Coś z kosmosu spadło na Chile i wywołało liczne pożary

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W ubiegłym tygodniu, 25 września, na Chile spadły jakieś niezidentyfikowane obiekty z kosmosu. Niektóre kule ogniste zdołały dotrzeć do powierzchni ziemi wywołując kilka pożarów. Tajemnicze zdarzenie badają obecnie chilijskie władze.

Jasne, świecące obiekty były widoczne na niebie nad miastem Dalcahue znajdującym się na wyspie Chiloe w południowej części kraju. Przedmioty, które mogły być kosmicznymi skałami lub orbitalnymi śmieciami, spadły na ziemię i spowodowały wybuch pożarów buszu, które zostały na szczęście szybko ugaszone przez miejscowych strażaków.

 

W sumie zidentyfikowano siedem miejsc, w których spadły te niezidentyfikowane szczątki. Specjaliści którzy przyjechali je zbadać nadal nie są pewni do czego tam doszło, ale mają pewne podejrzenia. 

Obecnie brane są pod uwagę dwie hipotezy. Pierwsza zakłada, że był to meteor, który doznał fragmentacji podczas wchodzenia w atmosferę ziemską. Początkowo nie wykluczano tej ewentualności ale nie ma w okolicy śladów typowych przy upadku meteoru, w postaci tektytów, czyli czarnych spalonych okruchów.

 

Druga teoria zakłada, że była to chaotyczna deorbitacja jakiegoś pojazdu kosmicznego, albo członu rakiety, który w większości spłonął w atmosferze. Ze względu na użyte materiały o podwyższonej wytrzymałości, jego fragmenty nie spaliły się całkowicie tylko dotarły do powierzchni naszej planety wywołując wspomniane pożary.

 

Wygląda na to, że ta teoria obecnie jest obecnie uważana za najbardziej prawdopodobną. Problem tylko polega na tym że nie wiadomo co konkretnie mogłoby spaść na Chile ponieważ z oficjalnych baz danych ujmujących wszelkie obiekty latające w kosmosie, nie wynika aby w okresie kiedy doszło do tej nieoczekiwanej deorbitacji, mogło tam przylatywać cokolwiek co było na odpowiednio niskiej orbicie aby akurat spaść na Ziemię.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Durne Jankesy nawet nie

Durne Jankesy nawet nie umiejo swojego złomu na orbicie utrzymać... Albo to tak specjalnie, bo Ameryka Płd. się ostatnio buntuje przeciw wiecznemu byciu na sznurku "żandarma narodów"...?

 

Skomentuj