie kiedy o astronomii i o takich rzeczach jak precesja i nutacja osi ziemskiej ???? A chodzilśta kiedy do szkół, czy ino na pastwisko??? Jak byśta chodzili do onych szkół, a nie ino z krowami na pastwisko, to byśta się tak nie dziwowali nad tymi smartfonami, one chyba so mądzrzejsze łod was. Jezusie nazareński! Co za inteligencja tu się spotyko!!!???

Portret użytkownika b@ron

kolejne zdjęcie z dzisiaj

kolejne zdjęcie z dzisiaj 01.01.2016 rok godzina 15:48

słońce jest tak nisko że ledwo co podświetla chmury, porównując z poprzednimi zdjęciami wysunę sugestię, że być może ziemia się kołysze i to bardzo, stąd o tej samej godzinie słońce raz niżej, raz wyżej...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Smok

Autor tego artykułu trochę

Autor tego artykułu trochę przesadza. Mieszkam w bloku na 8 piętrze, dodatkowo blok stoi na wysokiej górze zatem widok jest przedni . Tak się akurat składa , że w przesileniu zimowym słońce zachodzi dokładnie w podstawę komina odległego o jakieś 10km. Możesz mi wierzyć lub nie, ale w tej materii pozycja słońca nie odbiega od normy wieloletniej. Zaznaczam ,że chodzi o słońce widziane w całości , przy bezchmurnym niebie.

Portret użytkownika b@ron

no to jak mieszkasz na 8

no to jak mieszkasz na 8 piętrze, to może ci się w głowie kręcić i twoje obserwacje mogą być niedokładne Biggrin
"słońce zachodzi dokładnie w podstawe komina" a co z godzinami tego zachodu słońca? w tym roku, w tamtym roku, czy poprzednich latach o tej samej godzinie zachodzi w podstawę komina?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Dominik82

Gdybyście przyjęli biblijny

Gdybyście przyjęli biblijny model ziemi, to byście zrozumieli, że słońce jest pod kopułą i zmienia swoją trajektorię. Kąt padania promieni słonecznych jest tak oczywisty, że tylko głupcy mogą negować jego położenie i odległość. Ono nie znajduje się miliony km, tylko najwyżej 5000km i jest dużo mniejsze, co można wyliczyć metodami matematyki pitagorasa.  Dowodem jest też to jak rzuca spot słoneczny na ziemię, co widać idealnie na początku tego filmu i na wielu innych. 
Gdyby słońce było tak odległe to promienie padałyby pod kątem prostym. To zwykła prosta fizyka a tłumaczenia o złudzeniu optycznym są żałosne.
https://www.youtube.com/watch?v=GDaiw-G1VGE
 
Myślę, że Bóg w jakiś sposób wpływa na zachowanie słońca i jeśli widzi szkody na ziemi w jakichś częściach świata, to wpływa poprzez jego ruch na zmiany klimatu.
 

Portret użytkownika b@ron

pomijając tą wzmiankę o

pomijając tą wzmiankę o biblii, to w zupełności się zgadzam, że wszystkie odległości kosmiczne, są przesadzone...
Bajki o gwiazdach znajdujących się od nas o "lata świetlne" które my widzimy gołym okiem, to mogą opowiadać malutkim dzieciom w przedszkolu...ale i tak jest ryzyko, że bystrzaki nie uwierzą...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kkkk

W bibli jest wyraźnie

W bibli jest wyraźnie napisane że Ziemia jest okrągła i jest kulą tylko nauka tego nie akceptowała , zresztą poczytaj sobie o dzisiejszych odkryciach nauki i o bibli będziesz mile zaskoczony co wiedziano 2000 lat temu Smile

Portret użytkownika Dominik82

Nie jest napisane w biblii,

Nie jest napisane w biblii, że jest okrągła. Nie umiesz czytać? Nie manipuluj z łaski swojej.
Bóg rozciągnął niebo nad "kręgiem" zięmi jak namiot mieszkalny.
Nad KRĘGIEM ziemi, krąg nie oznacza piłki, krąg to w matematyce okrąg, dysk lub koło nakreślone koło (okrąg inaczej) cyrklem.
Jeśli weźmiemy pod uwagę użycie słowa namiot mieszkalny, to sobie resztę sam dopowiedz, bo dla mnie jest to oczywiste że chodzi o kopułę.
A biorąc pod uwagę wiele nagrań ziemi z wysokości nawet 100km i ten spot słoneczny dokładnie pod słońcem nad ziemią, to ja nie mam pytań.
Ktoś tu gawędzi coś o elitach, większość z was powtarza "nauki" elit, które kłamią we wszystkim a wy jak dzieci powtarzacie mając prawdę pod nosem. Możecie sobie ze mnie drwić, ale w ciągu jednego roku zaledwie przybyło miliony ludzi, którym klapy z oczu opadły i nie dają sobie wmówić więcej, że ziemia jest piłką. Nie ma żadnych matematycznych dowodów *wszystkie obiekty widziane nawet z 200km z lunety tłumaczą "mirażem") na potwierdzenie tej teorii ani żadnego prawdziwego zdjęcia ziemi pokazującej jej prawdziwy kształt. Wszystko co oglądacie to animacje, grafiki lub artystyczne wizje, a jak ktoś twierdzi inaczej, to uważam że jest po ptostu bardzo tępy i naiwny przy tym. Ciężko wam zaakceptować fakt, że filmy syfy o kosmitach, podróżach kosmicznych, to bajeczki dla dorosłych (by się wydawało), wszystko co było wpajane nam, to brednie i trudno to zaakceptować a jeszcze trudniej zaakceptować fakt, że pismo święte jest prawdziwe. Byłem takim samym obłudnikiem co wy, praktywałem podróże poza ciałem, wykluczałem ingerencje Boga chrześcijańskiego, byłem bałwochwalcą, heretykiem i plułem Bogu w twarz, ale zrozumiałem przez różne czynniki, że się myliłem i Bóg mi to uświadomił poprzez namacalną ingerencję w życiu mojej rodziny.
Drwijcie sobie, ale pamiętajcie - to wy ryzykujecie, ja nic nie tracę a mogę tylko zyskać.
 
 
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Dominik82

Nie chcę wnikać w szczegóły,

Nie chcę wnikać w szczegóły, bo to zbyt osobiste, ale nie otrzymałem żadnej kary, wręcz odwrotnie. W życiu mojej rodziny zaszło wiele zmian bardzo pozytywnych i to za pomocą modlitwy do Chrystusa. Moja mama i jeszcze żyjąca babcia doświadczyły cudów dzięki tym modlitwom, które i na mnie miały wpływ, bo ingerencja Boga miała też bezpośredni wpływ na mnie. Z początku bagatelizowałem ich modlitwy, nie dopuszczałem do siebie ingerencji Boga, ale te wydarzenia odmieniły mnie. Jeśli Bóg potrafił wpłynąć na kogoś tak niepokornego jak ja, to znaczy że on nie rezygnuje z nikogo. Potrafił mnie odmienić, bo postanowiłem mu zaufać, co świadczy o jego prawdziwym istnieniu. Teraz myślę jaśniej jak nigdy przedtem.
Możecie ze mnie kpić i drwić. Ja sam czuję wstyd przed Bogiem za wszystkie bałwochwalstwa i herezje jakie szerzyłem. Dziś wiem, że pozdróże poza ciałem są projekcją naszych wpojonych dogmatów a także nabywanych w życiu różnych systemów wierzeń i jest to pole ingerencji denmonów. Zrozumiałem to i wypieram się tego, nigdy więcej. Zrozumiałem,że biblijne chrześcijaństwo jest esencją wiary, nie katolicyzm zepsuty, a biblijne chrześcijaństwo nowego przymierza. Zmieniłem się i nie wstydzę się tego. Umiem przyznać się do błędów przed sobą samym, przed Bogiem a także przed tymi, których próbowałem nieświadomie zwieźć na manowce.
Bóg jest prawdziwy i biblia jest prawdziwa. To jedyna prawda na ziemi a ten system kreowany przez elity jest fałszywy, wszystko od podstaw łącznie z ewolucją i heliocentryczną budową wszechświata.
Moja podpowiedź - logo ONZ, taki kształt ma ziemia i takie położenie kontynentów czego dowodem są nieligczne i niespójne loty komercyjne z przystankami w założeniu, że ziemia jest kulą. Loty komercyjne dowodzą temu, że ziemia jest dokładnie taka jak logo onz i trajektorie pasują do rozłożenia kontynentów z logo ONZ.
To jest kolejny dowód na prawdziwość biblii.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Dominik82

W większości przypadków

W większości przypadków ludzie przestają wierzyć w Boga lub przestają utożsamiać się z chrześcijaństwiem z dwóch powodów; Pierwszy powód to zobrzydzenie ludziom wiary poprzez antyewangelizację i lewicową indoktrynację. Drugi powód, w zastępstwie obrzydzonego chrześcijaństwa podsuwa się new age.
Można dodać jeszcze trzeci powód, trauma, złe życie, itp.
Jednak warto wierzyć, sam się o tym przekonałem na własnej skórze. 

Portret użytkownika LadySvelge

jest  wystarczajaco duzo 

jest  wystarczajaco duzo  argumentów za tym, ze Ziemia jest plaska, że wcale nie  wyśmiewam tej teorii.
Argumenty za kulistością Ziemi  też  są  dośc hmm   preparowane  jak teoria ewolucji

Portret użytkownika LadySvelge

jest  wystarczajaco duzo 

jest  wystarczajaco duzo  argumentów za tym, ze Ziemia jest plaska, że wcale nie  wyśmiewam tej teorii.
Argumenty za kulistością Ziemi  też  są  dośc hmm   preparowane  jak teoria ewolucji

Portret użytkownika b@ron

no chemtrails może być z tym

no chemtrails może być z tym powiązane...ale tylko w sensie żeby zmiany ukryć dopóki się da... niedowiarki mogą sami poobserwować wschody i zachody słońca i się przekonać, że czasem całe niebo jest wolne od oprysków ale podczas wschodu i zachodu prawie nigdy nie odpuszczają...czasem tylko...jak zachmurzone.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

w lecie często zdawało mi

w lecie często zdawało mi się, jakby słońce było bliżej (trochę większe) a dlaczego piszesz że świeci chłodniej? fakt że w tym roku była susza, ale akurat u mnie nie dawała się we znaki jakoś szczególnie, natomiast rośliny schły na pieprz... trawa była wręcz spalona, jeśli nie była osłonięta, w zasadzie całe lato trawniki nie były tak zielone jak teraz w grudniu...
Jednak nie za wszystko odpowiedzialne jest słońce...nie jest głównym grzejnikiem na ziemi, ziemia temperature otrzymuje głównie z wnętrza i anomalie temperatur są spowodowane zmianami prądów, które to ciepło rozprowadzają...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Nieważny

 To takie moje subiektywne

 To takie moje subiektywne odczucie(dosłownie na własnej skórze) Nie chodzi mi o rośliny ale o opaleniznę.Lata temu w tych samych miesiącach roku można było szybciej i mocniej się opalic.Oczywiście spędzając podobną ilośc czasu na powietrzu w tym samym miejscu.Druga rzecz to te same powiedzmy okoliczności i odczucie ciepła promieni słonecznych przez szybę(w aucie no bez klimy ma się rozumiec) Wiem że to odczucia bardzo osobiste(no przecież w końcu jakiś czynnjk ludzki też tu może zadziałac) alle gdyby ktoś podzielił się podobnym odczuciem to już by to coś oznaczało.     Okulary i kremy z filtrem tu odpadają oczywiście, do wymiaru 5D też daleka droga Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika annam

Chemtals. Działa jak

Chemtals. Działa jak szklarnia. jest robione na wysokości chmur cirrus ,które jako jedyne nie ,,oddają "ciepła .Stąd efekt szklarni bo słońce świeci jak przez szybę .Na marginesie dodam ,że chemtral bardzo dobrze przepuszczają promieniowanie UV.

Portret użytkownika Obserwator 2

Piszesz" "Jeśli się umyjemy

Piszesz" "Jeśli się umyjemy będziemy brudni? Jeśli nałożymy ubrania będziemy nadzy? Jeśli w pracy robię zawsze coś innego i zauważe ,że to co było robione przez ostatnią godzinę nie istnieje tzn., że mnie przeniosło?"
Jest dokładnie tak jak myślisz, czyli przykłady, które podałeś są dobre. Wracając np. z bezczasowego punktu B do czasowego punktu A, na ogól niewielu wychwytuje różnice, ale to nie znaczy, że ich nie ma. Jednak żeby to zauważyć potrzebna jest metodyka, a nie pojedynczy przypadek, gdyż pojedyncze spostrzeżenia są zwykle traktowane np. jako zapomnienie, przegapienie, roztargnienie, zdenerwowanie, przemęczenie itp.
No i druga sprawa, to doznania własne. Niektóre rzeczy nie dotrą do Twojej świadomości, gdy będziesz się opierał wyłacznie na wiedzy innych, szczególnie tych, z którymi nie rezonujesz. Może więc spróbuj samodzielnie coś zbadać. Jeżeli jesteś człowiekiem, to może coś zauważysz. A jak jesteś klonem lub biorobotem, to odpuść sobie jakiekolwiek badania, gdyż będą one dla ciebie bezsensowne.
Na koniec wskażę Ci dobry przykład sytucji jakiej w tych dniach doświadczył KuZyn i ją opisał w poniższym poście. Pomimo, że namacalnie doświadczył i dostrzegł różnicę, to i tak by tą sytuację zignorował np. jako przewidzenie.
 
 

Portret użytkownika olore

Na Ziemi żyje ponad 7

Na Ziemi żyje ponad 7 miliardów ludzi z czego większość(nie wiem jak Ty) nie siedzi całymi dniami w domu ale przebywa w towarzystwie wielu innych ludzi. Miliony chodzą do szkół/na studia/do pracy i przez wiele godzin uczestniczą w zajęciach ,na których m.in robią notatki ,słuchają(zapamiętują), piszą, coś tworzą, zdają egzaminy. Jeśli Twoja teoria nie byłaby tylko teorią zapewne głośno by było o pustych zeszytach/masowych halucynacjach i zanikach pamięci oraz o ludziach, którzy nagle stali się nadzy(choć to pewnie nazwano by dematerializacją odzieży przy pomocy nieznanej broni).
Kolejna sprawa to ruch ,np.: "Boeing 737 jest tak szeroko rozpowszechniony, że w każdej chwili ponad 1250 tych maszyn znajduje się w powietrzu. Średnio co pięć sekund gdzieś na świecie startuje lub ląduje jedna maszyna typu 737." Czy wg Ciebie możliwe jest aby nikt z rzeszy pracowników lotnisk oraz czekających na powracających członków rodziny nie zauważył/ każdy uznał za "zapomnienie, przegapienie, roztargnienie, zdenerwowanie, przemęczenie" i nie nagłośnił takich anomali jak masowe nagłe pojawianie się/znikanie samolotów ?

Portret użytkownika Obserwator 2

Piloci to nie jest dobry

Piloci to nie jest dobry przykład, gdyż wielu z nich zna prawdę o tym co się dzieje na ziemi oraz o kształcie i budowie Ziemi, ale oficjalnie, na razie boją się ją ujawnić.
Co do źródeł informacji to jest ich wiele. W naszym kręgu kulturowym jednym z nich jest Biblia. Pomimo, że jest ona pisana pod dyktando demonów, to jednak badacze dysponujący dostatecznie gęstym sitem, świadomością i uważnością, mogą z tej biblijnej zupy wyłowić odrobiny prawdy. Np. w Biblii rozpoczęty proces nie jest ukazany w sposób np. matematyczny, czy fizyczny, lecz w formie obrazowej, która jest zrozumiała dla każdego. Biblia, przedstawia to w formie przypowieści o żniwiarzach. Ten czas, to czas żniw, kiedy zbiera się razem pszenicę i kąkol, a dopiero później odsiewa się kąkol i przeznacza na spalenie, a pszenicę gromadzi się w spichlerzu. Rok 2016 to rok młócenia i oddzielania dobrego ziarna od plew i chwastów, posianych przez wrogie cywilizacje. Dlatego w wielu źródłach wymiar 4D jest przedstawiany także jako czas ujawniania prawdy jak np. w cytacie „ wszystko co skrywane, będzie ujawnione”. To ujawnianie już następuje.
Rosnące wibracje powodują m.in. kilka odwrotnych procesów, które zilustruję Wam kilkoma różnymi przykładami. Jednym z efektów procesu jest przyśpieszenie ujawniania prawdy, które można obserwować na każdym kroku. Drugim jest efekt tzw. fali. Zacytowane powyżej odsiewanie ziarna od plew nie odbywa się w ułamku sekundy dla wszyskich istot, gdyż każdy człowiek potrzebuje inną ilość czasu na zrozumienie sytuacji oraz na podjecie decyzji o kierunku. Magnetyzm działa na człowieka tak jak na kulkę stalową pomiędzy dwoma magnesami, więc nie może ta kulka toczyć się gdzie chce, lecz jedynie do tego magnesu, który jest bliżej i silniej ją przyciągnie. To samo dotyczy wibracji człowieka, które decydują o jego kierunku. Jak wrzucisz kamień do wody, od tego miejsca zaczynają się rozchodzić fale, które wraz z odległością stają się coraz mniejsze, aż w końcu zanikną. Inny przykład to piłeczka kauczukowa upuszczona na posadzkę podskakuje, ale każdy następny podskok jest mniejszy, i tak aż do jej zatrzymania. Twoją chęć dokonania obserwacji i odczytu danych mogę porównać sytuacji, kiedy jadąc windą, zatrzymasz ją pomiędzy piętrami i na wyświetlaczu próbujesz odczytać, poziom na którym piętrze się znajdujesz. A więc nie odczytasz danych w czasie przeskoku (windy, samolotu czy całej planety). Odczyt jest możliwy tylko przed starem lub po wylądowaniu. Na klatce schodowej, gdy zatrzymasz się na półpiętrze, to nie możesz powiedzieć, że jesteś na tym, lub na innym piętrze, bo rzeczywiście nie jesteś na żadnym z nich.
Zmiana wymiarów (przeskoków) działa nieco podobnie, tylko, że ze zmiennym nasileniem. Na początku procesu ilość ludzi tzw. przebudzonych jest bardzo mała, ale w miarę ujawniania prawdy, ilość przebudzonych będzie rosła lawinowo, a wraz z nimi lawinowo wzrośnie ilość różnych obserwacji związanych z rozdzielaniem się obecnej rzeczywistości. Po przekroczeniu punktu kulminacyjnego spodziewanego w roku 2016, nastąpi wyraźny spadek ilości ludzi przebudzonych. Pozostaną jeszcze różnej maści maruderzy, sceptycy, filozofowie i in.
Po zakończeniu procesu odsiewu, pozostają już chwasty i plewy, ale i one za 1000 lat dostaną szansę na egzamin poprawkowy z człowieczeństwa lub kolejne eony doświadczania w 3D. Do tego grona klonów i biorobotów dołączą także m. in. politycy, duchowni, żołnierze, rzeźnicy oraz ci, którzy żadnych zmian nie chcą jak np. KuZyn, który poniżej oświadczył, że woli pozostać w starym wymiarze, gdzie będzie mógł zatruwać się piwem oraz kultywować demoniczne święta. No cóż, sam wybrał swój kierunek.
Wasze wpisy wyglądają tak jak byście chcieli znaleźć prawdę, ale bez żadnej pracy własnej, bez wysiłku, bez robienia czegokolwiek, aby ją samodzielnie poszukać. Inżynierom, którzy nadal chcą
ludzkim rozumem i trójwymiarowymi narzędziami jak np. linijka i zegarek, zmierzyć i obliczyć wymiar poza czasem i przestrzenią 3D, życzę powodzenia. Jeżeli chcecie nadal to obliczać, to obliczajcie, ale już bez mnie. Dalszą jałową dyskusję, uważam za zakończoną.

Portret użytkownika olore

Unikasz logiki, doszukujesz

Unikasz logiki, doszukujesz się znaków i dowodów w przeszłości, uciekasz po zderzeniu z argumentami, które podważają Twoją teorię.
Jak będziesz wstawiał te krzyżyki nagrywaj to, pewność że wstawiłeś lub nie będzie większa.
"Piloci to nie jest dobry przykład, gdyż wielu z nich zna prawdę o tym co się dzieje na ziemi oraz o kształcie i budowie Ziemi, ale oficjalnie, na razie boją się ją ujawnić." a pasażerowie i świadkowie nagłych pojawień się /zniknięć samolotów ? Przykładów było wiele, dlaczego je zignorowałeś (również te o wielorybach napisane przez "jaa") ?
Uciekasz na inną stronę do czasu aż ktoś nie zacznie Ci tam zadawać "trudnych" pytań...
Dobrze,że o tym poinformowałeś bo moglibyśmy pomyśleć, że nam odpisujesz ale ciągle w 5D.

Portret użytkownika sceptyyk

baron, zadaj sobie odrobinę

baron, zadaj sobie odrobinę trudu i wpisz do guglarki -czas słoneczny. Znajdziesz tam wyjasnienie Twoich dylematów   w tym temacie. Poznasz z czego wynika różnica czasu słonecznego prawdziwego i czasu słonecznego uśrednionego. znajdziesz tam, między innymi takie wyjasnienia jak to dla gimbazy...                                                                                                                                                                                                                              
Czas słoneczny
W życiu codziennym używanie czasu gwiazdowego byłoby bardzo niewygodne. Rytm naszych zajęć związany jest ze Słońcem, z jego wschodami i zachodami. Rys.13 - Przyrosty rektascensji SłońcaPołożenie Słońca względem punktu Barana nieustannie się zmienia w cyklu rocznym i dlatego czas gwiazdowy nie pokrywa się z czasem słonecznym (tylko raz w roku następuje ich zrównanie, w dniu równonocy jesiennej). Zegary gwiazdowe spieszą się względem słonecznych o prawie 4 minuty na dobę. Odstęp czasu pomiędzy dwoma kolejnymi górowaniami Słońca nazywamy prawdziwą dobą słoneczną.
Miarą czasu słonecznego jest kąt godzinny środka tarczy Słońca. Aby mierzyć go od północy, a nie od środka dnia, kiedy to Słońce góruje na południku, definiujemy go jako: kąt godzinny środka tarczy Słońca plus 12h:
T = t + 12h
 
Prawdziwy czas słoneczny nie upływa w sposób jednostajny z dwóch powodów (rys.13):

  • z powodu nachylenia ekliptyki do równika. Jednakowym odcinkom na ekliptyce (na Rys. 13 łuki S1S2 i S3S4) nie odpowiadają jednakowe odcinki na równiku (łuki S'1S'2 i S'3 S'4 ).
  • ze względu na eliptyczność orbity Ziemi (niejednostajna prędkość na orbicie)

Ze względu na swój niejednostajny charakter prawdziwy czas słoneczny nie może stosowany w praktyce. Jedynymi zegarami wskazującymi ten czas są zegary słoneczne.
 

Portret użytkownika agent xyz

sceptyku, masz wiedzę i wiesz

sceptyku, masz wiedzę i wiesz gdzie jej szukać. wyjaśnij mi to. przed ostatnią pełnią (24 grudnia - wigilia) księżyć podróżował za słońcem (w południe księżyc był prawie w zenicie). po pełni, księżyc podróżuje przed słońcem.
jest jakieś proste wytłumaczenie tego zjawiska? fakt jest taki, że słońce i tak dziwnie zachowuje się w tym roku, choćby z ciemnymi plamami, które bywają olbrzymie i plują często plazmą w ziemię.
co ty na to?

Portret użytkownika b@ron

no brawo...zadanie odrobiłeś

no brawo...zadanie odrobiłeś na szóstkę Wink  dzięki temu, jak kiedyś słońce nie wzejdzie, to też bedzie normalne, bo "czas słoneczny prawdziwy, nie zgadza się z czasem słonecznym uśrednionym" Biggrin ale to nic, przypomne ci ten komentarz, jak zmiany bedą większe

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj